škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Şu Garip Sesi Artık Çözelim

Atly · 10 · 3791

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Atly

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2013 model 21 bin km.deki elegance tdi dsg aracımda forumda birkaç başlık altında bahsedilmiş ama net bir yere varamamış garip bir ses var.
Ses rolantide yok. Ama araba ister P de ister viteste olsun gaza dokunmamla birlikte çok net olarak içeride duyuluyor.
Sesi tarif etmek zor. "Hınnn" gibi diyebilirim. Sanki bi pompa devreye giriyor gibi.
Servise sordum normal dediler. Hatta bakımdaki diğer arabaların içine binip baktık onlarda da var ( 2 arabaya baktık).
Yalnız bir önceki aracım ve aynı motora sahip olan tdi dsg Leonumda böyle bir ses yoktu.
Kayseri de çözemedim sorunu. Haftaya Samsuna izne gideceğim birde Asal servise soracağım orada. Resul_100 kardeşimle tel.de görüştüğümde bana dizel partikül filtresini aracı devirli kullanarak temizlememi önerdi. Bunu da çevre yolunda denedim ama ses hala var.
Eğer aynı sorunu octavia a7 sinde yaşayan varsa lütfen bu başlık altında el birliği ile çözelim. Herkese iyi forumlar.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bir sorundan ötürü ilk ayında götürmüştüm, bu sesi sorduğumda "normal" ve bunlarda her yerde sensör var en ufak sorunda araba uyarı verir denmişti; pekiyi sensörlerde bir sorun varsa diye sormuştum, onların da sensörü var denmişti :)
1 yıl oldu nerdeyse o ses hâlâ var ve araba sorunsuz.

Çevrimdışı Atly

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;544848
Bir sorundan ötürü ilk ayında götürmüştüm, bu sesi sorduğumda "normal" ve bunlarda her yerde sensör var en ufak sorunda araba uyarı verir denmişti; pekiyi sensörlerde bir sorun varsa diye sormuştum, onların da sensörü var denmişti :)
Ama rahatsız etmiyor mu sizi ses

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Atly

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cemm;544925
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32778
diğer konuda aynı şeyden bahsediliyor
Evet biliyorum hocam ama konu orda biraz başlıktan uzaklaşmış.

Çevrimdışı drokan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
o ses bende de var, bursa servise sordum yakıt pompasıyla ilgili bir şeyden bahsetti, normal dedi.
ses her geçen gün artıyor, yakıt tüketimide paralel olarak artıyor.
ne dersiniz?

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;544848

sensörlerinde sensörü var ahahaha bu iyiymiş ustanın kafa iyidi herhalde :)

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bende de var aynı ses. Benim aklıma şarj dinamosu geliyor ama sadece varsayım. İlk bakıma gittiğimde baktıracam