škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

sifir arabalarda muayene süresi

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar  sifir arabalarda muayenesi 3 yil mi yada 30000 km mi?? Gecen gun aracin ilk bakimini yaptirdim muayene ye kalan gun 417 yada 15000 km diyor...bilgisi olan varmi yani ilk arabayi alinca muayene zamani  2 yil mi 3 yil mi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
araç muaynesinde km sınırı yoktur.

0km araçlar için muayne süresi 3 yıldır. Yalnız sizin aldığnız tarihten itibaren değil aracın girdiği tarihten itibaren geçer bu süre.

Emin olmak için ruhsata bakın orada muayne geçerlilik süresi yazıyor zaten

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bahsettiğiniz TÜV Türk muayenesi midir yoksa aracın ilk bakımı mıdır?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı versamax

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araç da iki yılı dolması üzere. Göstergede muayeneye 3 gün kaldı diyordu. Ben de şaşırdım şimdi.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aracın verdiği uyarı Tüvtürk muayenesi ile ilgili değil, aracın periyodik bakımı ila ilgili.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir anlam karmaşası var sizde galiba :) Araçta muayeneye değil bakıma şu kadar gün kaldı diye yazıyor. Bakım olayı 1 yıl ya da 15 bin km hangisi önce dolarsa. Muayene ise araç üretildikten 3 yıl sonra yapılıyor ilk. Daha sonra 2 yılda bir.

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;544536
Bir anlam karmaşası var sizde galiba :) Araçta muayeneye değil bakıma şu kadar gün kaldı diye yazıyor. Bakım olayı 1 yıl ya da 15 bin km hangisi önce dolarsa. Muayene ise araç üretildikten 3 yıl sonra yapılıyor ilk. Daha sonra 2 yılda bir.

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu görüp  anlam karmaşasi olmamasi imkansiz....aracim 2015  ve ilk bakimini yaptirdim...araba yanlış  bilgi veriyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatih çatal;544628
Bunu görüp  anlam karmaşasi olmamasi imkansiz....aracim 2015  ve ilk bakimini yaptirdim...araba yanlış  bilgi veriyor

Yurt dışında periyodik bakım araliğı 30.000 km. Haliyle bizdeki araçların servislerce ayarlanması gerekiyor. Bakımdan sonra da servis uyarısının sıfırlanması gerekiyor. Sizin servis bunu yapmamıs, sıkıntı burada. Yani uyarının Tüvtürk muayenesiyle alakası yok.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı ailotana

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta bakıma şu kadar gün kaldı yazıyor kusura bakmayın. Orada her ne kadar muayenede yazsa bakım demek istiyor. İlk bakımdan sonra ayarlarlar onu, genelde unutuyorlar ilk aldığınızda ayarlamayı.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;544714
Bende de bakima yaziyor muayneye degil

İlk partide bakım yazıyo abi sonra muayne yazmaya başladı

Çevrimdışı fatih çatal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ailotana;544705
Benim araçta bakıma şu kadar gün kaldı yazıyor kusura bakmayın. Orada her ne kadar muayenede yazsa bakım demek istiyor. İlk bakımdan sonra ayarlarlar onu, genelde unutuyorlar ilk aldığınızda ayarlamayı.

aracın ilk bakımını yaptırdım geçen gün ...orda servis yetkilileri yanlış yüklemiş sanırım...sizde aracınızda muayene için kaç gün kaldığını görebilirsiniz..tabii önemli olan ruhsat..ruhsatta 16,01,2018 diyor ben onu baz alacağım...30000 bakımına gittiğimde onuda ayarlatacağim inşallah...ilginiz için teşekkür ederim.

Çevrimdışı Kime_ne

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;544636
Yurt dışında periyodik bakım araliğı 30.000 km. Haliyle bizdeki araçların servislerce ayarlanması gerekiyor. Bakımdan sonra da servis uyarısının sıfırlanması gerekiyor. Sizin servis bunu yapmamıs, sıkıntı burada. Yani uyarının Tüvtürk muayenesiyle alakası yok.

yurt dışında ne marka yağ kullanıyo bu adamlar 30000 bizde 15000 tam bi soygun var