škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Michelin Cross Climate 4 Mevsim

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu lastik yerine kara jant+kaliteli bir kış lastiği neredeyse aynı fiyata gelecektir yer sorunu olmayanlar için. Hem daha ufak çaplarda daha uygun fiyatlı lastikleri olacakları gibi birde çok km yapıyorlarsa 2 çift takım daha mantıklı.
Ama yer sorunu varsa kışlar hafif yazlarda kavurucu geçmiyorsa. 4 senede 40 bin km bile yapılmıyorsa bu lastik ilaç gibi gelecektir.
bu lastik 4 mevsim arasında en iyisi olsada lastik ne yazın nede kışın tam performans vermeyecektir.
« Son Düzenleme: 02 Ocak 2016, 20:11:46 Gönderen: **SEMİH** »

Çevrimdışı kmlglcn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin Cross Climate kullanıyorum bir süredir.Kuru,yağmurlu yolda ,10 derece üzerinde ve eksi derecelerde;buzda ve derin karda kullandım,her koşulda memnun kaldım.Son günlerde İstanbul'un durumu malum;kar,buz.ABS hiç devreye girmedi, patinaj hiç olmadı desem yeridir.Yazlık Continental lastiklerime göre de ciddi oranda sessizler.

Çevrimdışı krm789

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,
Ağustos ayından beri 215 55 R17 ebatında cross climate lastikleri Astra aracımda kullanıyorum. Lastikten o kadar memnunum ki, Astradan söküp yenice aldığım Octaviaya takmak bile istedim. (Octavianın üzerinde Bridgestone er300) geldi. Ama ebat olarak pek iyi olmaz dediler, o nedenle vazgeçtim.

Lastiği hem yazın Ege ve Akdeniz sıcağında hem de şu sıralar kar altında olan İstanbulda detaylıca denedim. Her koşulda performansından genel olarak memnun kaldım. Yazın çok az yakıtı artırıyor ancak yağmur, sulu kar ve kar koşullarında çok başarılı. Yol sesi olarak da bridgestonelarıma göre çok daha sessiz ve yumuşak. Sürekli dağa çıkıyorsanız ya da doğu illerimizde kullanacaksanız bu lastik size göre değil. Ama kullanım güzergahınız çok çeyin değilse büyükşehir kışında gayet iyi iş çıkarıyor.

Çevrimdışı kcan

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son iki hafta yaşadığım olaylar nedeniyle bir dahaki lastik değişiminde bu lastiği tercih edeceğim gibi görünüyor.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bende bu lastiğin testlerini  izledim değerler cidden etkiledi. konyada çok sert kış olmuyor zaten aşırı karlı tipili havalarda binmem. Ancak kış boyu da arabayı eve hapsetmek saçma oluyor sabah okula gidip akşam geleceksem güvenip gidemiyorum.  Yani öyle zorlu kış şartlarında  kullanmayacam sadece sabah gittiğimde akşama kar yağarsa eve sağ salim gelebilmek istiyorum.zaten ertesi güne gideceğim yol büyük oranda açılmış oluyor.geçen gün  okuluma inerken yokuşta ABS vura vura  indirdim arabayı biri çıksa kesin tokuşturmustuk kafaları o yüzden bu lastiği kendimi güvende hissetmek için almayı dusunuyorum

Çevrimdışı Aville

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bence bu kulvarda michelin'in ciddi bir rakibi var. Nokian weatherproof. Dört mevsim düşünen arkadaşlar bir incelesin derim. Maalesef 225/45 R17 Türkiye'ye getirmedikleri için ben alamadım. WR D4 kışlık set aldım. Merak ettiğim konu dört mevsim lastiklerin 2, 3, 4. yıl performansları nasıl olacak acaba?
Şöyle bir test sonucu var nokian ile ilgili;

"Auto Express teste ek olarak, dört mevsim lastikleriyle ContiWinterContact TS850 kış lastiğini ve Dunlop Sport BluResponse yaz lastiğini de karşılaştırdı. Her iki karşılaştırmada da Nokian Weatherproof, hem kış lastiği özellikleriyle hem de yaz lastiği özellikleriyle iki lastiği de geride bıraktı. "
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2016, 14:52:13 Gönderen: Aville »

Çevrimdışı maymetmgs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Michelin cross climate şu an kullanıyorum karda yağmurda falan kusursuz bir lastik bu benim fikrim ki ben aracı agresif kullanan bir insanım virajda fren mesafesinde 10 numaradir ben bu lastiğin kullanıcısıyım verdiğiniz paranın hakkını fazlasıyla alırsınız

Çevrimdışı tycho

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba

uzun bir süredir yazma fırsatım olmadı, bu lastiği 2016 başında havalar kıştan ilkbahara dönerken kullandım.

Açıkcası ben de alırken videoları vs. inceledim ve bütün testleri kış ortamında ve genelde yaz lastiğiyle kıyaslandığı için hiç yaz ortamında nasıl performansı var bir bilgim yoktu.
Olumlu yanı octaviamın sert süspansiyonlarını bir nebze de olsa yumuşattı ve çukur-bozuk yolları daha yumuşak almaya başladı. Ancak benim diğer yorumlarım iyi değil.
Lastiğin tasarımından dolayı gürültülü olması dışında en çok üzen konu sıcak havada (25*C ve üzeri diyelim) tutunma kabiliyetinin oldukça düşük olmasıydı.Fren mesafeleri bariz şekilde uzadı, güven hissi azaldı. Hatta bu lastik takılıyken duramayarak bir de kaza yaptım (kusur lastiğindir demiyorum) ve servise girince eski lastiklerimi tekrar taktım. Bu kış arabayı hiç kullanmadım ve bu yazı da eski lasitklerimle geçirip sonbaharda cross climate'ları tekrar takacağım. Lastikler den nasıl soğuduysam 1 yıldır depoda bekliyor.

Şimdiki aklım olsa güzel bir 4 mevsim lastik alır yoluma devam ederdim...

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ikinci yılında pek iyi değilmiş. ama kullanışlı görünüyor.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 kış 2 yaz geçirdikten sonra sertleşti ve kayma eğilimi arttı.
Her baharda sök tak 50+50tl vermemek için almıştım ama Ankara şartlarında olmuyor. Karda da tam bir kış lastiği performansı vermiyor. Nokian 2-3 yıldeneyimleyen varsa onları dinlemek lazım.