škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

En Dayanıklı Dizüstü Bilgisayar Hangisi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
SquareTrade adlı sigorta şirketi bir araştırma yaparak, dizüstü bilgisayar markaları arasında hangisinin daha az bozulma oranına sahip olduğunu belirledi. Araştırmanının sonucunda hangi markalar öne çıktı?

Uzun süre para biriktirip, özene bezene aldığınız dizüstü bilgisayarların bozulmasını elbette istemezsiniz. Taşınabilir cihazlar oldukları için, bir şekilde düşürüp kırma olasılığınız da var tabii ki. Tüm bunlar kullanıcılar için tam bir kabus olabilir. Hangi markanın, hangi modelinin daha dayanıklı olduğunu, daha az bozulduğunu belirlemek için sıkı bir araştırma yapmanız gerekir.

Böyle bir durum herkesin kabusu olsa gerek
Bir sigorta şirketi olan SquareTrade böyle bir araştırma yaparak, sizleri bu zahmetten kurtarmış. Şirket, Acer, Apple, Dell, Asus, Gateway, HP, Lenovo, Sony ve Toshiba markalarından toplam 30000 adet dizüstü bilgisayar arasında bir araştırma yaparak hangi markanın daha az bozulduğunu belirlemeye çalışmış. Araştırmada her markadan en az 1000 ürün alınmasına dikkat edilmiş.

En dayanıklı marka
 Elde edilen veriler ışığında hazırlanan grafikte, satın alınan bir dizüstü bilgisayarın 2 sene ve 3 sene içerisinde bozulma oranları belirtiliyor. SquareTrade'in çalışmasına göre Asus bu konuda en az sıkıntı yaşatan marka olma özelliğine sahip. İkinci sırada çok az bir farkla Toshiba bulunuyor. Onu ise Sony takip ediyor.

Araştırmada çıkan sonuçlara göre Asus en az bozulma oranına sahip
Öte yandan SquareTrade'in elde ettiği sonuçlara göre, üç sene içinde en yüksek bozulma oranına sahip olan marka ise HP olarak çıkmış. Araştırmaya göre HP dizüstü bilgisayarların %25,6'sı ilk üç yıl içinde bozuluyor.

Sorunların kaynağı
 SquareTrade'in yaptığı araştırmada elde edilen tek sonuç, hangi markanın daha dayanıklı ve güvenilir olduğu değil. Ayrıca yaşanan bozulma olaylarının sebepleri ve genel olarak bozulma eğilimleri de belirlenmiş.

Sorunların üçte ikisi donanımdan kaynaklanıyor
Araştırmanın sonuçlarına göre, satın alınan dizüstü bilgisayarların %31'i ilk üç yıl içinde bozuluyor ya da bir şekilde zarar görüyor. Neredeyse üç dizüstü bilgisayardan birine denk gelen bu oranın çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Yaşanan olayların üçte ikisi donanım sorunlarından ileri gelirken, üçte birinin ise kaza sonucu alınan hasar olduğu belirtiliyor.

Kişisel yorumum: SquareTrade firmasını bilmem ama söyledikleri gibi Hp bilgisayarlar sorunlu. Bizim şirkette Hp alan arkadaşların çoğunda sorun çıktı ve garantiden tamir edildi. Yalnız garanti konusunda iyiler kargo kapına kadar gelip alıyor, cebinden kuruş çıkmıyor.

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
doğrudur  tam  yaşadığım gibi..

hakkaten   ayılama  kullandığım  toshiba  kasada   zayıf  yerlerindeki  bir  iki kırlılma(havalandırma ızgaraları) dışında  tüm noktaları  faal  çalışıyor.

asus  ta  zaten  sağlam diye  bilinir  hiç sürpriz  değil.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 sene önce HP pavillion laptop aldım.Hala serviste can çekişiyor.Ve sanırım artık ÖLDÜ ! :(

Şirkete benden habersiz eve bile sokmayacağım bir yazıcı almışlar.HP marka..Direk iade ettirdim..Zaten arıza yapmıştı daha ilk haftada..Şimdi ise bir şirkette Canon var, diğerinde Samsung ikiside taş taş....

