škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

gövde salınımı

pc001 · 87 · 16385

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;545858
Sen sığarsın reis onda sıkıntı yok istiyosan al bu akşam pazartesiye kadar bin

Sen sığırsın diye okudum, nasıl konuşuyor bunlar yav aralarında dedim bi an :) Sonra kendime geldim:D

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;546007
Sen sığırsın diye okudum, nasıl konuşuyor bunlar yav aralarında dedim bi an :) Sonra kendime geldim:D

Ahaha[emoji23] kürekle döver valla beni [emoji23][emoji23][emoji23]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;546017
Ahaha[emoji23] kürekle döver valla beni [emoji23][emoji23][emoji23]

Dinlene dinlene:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
VAG-COM ayarlarından Elektronik Diferansiyel (XDS) ayarlarını hard yapan oldu mu?

Bunun faydası olduğunu okudum, var mı bir faydası?

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: telepinu;546296
VAG-COM ayarlarından Elektronik Diferansiyel (XDS) ayarlarını hard yapan oldu mu?

Bunun faydası olduğunu okudum, var mı bir faydası?

Ben ender elektronikte yaptırdım daha doğrusu yapılmasını istedim ama bir fark hissetmedim. Açıkçası bir ışığı yada menüsü olmadığından yapıldı mı yapılmadı mı ondan da emin değilim..

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: engin_z_engin;544287
Rüzgarlı havalarda veya Viyadüklerde aşağı yukarı yaylanıyor, daha önce Renault clioda rastladığım bir durum :) Renault clio kadar olmasa da rüzgardan etkilendiği aşikar. Hafif araçların hepsinde bu sorunlar var sanırım

Bence virajlarda ki kararsızlık çok ciddi değil ama gerçekten rüzgardan etkilenmesi çok. özellikle çok rüzgarlı havalarda ve  yanından büyük araç geçerken yada tepe aralarından gecerken çok etkiliniyor. eski aracım leon bu konularda hatta belki virajlarda daha  iyi idi. ama onda 17 ve geniş taban lastik vardı

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Evden işe giderken ataşehir esatpaşa viyadük de bazı günler çok rüzgar oluyor, dikkat ettim arkada 2 yolcu varken salınma olmuyor, tek başıma geçerken oluyor. En iyisi mi tek başımıza yolculuklarda bagaja 50 kg iki tane çimento torbası koymak veya yoldan iki yolcu almak :)

Çevrimdışı RCOZKY

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Yazılanların hepsini okuyamadim ama bir cogunu okuma firsatim oldu.Genelde yüksek hızlarda ve virajlarda tedirginlik yaşanayan çok arkadasimiz olduğunu gordum.Bende 1,4 150hp octi  lastikler 225/45/18 var.Aracımı genelde uzun yolda kullanıyorum ve 140-150 üstü hızlarda seyir ederim.Çok fırtınalı hava dışında rüzgardan hic etkilenmedim.Dakikalarca 200 ile seyir ettiğimde oldu ama arabada ne havada gitme hissi veya gezinme yasamadim.Hatta 120-130 gibi hizlarda araba sanki hic gitmiyor gibi..:)) Edirne otobaninda yarış mavisi octi gorurseniz solu kapatmış o benim.:))

Çevrimdışı dryusufbal

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İstanbul Edirne arasını 1.15 saaatte aldım ortalama 165 km gldım yukark hızda 16r 205 55 hıc bır salınma yok sadece yavaslamak zor oluyoe 15 dk 210km ile seyır yaotım yarısında yağmurla en ufak sıkıntı yok bu salınma derdını anlamadım lastıkler 32 psi

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Doğrusu salınma işini bende çözemedim hiç öyle bi izlenim vermedi bana-ki aracı her türlü zorlayarak kullanırım

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Demek ki birden bire esen kuvvetli yanal bir ruzgarla cok karsilasmamissiniz.

