škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

gövde salınımı

pc001 · 87 · 16444

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yolda gezinme mi dediniz :) bir arkadaş japon araçtan bahsetmiş. Bende nissan note vardı. Değil yolda gezmeyi araç resmen yüzerdi. Aramadığım çözün kalmadı ve sattım. Şuan 0 rapid aldık burada rapidden iyi olduğu söylenmiş fakat aracım 140-150 lerde bile rüzgar sesi hariç gayet stabil. Koltuklar ise çok iyi sarıyor. Hatta viraj içinde araç sollarken, viraj kalibiyetine yan koltuktaki ablam bile şaşırmıştı. Rapid böyle ise nasıl octavia nasıl gezinir. Heralde ben premium bir araç kullanmadım daha :D

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;545427
Yolda gezinme mi dediniz :) bir arkadaş japon araçtan bahsetmiş. Bende nissan note vardı. Değil yolda gezmeyi araç resmen yüzerdi. Aramadığım çözün kalmadı ve sattım. Şuan 0 rapid aldık burada rapidden iyi olduğu söylenmiş fakat aracım 140-150 lerde bile rüzgar sesi hariç gayet stabil. Koltuklar ise çok iyi sarıyor. Hatta viraj içinde araç sollarken, viraj kalibiyetine yan koltuktaki ablam bile şaşırmıştı. Rapid böyle ise nasıl octavia nasıl gezinir. Heralde ben premium bir araç kullanmadım daha :D

140 -150 mi? 200 lerde bile yağ gibi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;545429
140 -150 mi? 200 lerde bile yağ gibi

Araç 160 tan sonra pek gitmek istemeyince anca 185 yapıyor :( 90 beygir tsi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu isler o kadar goreceli ki.

Aracim servisteyken Rapid verdiler. Uzun yola gidip geldim. O zaman Octi gercekten iyi yol tutuyormus dedim

Ama Insignia- Gtc-Fx Coupe-Astra H icinde beni en tedirgin eden de Octi oldu

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;545433
Bu isler o kadar goreceli ki.

Aracim servisteyken Rapid verdiler. Uzun yola gidip geldim. O zaman Octi gercekten iyi yol tutuyormus dedim

Ama Insignia- Gtc-Fx Coupe-Astra H icinde beni en tedirgin eden de Octi oldu
Astra h den kotuse durum vahim

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam astra h la ne gibi bir tecrubeniz oldu bilmem ama bu arac 2005 yilinda piyasaya ciktoginda sinifinin en iyi yol tutan araciydi. Hatta rakipleri olan Golf ve Focus a gore bariz ustundu. Hatta 2015 model ayni siniftaki cogu araca gore hala daha iyi yol tutuyor ki 10 yasinda bir aractan bahsediyoruz.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;545457
Hocam astra h la ne gibi bir tecrubeniz oldu bilmem ama bu arac 2005 yilinda piyasaya ciktoginda sinifinin en iyi yol tutan araciydi. Hatta rakipleri olan Golf ve Focus a gore bariz ustundu. Hatta 2015 model ayni siniftaki cogu araca gore hala daha iyi yol tutuyor ki 10 yasinda bir aractan bahsediyoruz.
Bende onu diyorum  astra kotu demiyorum  ama 10 yillik arac Octavia ise 2-3 yillik arac

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında yol tutumuyor değil.beni yüksek süratler de dahil hiç zor duruma sokmadı. Ama yüksek süratli virajlarda hep bir tedirginlik hissi yaşatıyor.

Bunun en büyük kaynağı çok çok eski nesil arka torsiyon çubuk

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Beni en çok rahatsız eden otobanda stabil bir süratte (120 ile misal)hafif rüzgarlardan bile çok etkilenmesi.Az olan koltuk yanal destekleri de virajlardaki tedirginlik için gerçekten mantıklı bir sebep...

Çevrimdışı oslx

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkes aynı araçtan bahsediyor ama yorumlar farklı, kullanıcı deneyimi ve beklenti bu noktada dahil oluyor. Hepimiz octavia kullanıcısıyız kimse kendi aracını kötülemez elbette ancak nissan note gibi bir araç ile benim örnek verdiğim civic in yolda gidişini karşılaştırmak da mantık içermiyor. Araçtan beklentinize göre salınım ya da rüzgar etkisini hissedersiniz onun dışında bence araç aynı fabrikadan çıktıktan sonra bende yok o dediğin sende de olmamalı lafları gereksiz. Tekrar ediyorum benim deneyimlerime göre araç rüzgardan 100 üstü hızlarda etkileniyor, virajlara giriş güven vermiyor arka torsiyon sebebi ile, onun dışında 10 numara araçtır.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu noktada daha önce belirtildiği üzere geçmiş tecrübe çok önemli. Önceki arać ya da araçlarınız iyi yol tutmuyorsa Octavia çok iyi tutuyor gibi gelebilir. Tam tersine daha önce çok iyi yol tutan bir araca sahiptiyseniz Octavia virajlarda size o istadiğiniz %100 güveni vermeyebilir. Forumda bilinir sıklıkla İstanbul-Ankara ve Ankara-İstanbul yapıyorum Superb 2 ile. Aynı güzergahı flexiride şasili Insignia ile deneyimleme şansım oldu. Benim araçla virajda "acaba" dediğim yerlerde Insignia daha yuksek süratlerde tren rayında gidiyormuş hissi verdi.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;545732
Bu noktada daha önce belirtildiği üzere geçmiş tecrübe çok önemli. Önceki arać ya da araçlarınız iyi yol tutmuyorsa Octavia çok iyi tutuyor gibi gelebilir. Tam tersine daha önce çok iyi yol tutan bir araca sahiptiyseniz Octavia virajlarda size o istadiğiniz %100 güveni vermeyebilir. Forumda bilinir sıklıkla İstanbul-Ankara ve Ankara-İstanbul yapıyorum Superb 2 ile. Aynı güzergahı flexiride şasili Insignia ile deneyimleme şansım oldu. Benim araçla virajda "acaba" dediğim yerlerde Insignia daha yuksek süratlerde tren rayında gidiyormuş hissi verdi.
Yarın anlaşırsak 1 tane daha 1.6T flexride alacağız.  Sana da bulayım bir hızlı tren :D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akif Hoca;545786
Yarın anlaşırsak 1 tane daha 1.6T flexride alacağız.  Sana da bulayım bir hızlı tren :D

Benim saplantım var; bir dahaki aracım dizel ve otomatik olmalı:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;545796
Benim saplantım var; bir dahaki aracım dizel ve otomatik olmalı:D
Otomatik tamam da bu kadar yıl TSI kullandıktan sonra dizel seni kesmez/zevk vermez.  Bence düşündüğün araca 3-5 gün binip denemekte yarar var..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
O zaman 195hp lik Insignia bi-turbo dizel tam sana göre