škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

duyurulur: octavia a7 Rüzgar sesi problemi sonunda çözüldü

mimar06 · 116 · 39313

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: telepinu;559755
1 kapıya fitil çektim. Hoşuma gitti.
Sonra diğer kapılar için sipariş ettim. Kapı kapatma toklaştı.
Arka kapıları biraz sert kapatmak gerekiyor tam kapanması için.

Galiba sadece kapıdan değil, camdan ve arabanın altından da gelen sesleri yalıtmak gerekiyor. Yol sesi daha çok duyulur oldu.

siparis ettiğim 15x12 mm lik d tipi fitiller geldi. aslında birde yassa d sipariş etmiştim o gelmedi. siz nasıl nerelere yaptınız . foto imkanı var mı?

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resul_100;559361
arkadaşlar Allah var rüzgarsız havalarda araba çok iyi 130 140 ses yok; ancak havada biraz rüzgar olduğu zaman acayip rüzgar sesi oluyor. Bu da galiba yan camların inceliği yada fitil sorunu

dikiz aynalara sünger mi yapılmıştı size. çok rüzgarlı havalarda yapacak birşey yok bi çok araçtada olur ama arabanın kendi hızından dolayı oluşan seste bi iyileşme oldumu? camlar ince ama arkadaşta golf var onda da elimle baktım hemen hmen aynı cam var. sanki başk bişey gibi

Çevrimdışı Akın55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Siz de uygulayınca uyguma resimlerini ve izlenimlerinizi paylaşır mısınız lütfen.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yarın yapacağım . bakalım ön kapıların üst kısmı olacak gibi ama alt kısımları zor gibi. ince gelecek ama yiine deneyeceğim daha sonrada arka kapı.foto paylaşırım.

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Akın55;560989
Siz de uygulayınca uyguma resimlerini ve izlenimlerinizi paylaşır mısınız lütfen.

Bugün sol ön kapıya fitil uygulamasını yaptım. yağmur başladığından fotoğraf çekemedim.
ilk olarak kapı çok tok örtülüyor. metal çarpma sesi sıfır. Hatta ilk örtüğümde biraz içe yapıştırmışım kapı nerdeyse örtülmedi :)  , sonra dışa çektim daha iyi oldu ama biraz sert kapatmak gerekti. zamanla oturur gibi.
2- rüzgar sesi takmadan önce ve sonra aynı yolda kullandım telefondan desibel ölçümü yaptım. ölçümlerde fark yok . genelde 130 civarı ölçüm yaptım 79-81 arası değişiyor.
işittiğim seste ise 80 -100 km arası bir miktar azalma var ki zaten bu ses çok rahatsız etmiyordu. ama 130 km  da aynı rüzgar sesi yine var :(.
çok deneyemedim ama kasılmalarda kapıdan gelen sesi azaltabilirki çok zaman olmuyo zaten . uzun vadede kapı ayarını bozar  mı? bilmem

Çevrimdışı Akın55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkürler bilgiler için. Bu duruma göre benim anladığım rüzgar ayna ile alakalı.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kardeş ben gittim yaptırdım havada hiç rüzgar yoksa 120 ile giderken en küçük hışırtı yok; ama rüzgarlı havalarda oldukça fazla rüzgar sesi geliyor. Daha çok rüzgar sesi hışırtı gibi değilde bildiğin esen rüzgar gibi. Bu arada cam filmi ile cam biraz daha kalınlaştığı için ses daha azalır diyorlar

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ceycey34;560978
dikiz aynalara sünger mi yapılmıştı size. çok rüzgarlı havalarda yapacak birşey yok bi çok araçtada olur ama arabanın kendi hızından dolayı oluşan seste bi iyileşme oldumu? camlar ince ama arkadaşta golf var onda da elimle baktım hemen hmen aynı cam var. sanki başk bişey gibi

Kardeş Ankara, Kırıkkale ve Kayseri'de görüşebiliriz bir gün. Sen de biner kendin bakarsın  Ben ses konusunda çok hassasımdır. Arabamdan tık trim sesi gelmez gelen yeri hemen anlar çözerim:) Rüzgar varsa havada ağaçlar sallanmasa bile hafif rüzgar olduğunda ben hışırtı duyuyorum hava çarşamba günü burda 20 dereceyi geçti hiç rüzgar yoktu 130 kadar çıktım rüzgar hışırtısı yok

