škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Michelin Cross Climate 4 Mevsim

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;545875
:) nasıl tercüme ettiniz onu yahu....

Ben yazın daha çok kullandığım için aracı yazın hiç problem yaşatmayacak kışın ise standart yaz lastiklerinden daha iyi tutuş sağlayacak bir lastik arıyordum başlıkta tam bunu söylüyor işte

Kış lastiği gibi davranan yaz lastiği sonuçta yaz lastiği:)

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;545880
Tam Türkiye için bence. Bu arada ticari araçlarda kış lastiği zorunluluğu var hani, kış lastiği sertifikası olduğundan bu lastiği aldığınızda sıkıntı kalmıyor..

Bence ticari araçlar sürekli trafikte olduklarından yazın yaz kışın tamemen kış lastiği kullanmalılar.Michelin sitesine girdiğinizde soruyor kışın ne sıklıkta araç kullanırsınız diye bazen dersen bu lastiği öneriyor yoksa kışlıklardan başlıyor listelemeye

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence kışın bazen araç kullanmak bir kriter olmamalı. Koskoca bir kış sadece bir kez araç kullanırsın. Kış koşulları serttir. Gider kaza yaparsın o zamanda kışın bazen araç kullanmanın hiçbir anlamı kalmaz. Lastikle ilgili teknik detayları incelemedim ama arkadaşların söylediklerinden anladığım kadarıyla bende sanki kışı biraz daha ılıman olan bölgeler için bu lastik uygun olur gibi bir izlenim oluştu.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2015, 11:52:40 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yok ben sadece kış lastiği özelliği bulunuyor bu lastikte demek istemiştim..

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakan_by;546167
Bence kışın bazen araç kullanmak bir kriter olmamalı. Koskoca bir kış sadece bir kez araç kullanırsın. Kış koşulları serttir. Gider kaza yaparsın o zamanda kışın bazen araç kullanmanın hiçbir anlamı kalmaz. Lastikle ilgili teknik detayları incelemedim ama arkadaşların söylediklerinden anladığım kadarıyla bende sanki kışı biraz daha ılıman olan bölgeler için bu lastik uygun olur gibi bir izlenim oluştu.

https://www.youtube.com/watch?v=2cgtmmtsqFA

Daha ne kadar sert olabilir

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekotass;546207

Sanırım söylemek istediğimi anlamadınız. Kastettiğim şey  kışın aracı kullanma sıklığından ziyade aracın kullanılacağı kış koşullarının niteliği ve niceliği  seçilecek kış lastiğinde önemli bir kriter olmalıdır diye düşünüyorum.

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende bu lastiği almayı çok düşündüm ancak yeni bir lastik olduğu için hem yaz hem de kış performansını kullanıcılardan bilmediğim için almaktan vazgeçtim. bunun yerine Nokian WR D4 225/45R17 94H XL bu lastiği sipariş ettiğim. Değerleri çok iyi görünüyor ve finlandiyalı üretici direk kış şartlarına göre üretilmiş bir lastik.

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratk;546217
Bende bu lastiği almayı çok düşündüm ancak yeni bir lastik olduğu için hem yaz hem de kış performansını kullanıcılardan bilmediğim için almaktan vazgeçtim. bunun yerine Nokian WR D4 225/45R17 94H XL bu lastiği sipariş ettiğim. Değerleri çok iyi görünüyor ve finlandiyalı üretici direk kış şartlarına göre üretilmiş bir lastik.
A frenleme etiketi alan ilk lastik.Aynı ebatlarda kullanıyorum yaklaşık 1 aydır çok memnunum...

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;546224
A frenleme etiketi alan ilk lastik.Aynı ebatlarda kullanıyorum yaklaşık 1 aydır çok memnunum...

Evet değerler çok iyi görünüyor . Yol sesi olarak Nasıl memnunmusunuz? Eğer kış lastiklerinden memnun kalırsam yaz lastiklerimide Nokian almayı düşünüyorum. Şehir olarak neredesiniz bulunduğunuz koşullarda lastik isteklerinize cevap veriyor mu?

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Gizli buz, buzlanma, karin yoğun ve ilk yağmaya başladığı yani yolun temizlenmediği anlar, vs..

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratk;546225
Evet değerler çok iyi görünüyor . Yol sesi olarak Nasıl memnunmusunuz? Eğer kış lastiklerinden memnun kalırsam yaz lastiklerimide Nokian almayı düşünüyorum. Şehir olarak neredesiniz bulunduğunuz koşullarda lastik isteklerinize cevap veriyor mu?
Ankaradayım.Yaklaşık 1500 km kullandım hem ıslak hem kuru zemin çok memnunum.Henüz karlı zeminde denemedim.Ses açısından da gayet başarılı.En çok beğendiğim yönü fren mesafesi.Bende yazlıklarımı Nokian almayı düşünüyorum, line ve z-line serileri gayet başarılı lastikler.Testlerde çok bi dereceye girmişlikleri yok ancak kullanıcıların memnuniyet oranları %90nın üzerinde.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Soldan ikinci aracınkiler crossclimate mı?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Video başında yazdığı sıraya göre ikinci araç crossclimate

Çevrimdışı bekotass

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;546308
Pekiyi arkadaşlar Crossclimate 215/50/17, neden standart lastiğimiz 225/45/17'den 100.-TL daha pahalıdır ?

http://www.hepsiburada.com/michelin-225-45-r17-94w-xl-crossclimate-4-mevsim-lastik-uretim-yili-2015-pm-otlstlmcc0023

http://www.hepsiburada.com/michelin-215-50-r17-95w-xl-crossclimate-4-mevsim-lastik-uretim-yili-2015-p-OTLSTMIC490037

Bu fiyata zaten almak akıl işi değil ben ekonomik olduğu içinde düşünmüştüm 205/55/16 242 tl bu fiyat ve  performans açısından