Bir de yuksek hizda bildigim kadariyla ruzgar direnci yanda degil buyuk cogunlukla inde olur o nedenle de yan ruzgari cok hissetmeyebilursiniz. Ama normal kullanimda yanal ruzgardan dedigim kosullarda etkileniyor

Çevrimdışı freemaniac

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;547191
Demek ki birden bire esen kuvvetli yanal bir ruzgarla cok karsilasmamissiniz.

Bir de yuksek hizda bildigim kadariyla ruzgar direnci yanda degil buyuk cogunlukla inde olur o nedenle de yan ruzgari cok hissetmeyebilursiniz. Ama normal kullanimda yanal ruzgardan dedigim kosullarda etkileniyor

Her araba kadar.

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: RCOZKY;547059
Merhabalar,
Yazılanların hepsini okuyamadim ama bir cogunu okuma firsatim oldu.Genelde yüksek hızlarda ve virajlarda tedirginlik yaşanayan çok arkadasimiz olduğunu gordum.Bende 1,4 150hp octi  lastikler 225/45/18 var.Aracımı genelde uzun yolda kullanıyorum ve 140-150 üstü hızlarda seyir ederim.Çok fırtınalı hava dışında rüzgardan hic etkilenmedim.Dakikalarca 200 ile seyir ettiğimde oldu ama arabada ne havada gitme hissi veya gezinme yasamadim.Hatta 120-130 gibi hizlarda araba sanki hic gitmiyor gibi..:)) Edirne otobaninda yarış mavisi octi gorurseniz solu kapatmış o benim.:))

lastiklerin farkettiriyor  o zaman ciddi bir şekilde, çünkü ben 200 gördüğümde kontrol arabaya geçiyor süzülüyor sağa sola..:)

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: pc001;547294
lastiklerin farkettiriyor  o zaman ciddi bir şekilde, çünkü ben 200 gördüğümde kontrol arabaya geçiyor süzülüyor sağa sola..:)

Herkese selamlar,
Aracı 2 ay önce aldık ve 1 ay önce memlekete gittik, eşim sen arabayı sürekli sağa sola hareket ettiriyorsun dedi; daha önceki aracım opel corsa'da böyle bir durum ile karşılaşmadık. Yolculuk esnasında sürekli direksiyon ile düzeltme yapma ihtiyacı hissetiğimi hatırlıyorum. Biraz rahatsız edici bir durum.

Doğrusunu söylemek gerekirse aracı sürmekten genel olarak keyif alıyorum, yol bazen bitmesin istiyorum. 5 yıl Corsa sürdükten sonra Octavia çok iyi geldi.

XDS ayarını sert yapsak salınım azalır mı? Bu konu ile ilgili olarak servise başvuran oldu mu?

Uzun yolda tekrar başıma gelirse servise başvurmayı düşünüyorum.

İyi Günler
Mustafa Teke

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracınız yüksek. Tek bir açıklaması var o da bu. Opelin hemen hemen bütün modellerinde davlumbaz aralığına dikkat edin,3.5 cm spor yay takılmış herhangi bir Vw gurubu kadar olduğunu göreceksiniz. Astra G,Vectra C araçlarımızın yol tutuşları deyim yerindeyse köpek gibiydi. Passata geçince ilk dikkatimizi çeken şey yolda gezinmesi oldu rüzgarlı günlerde. 235/45/17 jant lastik takınca bu sorun önemli ölçüde düzeldi. Ben Poloyu aldığımda fırtınalı bir günde Boğaziçi Köprüsünden geçerken ecel terleri döktüğümü bilirim,ancak ne zaman ki aracımı alçalttım,%80 oranında rüzgardan etkilenme olayı bitti. Özellikle davlumbazlara giren rüzgarla birlikte araç çok hareket edebiliyor. Alttan giren havanın etkisini söylemeye bile gerek yok zaten.. Ayrıca lastik ebatlarınında çok etkisi var. Polomdan yine örnek verecek olursam kışlık lastiklerim 185/60/15,bu lastiklerle araç rüzgarlardan daha fazla etkilenirken yazlık 215/45/16 lastiklerimle çok daha az hissediliyor.
« Son Düzenleme: 13 Aralık 2015, 01:30:46 Gönderen: Can »