škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kiş modu

MATADOR · 51 · 10259

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Mrb arkadaşlar adim ali samsundan , yeni fabia 1.2 tsi ile araniza  katildim ilk yazdığım yer denediğim için burası olsun istedim aracıma nokian wr d4 kisliklari bayiden çıkartır çıkartmaz  taktırdım  daha önce pirelli snowcontrol , bridgestone lm 25 kullanan biri olarak kışlık kullanacaklara nokianlari şiddetle tavsiye ederim aslında bu konuda  almak isteyenlere yardımcı olmak için  küçük bi videoda çekmiştim onuda ileride eklemeye çalışırım kısaca sizlere şunu söylemek isterim şehir merkezinde pek kar olmamakla birlikte daha çok kırsal rakimi yuksek bölgelere gittiğim için galeriden çıkar çıkmaz kırışıkları takdirdim ve bu konuda tecrübelerim var pirelli için sunu rahatlıkla soyleyebilirim hakkında pek iyi konuşulmaz fakat kar üzerindeki performansı çok iyi ama bridgestone için ayni şeyleri soyleyemeyecegim pirelli ile sıkıntısız gectigim hemen hemen ayni şartlara sahip yolu bana sıkıntısız gecirttigini hic hatırlamıyorum karda tutunma ve ıslak zemin performansı pirelli snowcontrole gore belirgin düşük ayni durum yazlıktada mevcut bir önceki aracimdada yazlık er300 kullanmıştım yoltutus ve frenleme sıkıntılı idi ,hankook ve pirelli p7 de kullanmistim çok iyilerdi fakat yumuşak oldukları için erken deforme olabilen lastiklerdi zaten bridgestonenin iyi lastik ön gorusude bizim vatandaşımıza gore daha uzun sure kullanmayla alakalı bi durum olsa gerek....bu yazıyı yazarken kendi kendime de diyorum ki ne kadar şansliymissin simdiki aldigin aracın altında da bridgestone var ama yapacak fazla bişeyde yok artik itinayla kullanmaya çalışacağız.... gelelim nokianlara lastik çok yumuşak arkadaşlar dokundugunuzda insanin sakız gibi diyesi geliyor ama bu kıvam araç için sessizlik ve yol tutuş olarak  size avantaj sağlıyor bu avantajın yakıta dezavantaj sağlayıp saglayamadigini ise ileride takip edip fikrimi paylaşırım yaklaşık iki hafta önce rakımın 700 ısının -1 olduğu kırsal alanda lastikleri denedim zemin tamamen buz olmuş vaziyette idi araç hareket halinde iken buzun sesi insani etkiliyordu ben şahsen kaymadan nasıl giderimin hesabını  yaparken araç en ufak bi kontrolsüzlük ,kayma yada patinaj yapmadi wr d4  daha önceki lastik tecrübelerime gore benden geçer not aldı sizlere fiyatıyla da makul bu lastiği tavsiye ederim
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2015, 03:36:38 Gönderen: ufaklik »

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sanırım bu hafta hepimizin kış lastikleri ile ilgili yazacağı bir şeyler olacaktır. Tecrübelerinizi ve eklerseniz fotograf / videolarınızı merakla bekliyoruz. Hayırlı yolculuklar.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Paraniz varsa petlas almayin. Yay spacer kaliteli lastik sart guvenlik istiyorsaniz konfordan odun vermelisiniz. Soyleyeceklerim simdilik bu kadar selametle :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;550903
Paraniz varsa petlas almayin. Yay spacer kaliteli lastik sart guvenlik istiyorsaniz konfordan odun vermelisiniz. Soyleyeceklerim simdilik bu kadar selametle :D

Petlas düşmanı, yerli sermaye düşmanı:++:
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;550924
Petlas düşmanı, yerli sermaye düşmanı:++:

Lassa alin ya :) bende petlas diyip grurlaniyodum. Dun gece sacma sapan bir iki hareket daha yapti, megane dan kurtulup yayli sert ama kopek gibi yola tutunan fabiama nasil attim kendimi bilmiyorum.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
5 senelik yazlık(Zline) kışlık(A3) bir Nokian kullanıcısı olarak tek tavsiyem şudur: kışlık Nokianlar biraz Baltık ülkeleri iklimi düşünülerek silikaları çoğu alternatifine göre oldukça yumuşak (D4'te dahil) Bu şu demek oluyor sıcaklıklar ortalama 7 derecenin üstüne çıkınca çok vakit kaybetmeden çıkarın ki uzun ömürlü olsun. Yol tutuşu çekiş ve duruşu güven verir her zaman. Bir de diş kalınlığı kolay erimiyor ama 4. kıştan (55.000 km) sonra bu yumuşak silika özelliğini kaybediyor ve ince çatlaklar oluşabiliyor. Erime göstergesinde şu an 6 olmasına rağmen tespitim budur. Bunlara dikkat etmenizi tavsiye ederim, çok iyi bir tercih yapmışsınız güle güle kullanın.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;550928
Lassa alin ya :) bende petlas diyip grurlaniyodum. Dun gece sacma sapan bir iki hareket daha yapti, megane dan kurtulup yayli sert ama kopek gibi yola tutunan fabiama nasil attim kendimi bilmiyorum.