Asus laptop var şirkette 4 sene önce alınmış.Pili bozuldu.Ama hala taş gibi..Severim Asus'u..Çok kişiyede önermişimdir..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr
Bende 2001 senesinde Toshiba almistim.
6 sene kullandim tik demedi.
Yaklasik 9 ay kadar once Hp Pavilion DV5-1130 aldim , hic sorun cikarmadi cok memnunum.
Vista yuklu idi Xp yaptim gecen gunlerde de Windows 7 kurdum mukemmel :)
[SIGPIC][/SIGPIC]

Çevrimdışı GNA70

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Apple diyorum. Teklonoji yüzde 30 şans işidir diyorum. Başka birşey demiyorum :)
[SIGPIC][/SIGPIC]Bu Benim Serseri Serbest Stilim...

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrtkn;50618
Bende 2001 senesinde Toshiba almistim.
6 sene kullandim tik demedi.
Yaklasik 9 ay kadar once Hp Pavilion DV5-1130 aldim , hic sorun cikarmadi cok memnunum.
Vista yuklu idi Xp yaptim gecen gunlerde de Windows 7 kurdum mukemmel :)

Maşallah deyiver..Zira garanti bitiminde başlıyor arızaları namussuzun :hanz:

Alıntı yapılan: GNA70;50621
Apple diyorum. Teklonoji yüzde 30 şans işidir diyorum. Başka birşey demiyorum :)

Aynen şans işi :ok:

Apple kullanıyorum.Şu an bişey demek erken ama şu ana kadar sıkıntı yok.2. el aldığımıda düşünürsek iyi gidiyor..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Asus A6 kullanıyorum, ben direk 1. ilan ediyorum, neler başına neler geldiğini bilemezsiniz :kiki:

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Okulda Acer var, tam bir karakaçan, hiç naz yapmadı, 7 yıldır sorunsuz çalışıyor  ;)

3 yıldır HP Pavyonu :D var bende o da tıklamadı henüz, şans işi...

Çevrimdışı mihalgazi

• Site Güvenliği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;50651
Asus A6 kullanıyorum, ben direk 1. ilan ediyorum, neler başına neler geldiğini bilemezsiniz :kiki:
hele birde araba kullandığın gibi kullanıyorsan makineyi vay haline...:kiki::kiki::kiki:

SKODATURKEY ailesi bir AYRICALIKTIR

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2 yıldır asus kullanıyorum ve çok memnunum ve çevremde diğer asus toshiba kullananlarda çok memnun.

Ben laptop'u aldığım sırada bir çok arkadaşım hp laptop almıştı , hp o sırada cicili bicili güzel kasalar yapmıştı ama alanların hepsi en az 1kere servisle tanıştı.

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mihalgazi;50843
hele birde araba kullandığın gibi kullanıyorsan makineyi vay haline...:kiki::kiki::kiki:

bi ben olsam neyse, ikide küçük canavar var :lol:

her gün bi kaç metreden yarım salto hareketi yapıyor :kiki:

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;50857
bi ben olsam neyse, ikide küçük canavar var :lol:

her gün bi kaç metreden yarım salto hareketi yapıyor :kiki:

Evet testleri birde minik canafarlarla yapsınlar görelim. Benim oğlan 9 aylıkken elini bir attı 3 tuş birden söktü.:kiki:
Geçen ay su döktü hemen kapatıp fönle kuruttum ama bir kaç tuşda sorun var basınca yanındaki harfide yazıyor. :hanz:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Low-Rider;50844
2 yıldır asus kullanıyorum ve çok memnunum ve çevremde diğer asus toshiba kullananlarda çok memnun.

Ben laptop'u aldığım sırada bir çok arkadaşım hp laptop almıştı , hp o sırada cicili bicili güzel kasalar yapmıştı ama alanların hepsi en az 1kere servisle tanıştı.

O cicili bicili kasalara bende tav oldum desem :knp:

Gerçi şimdi yine cicili bicili ürünler üreten bir başkaa bir markaya geçtik ama bunda sıkıntı yok şu an için..
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Real81

• ROOMSTER COMFORTSPORT 1.4 TDI 105 HP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
şans işi ... piyasada HP çok satılıyor , çok arızalı çıkma oranı ondan yüksek . yedek parça ve servis konusunda HP ile hiç biri boy ölçüşemez.