škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

duyurulur: octavia a7 Rüzgar sesi problemi sonunda çözüldü

mimar06 · 116 · 39075

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kace

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar ben kapı döşemelerini 2 defa söktüm taktım trim sesinden dolayı orjinalde olan trim sesini kendim hallettim. Şimdide aynalar için bir daha sökecem. birde gösterge paneli de bozuk yolda hafif ses yapıyordu onu da komple söktüm yaptım . maşallahı var.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kace;570006
Arkadaşlar ben kapı döşemelerini 2 defa söktüm taktım trim sesinden dolayı orjinalde olan trim sesini kendim hallettim. Şimdide aynalar için bir daha sökecem. birde gösterge paneli de bozuk yolda hafif ses yapıyordu onu da komple söktüm yaptım . maşallahı var.
Nasıl hallettiniz araya bişeyler mi koydunuz

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sugar_Papa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;569991
Bu meşhur fatih usta araca ne gibi değişiklik yapıyor ki rüzgar sesi azalıyor

Birlikte denemek için yola çıktık, ilk başta ses yok ıslık gibi bir ses olur dedi sonra evet dikiz aynasından ses geliyor dedi. Ya oraya kadar gitmişim yaptırmaya karar verdim. Zaten trim sesi olmaz dediğine güvendim. Şu an rüzgar seside geliyor artı birde trim sesi eklendi. Bu yüzden önermiyorum ben. Orjinal döşemelerimi boşa söktürmüş oldum.

Tüm döşemeleri söküyor ki dikiz aynası ancak böyle çıkıyor. Dikiz aynasıyla direk arasına sünger koyuyor kalınca tam arasına yani. Orada otomatik ayna için bir yer var ve 1 2 artı delik var. Mantık olarak kullanılmayanlarını kapatmış oluyor.

Ama dediğim gibi boşa. İşçiliği nazik değil taka tuka çıkarıyor döşemeleri, özenli gelmedi bana. Tahmin ettiğim gibide trim sesi oldu. Ankara'da fark etseydim direk geri gidedim yanına. Ankara'da kullandığım yollar hep kaymak asfalttı.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sugar_Papa;570025
Birlikte denemek için yola çıktık, ilk başta ses yok ıslık gibi bir ses olur dedi sonra evet dikiz aynasından ses geliyor dedi. Ya oraya kadar gitmişim yaptırmaya karar verdim. Zaten trim sesi olmaz dediğine güvendim. Şu an rüzgar seside geliyor artı birde trim sesi eklendi. Bu yüzden önermiyorum ben. Orjinal döşemelerimi boşa söktürmüş oldum.

Tüm döşemeleri söküyor ki dikiz aynası ancak böyle çıkıyor. Dikiz aynasıyla direk arasına sünger koyuyor kalınca tam arasına yani. Orada otomatik ayna için bir yer var ve 1 2 artı delik var. Mantık olarak kullanılmayanlarını kapatmış oluyor.

Ama dediğim gibi boşa. İşçiliği nazik değil taka tuka çıkarıyor döşemeleri, özenli gelmedi bana. Tahmin ettiğim gibide trim sesi oldu. Ankara'da fark etseydim direk geri gidedim yanına. Ankara'da kullandığım yollar hep kaymak asfalttı.

Bu arada döşeme söküldüğunde kapılarda herhangi bir yalıtım malzemesi varmıydı.çünkü kapılarda çok yol sesi alıyor

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;570045
Bu arada döşeme söküldüğunde kapılarda herhangi bir yalıtım malzemesi varmıydı.çünkü kapılarda çok yol sesi alıyor
Bence yoktur eğer yaptırırsam ben yalıtık malzemesi koyacağım

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;570046
Bence yoktur eğer yaptırırsam ben yalıtık malzemesi koyacağım

Bence işe yarar kapılardan çok ses var

Çevrimdışı Sugar_Papa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;570045

Yalıyım malzemesi yok hocam. sadece içindeki kabloları tutsun diye sünger bant vardı ama küçücük şeyler, bir etkisi olmazdı yani.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sugar_Papa;570173
Yalıyım malzemesi yok hocam. sadece içindeki kabloları tutsun diye sünger bant vardı ama küçücük şeyler, bir etkisi olmazdı yani.

Ön kaputa yapılan boya koruma filmlerini kapılara yapsak yol sesinde bir azalma olurmu?