Petlasmı aman aman düşman başına ne fabiadaki yazlıklardan ne fluencedeki kışlıklardan memnun değilim lanet gitsin o lastiğe sıfır alınınca ilk 50 km mükemmel lastikçiden uzaklaşınca kendini bırakıyo :)

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;550971
Petlasmı aman aman düşman başına ne fabiadaki yazlıklardan ne fluencedeki kışlıklardan memnun değilim lanet gitsin o lastiğe sıfır alınınca ilk 50 km mükemmel lastikçiden uzaklaşınca kendini bırakıyo :)
Ayrılık acısı koyuyo demek ki.:++:
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi yerliciler, milliciler müdahale eder, ''amman yabancıya para vermeyin'' diye...
Sert lastik, kötü lastiktir, yerli malı ucuz olmalıdır.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;551018
Şimdi yerliciler, milliciler müdahale eder, ''amman yabancıya para vermeyin'' diye...
Sert lastik, kötü lastiktir, yerli malı ucuz olmalıdır.

Benim canım onların milli duygularından daha önemli abi kusura bakmasınlarda çoğundan çok daha milliyetçi olduğuma da eminim ayrıca :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Milliyetçilik körü körüne bağlılık olmamalı aynı kalitede iki ürün varsa ve birisi yerli ise yerli olan tercih edilmeli ben kullanmadım ancak kullanan arkadaşların dediğine göre petlasta iş yok o yüzden yerli diye almaya da gerek yok...ayrıca lassa alacağıma gider konti alırım nokian alırım onunda yerliliği tartışılır :)

Nokianı ciddi şekilde merak ettim kış lastiği alma duşuncem yok belki seneye olabilir bu sene arkadaşların yorumlarına göre seneye alabilirim
« Son Düzenleme: 30 Aralık 2015, 21:39:48 Gönderen: Dre42 »

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;551092
Milliyetçilik körü körüne bağlılık olmamalı aynı kalitede iki ürün varsa ve birisi yerli ise yerli olan tercih edilmeli ben kullanmadık ancak kullanan arkadaşların dediğine göre petlasta iş yok o yüzden yerli diye almaya da gerek yok...ayrıca lassa alacağıma gider konti alırım nokian alırım onlarında yerliliği tartışılır :)

Nokianı ciddi şekilde merak ettim kış lastiği alma duşuncem yok belki seneye olabilir bu sene arkadaşların yorumlarına göre seneye alabilirim

Aynı fikirdeyiz keşke kaliteli olsada yerli malı kullansak ama bu şartlarda ben kullanmam eşime dostumada kullandırmam petlas falan

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;551095
Aynı fikirdeyiz keşke kaliteli olsada yerli malı kullansak ama bu şartlarda ben kullanmam eşime dostumada kullandırmam petlas falan

Aynen hocam

Çevrimdışı ufaklik

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar yerli mali tabiki tercih sebebi olmalı ama biz yerlilere de kaliteli hizmet etmeli petlaslari ticari 6 aracimda kullanıyorum emin olun hic memnun değilim sadece maliyet kaygısından dolayı aldım takdirdim ortalamalarda kışlık lastiklerde yazlık lastik davranışı söz konusu yani takiyorsunuz bir ay sonra sertleşme tutunma ve sertleşmeye rağmen erken deformasyon söz konusu lassa da da farklı olan sadece deformasyon ve sertleşme pek yok ama onunda bariz tutunma zaafı var yerli olsun iyi olsun araçlarımiza takalım ama yerli desteklerken yerli üreticilerin bizi kosteklemesi hosmudur ki petlas yada lassa aleyhinde eleştiri kabul olmaz burada fabiam da  wr d4 kullaniyorum bir saat önce 10 cm karda denedim şiddetle tavsiye ederim nokian a ön yargılı arkadaşlara pirelliyi ,pirelli anti patisi olanlara diğerlerini herkese kazasız yolculuklar

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lassa kullaniyorum kisliklarda. 2. Senesi. Kesinlikle conti degil belki ama gayet guzel performans aliyorum. Ankara bir haftadir buz pisti. Patenleri tak kay o durumda. 1 kere kontrolum disinda kaymadi araba mesela