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resul_100;561082
Kardeş Ankara, Kırıkkale ve Kayseri'de görüşebiliriz bir gün. Sen de biner kendin bakarsın  Ben ses konusunda çok hassasımdır. Arabamdan tık trim sesi gelmez gelen yeri hemen anlar çözerim:) Rüzgar varsa havada ağaçlar sallanmasa bile hafif rüzgar olduğunda ben hışırtı duyuyorum hava çarşamba günü burda 20 dereceyi geçti hiç rüzgar yoktu 130 kadar çıktım rüzgar hışırtısı yok

teşekkürler kardeşim. inşallah gelmeye çalışırım ama deneyeceğim bu işi sanırım. zaten film taktırırken yapacağım inşallah.
bu arada siz gördünüz mü bu delikler kç cm lik deliklerdi. çok mu genişki bu kadar ses geçiyor.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Adam 3 dk da açtı kapıyı ve aynayı zaten geçmeli hep. Sonra aynayı çıkarttı bi kabloların içeriye girdiği delik var bi de aynı şekilde 3 kablonun geçebileceği boş bi delik var. Adam hocam işte bu delik ne işe yarıyor bi açıkla dedi. zaten diğer kabloların geçtiği yerde boşlukları süngerle doldurmuşlar; ama bu delik resmen boş. Düşün diğer deliğin  kablo geçmeyen yerlerini süngerle kapat bu koca deliği komple boş bırak. muhakkak ki servisce bi amacı vardır; ama ben bi mana veremedim. Ayrıca senin yaptığın kapı fitilinin aynısı focus 2014 2015 lerde var ve o araba yalıtımda çok başarılı

Çevrimdışı Sugar_Papa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhabalar,

Burada okuduğum üzere Fatih Usta'ya gittim ve söylenen işlemleri yaptırdım. Gayet forumlara yazılanmların farkındalardı. Tek kapı için 80 tl dedi ve 60 tlye anlaştık. İşlem bitti Ankara'dan Erzincan'a geldim ki burada yollar çok bozuk, şunu farkettim ki nur topu gibi trimer sesim oldu sol ön kapıda. Tüm döşemeler söküldü ve ben trimer sesi olmayacak değil mi diye teyit almama rağmen şu an çatır çatır ses geliyor kapıdan. Kısacası çok pişman oldum, keşke hiç böyle bir işe girmeseydim. Şu an bu sesi nasıl keserim diye çabalıyorum.

Bilgilerinize.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sugar_Papa;569941
Arkadaşlar merhabalar,

Burada okuduğum üzere Fatih Usta'ya gittim ve söylenen işlemleri yaptırdım. Gayet forumlara yazılanmların farkındalardı. Tek kapı için 80 tl dedi ve 60 tlye anlaştık. İşlem bitti Ankara'dan Erzincan'a geldim ki burada yollar çok bozuk, şunu farkettim ki nur topu gibi trimer sesim oldu sol ön kapıda. Tüm döşemeler söküldü ve ben trimer sesi olmayacak değil mi diye teyit almama rağmen şu an çatır çatır ses geliyor kapıdan. Kısacası çok pişman oldum, keşke hiç böyle bir işe girmeseydim. Şu an bu sesi nasıl keserim diye çabalıyorum.

Bilgilerinize.

Sanırım kaş yapayım derken göz çıkarmışsınız.bu arada rüzgar sesinde kesilme oldu mu?

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir ara düzgün bir yer bulup davlumbazlarların altına bitüsel yaptırttıracağım.
İyi bir döşemeci de bulursam aynı işlemi iç döşemelere yaptırtabilirim.

Cam filmi taktırınca rüzgar sesi biraz azalır zannettim ama çok değişmedi.

Ayrıca dikkat ettim, rüzgar sesi alma durumu şartlara çok bağlı: yükseklik, rüzgar yönü, arazi koşulları. 110 ile giderken ses geliyordu ama 150 ile ses gelmedi.

O yüzden rüzgar sesi konusunda herkesin şikayeti bulunduğu konuma ve hava şartlarına bağlı olsa gerek.

Çevrimdışı Sugar_Papa

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fb.samet;569980
Sanırım kaş yapayım derken göz çıkarmışsınız.bu arada rüzgar sesinde kesilme oldu mu?

Buradaki yorumlara güvenerek gittim bende. Ankaraya gittiğimde serviste döşemeleri düzgünce taktıracağım. Rüzgar sesi hafifledi diyelim. Yine geliyor rüzgar sesi.

Çevrimdışı fb.samet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sugar_Papa;569988
Buradaki yorumlara güvenerek gittim bende. Ankaraya gittiğimde serviste döşemeleri düzgünce taktıracağım. Rüzgar sesi hafifledi diyelim. Yine geliyor rüzgar sesi.

Bu meşhur fatih usta araca ne gibi değişiklik yapıyor ki rüzgar sesi azalıyor