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu konunun biraz abartıldığını düşünmekteyim. yol sesi var mı: VAR, rüzgar sesi var mı: VAR. bunları istemiyorsanız tecrübelerime dayanarak, BMW,Mercedes,Audi,Volvo almanızı öneririm.
ben bu sesi bilerek ve kabullenerek aracı aldım, ses gitsin diye de herhangi bir ustaya aracımın orasını burasını kurcalatmam.
bu ses aracın sürüş konforunu ve güvenliğini hiç etkilemiyor.
aracın içinde bu sese odaklanırsanız bu ses sizde takıntı olur ve araçtan soğursunuz. BMW'nin içinde bu ses odaklanırsanız yine bu sesi(elbetteki daha azını) duyarsınız ancak BMW marka algısı sizi bu ses odaklatmaz.

benim size naçizane önerim bunlarla uğraşmayın arabanın güzelliklerine odaklanın araçtan keyif alın.
sırf bu nedenle memnun değilseniz satın paranız yettiği kadar bmw veya volvo alın.

açıkçası bu konunun trend topic olması beni rahatsız ediyor. aracımın böyle bir damga yemesinden rahatsız oluyorum çünkü bu arabaya verdiğim para kadar konfor alıyorum. (hatta daha fazlasını alıyorum)

Çevrimdışı simurgson

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;570263
bu konunun biraz abartıldığını düşünmekteyim. yol sesi var mı: VAR, rüzgar sesi var mı: VAR. bunları istemiyorsanız tecrübelerime dayanarak, BMW,Mercedes,Audi,Volvo almanızı öneririm.
ben bu sesi bilerek ve kabullenerek aracı aldım, ses gitsin diye de herhangi bir ustaya aracımın orasını burasını kurcalatmam.
aracın içinde bu sese odaklanırsanız bu ses sizde takıntı olur ve araçtan soğursunuz. BMW'nin içinde bu ses odaklanırsanız yine bu sesi(elbetteki daha azını) duyarsınız ancak BMW marka algısı sizi bu ses odaklatmaz.

benim size naçizane önerim bunlarla uğraşmayın arabanın güzelliklerine odaklanın araçtan keyif alın.
sırf bu nedenle memnun değilseniz satın paranız yettiği kadar bmw veya volvo alın.

açıkçası bu konunun trend topic olması beni rahatsız ediyor. aracımın böyle bir damga yemesinden rahatsız oluyorum çünkü bu arabaya verdiğim para kadar konfor alıyorum. (hatta daha fazlasını alıyorum)

Hocam abartıldığını düşündüğünüz konuyu bende 2 seneden fazla bir zamandır kullandığım zaman ciddi ciddi hissediyorum. Arabanın motor sesi haricindeki yalıtımı konusunda ciddi zaafları var ve karşılaştırma yaptığım araç Renault Fluence. 1.5 dci nin motor sesi neredeyse olduğu gibi aracın içinde ama yol sesi ve rüzgar sesi Octaviadan daha az. Ben defalarca octavia da 'acaba  cam ya da sunroof açık mı kaldı' diye kontrol ettim aracı kullanırken. Ya da yanınızdan geçen her ne araçsa sesi olduğu gibi benim arabamın içinde. Araçlarımız maalesef bu konuda çok şeffaf.
Diğer taraftan ben bu seslere artık takmıyorum mümkün mertebe ve sürerken arabamın keyfini çıkartmaya çalışıyorum.
Kısaca, sorun var mı, evet var ama bununla yaşamayı öğrendim.
Herkese keyifli, kazasız cezasız sürüşler...

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;570263

Yorumunuza katılmamak elde değil 180 basıyorum içeride uğultu var yok değil fakat araç içinde konuşulanlar rahatlıkla anlaşılıyor, abartı bir ses yok ben rahatsız olmuyorum.. Benim aracım 2016 model acaba daha eski modellerde mi var bu ses.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Valla bende takmıyorum seslere biraz müziğin sesini açtınmı hepsi kayboluyor. Ne kadar ekmek o kadar köfte olayı sonuçta araçın fiyatı belli. Octiye de bi fluence ile karşılaştırmam yaniiii.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim duyduğum; 2013 Octavia ile 2015 Octavia'ya baktığınızda iyileştirmeler olduğu yönünde.
Bunların içinde kapı fitillerinin değiştiğini duymuştum. Belki kapı içlerinde izolasyona yönelik değişikliklikler de yapılmış olabilir.

Çevrimdışı secret

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Elden geçmiş anlaşılan 2016 octavia ya EcuFast yaptırmak için aradım beyinlerinin değiştiğini yapamadıklarını söylediler.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu uygulamayı kimler yaptı.?yapanlar araçta herhangi bir değişiklik oldumu düşüncelerinizi paylaşırsanız merakımız giderilmiş olur.