škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

motor gücü

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı İbrahmburak27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar 2006 model fabiam var 1.4 tdı beygiri arttırmak için ne yapılabilir

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazilim yapilir iyi yapilirsa cok da keyif verir

Çevrimdışı 06fabia06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
ben de düşünüyorum ama 600-700 lirayı hakediyor mu bilmiyorum. bir de insan korkuyor yanlış birşey yapılmış olsa nasıl bir durumla karşılaşıcam, motoru kucağıma verirler diye korkuyorum :D

Çevrimdışı İbrahmburak27

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
valla şöyle bi 130 hp olsa fena olmaz diye düşünüyorum çünkü arabamdan çok memnunum öğrenciyim bide tam benlik :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İbrahmburak27;545379
valla şöyle bi 130 hp olsa fena olmaz diye düşünüyorum çünkü arabamdan çok memnunum öğrenciyim bide tam benlik :)
Sizin aracınızdan stage 1 yazılımla 130 hp alınamaz.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: İbrahmburak27;545379

Stg1 kararinda bir yazilimla 100-110hp 225-250nm arasi da tork alirsiniz hemen hemen

Bulundugunuz ilde ecu fast dr ecu pasaoglu gibi bir firmanin subesi varsa sikinti yasama ihtimaliniz dusuk.
Tabi herseyden once aracinizin standart halinde motorunuzun saglikli olmasi gerekli. Yoksa ileri zamanlarda yasanacak bir sorunu erkenden gun yuzune cikarabilir.

Motor icine pd motorda kolay kolay bisey olmaz da, turbo sisteminiz (mil, pal, hortum, dump valve, westgate) yakit sisteminiz (enjektor , pompa) saglam durumdaysa duzgun yazilmis bir yazilimla yillarca sorunsuz binersiniz.

130hp sadece yazilimla alinabilir fakat sagliksiz olur. Ne kadar gider bilinmez. 130hp gibi bir hedefiniz varsa aracinizi cesitli degisikliklerle desteklemeniz gerekir. 100-130 arasindaki fark da cok olsa 2-3 boy olur bahsi gecen arabada. Son suratte de cok farketse 10km/sa farkeder

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;545391
Stg1 kararinda bir yazilimla 100-110hp 225-250nm arasi da tork alirsiniz hemen hemen

Bulundugunuz ilde ecu fast dr ecu pasaoglu gibi bir firmanin subesi varsa sikinti yasama ihtimaliniz dusuk.
Tabi herseyden once aracinizin standart halinde motorunuzun saglikli olmasi gerekli. Yoksa ileri zamanlarda yasanacak bir sorunu erkenden gun yuzune cikarabilir.

Motor icine pd motorda kolay kolay bisey olmaz da, turbo sisteminiz (mil, pal, hortum, dump valve, westgate) yakit sisteminiz (enjektor , pompa) saglam durumdaysa duzgun yazilmis bir yazilimla yillarca sorunsuz binersiniz.

130hp sadece yazilimla alinabilir fakat sagliksiz olur. Ne kadar gider bilinmez. 130hp gibi bir hedefiniz varsa aracinizi cesitli degisikliklerle desteklemeniz gerekir. 100-130 arasindaki fark da cok olsa 2-3 boy olur bahsi gecen arabada. Son suratte de cok farketse 10km/sa farkeder

hazır ustayı bulmuşken ben de sorayım. benim yapabileceğim bir şey var mı performans açısından :(

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: noxy44;545401
hazır ustayı bulmuşken ben de sorayım. benim yapabileceğim bir şey var mı performans açısından :(

Estafurullah.

Her motor icin her zaman yapilacak birseyler vardir. Ama onemli olan

alinan sonuc / (harcanan para X verilen emek)

Denkleminde maksimum degeri yakalamaktir.

Ulkemiz sartlarini goz onunde bulundurdugumuzda 1.2 htp nin bu denklemdeki degeri cok dusuk oluyor. Bizlerin de maddi imkanladi uc assa bes yukari belli olduguna gore kurcalamak bu yola bu arabayla bas koymak mantiksiz oluyor.

1.4tdi icin de stage 1 in uzerine gecmek denklemij sonucunu dusuruyor mesela. Bu yuzden mantiksiz oluyor ;)

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;545409
Estafurullah.

Her motor icin her zaman yapilacak birseyler vardir. Ama onemli olan

alinan sonuc / (harcanan para X verilen emek)

Denkleminde maksimum degeri yakalamaktir.

Ulkemiz sartlarini goz onunde bulundurdugumuzda 1.2 htp nin bu denklemdeki degeri cok dusuk oluyor. Bizlerin de maddi imkanladi uc assa bes yukari belli olduguna gore kurcalamak bu yola bu arabayla bas koymak mantiksiz oluyor.

1.4tdi icin de stage 1 in uzerine gecmek denklemij sonucunu dusuruyor mesela. Bu yuzden mantiksiz oluyor ;)

araba öncelik olarak annemin olmasa neler yapıcam da :) olsun biz de görsele çalışırız