škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

En Dayanıklı Dizüstü Bilgisayar Hangisi?

0 Üye ve 18 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emrtkn

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.etaelektromarket.com.tr

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Low-Rider

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;50890
şans işi ... piyasada HP çok satılıyor , çok arızalı çıkma oranı ondan yüksek . yedek parça ve servis konusunda HP ile hiç biri boy ölçüşemez.
Anakartı yanmış desktop'ı mı hp servis'i hiç bir sorun bulunamadı diye geri gönderdikten sonra hp'yi sadece uzaktan sevdim:kiki:

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Real81;50890
şans işi ... piyasada HP çok satılıyor , çok arızalı çıkma oranı ondan yüksek . yedek parça ve servis konusunda HP ile hiç biri boy ölçüşemez.
:+1: bende hp kullanıcısıyım sorun vermedi 1 yıl oldu gerçi ama servis ağı olarak bence en iyiler arasında hp bende buna istinaden aldım birde bence bozulma sebeblerinin %90 kullanıcı hatası bazı donanımların ister istemez ömrü doluyor bunların başında harddisk geliyor bence bu tür donanımların diğerlerinden önce arıza vermesi bence normal genel dayınıklılık önemli ek olarak kullanıcı ve tabiki her elektronik eşyada olduğu gibi şans faktörü

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim Hp de bir kez pil, bir kez anakart degisti..Kronikmis bu anakart arizasi..
Simdi ise 3 defa ekran çipi yandi..Diyorlarki çözümü yok...
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mygokhan;51045
Benim Hp de bir kez pil, bir kez anakart degisti..Kronikmis bu anakart arizasi..
Simdi ise 3 defa ekran çipi yandi..Diyorlarki çözümü yok...

Çipin altına para sıkışmıştır soğuk lehim olmuştur. :kiki:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Suleyman;51046
Çipin altına para sıkışmıştır soğuk lehim olmuştur. :kiki:

Lehimliyorlar, çalışıyor.Makina çalıştığında ısınıyor soğuk lehim kalmıyor :D

50 defa lehim yaptılar.Düzgün lehim yapamamışlarsa en sonunda ben yapacağım kocaman tabanca havyamla :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lehim dedik bitenekadar'da  havya satıyorlar :D

http://www.bitenekadar.com/index.cfm

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı Suleyman

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Lehim tabancası işimizi görmez ucu çok kalın kaçıyor. Kalem tipi havya lazım bu tür işlere.

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence apple an dayanıklı ve en hızlı olan.şu an toshiba notebook ve asus netbook kullanıyorum.toshibayı ilk aldığım zaman 2 ay içinde bozuldu ve değişti.alalı 3 yıla yaklaştı hard disk boş.verileri external diske atıyorum.2gb ram var ama acayip yavaş.asus atom işlemci 1 gb ram var ama ondan hızlı çalışıyor.bir arkadaşımında asus notebook vardı.askere götürmüştü.orada içine kum toprak vs kaçmış.asker dönüşü servise götürdü genel bakım yaptılar ve eskisi gibi çalışmaya başladı.apple ise güvenli sistem kullanıyor virüs yok çökme derdi yok ham mac os hem windows kullanabiliyor.hız deseniz süper ama fiyat pahalı.fiyat önemli değilse apple önemliyse asus tavsiye ederim
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: Suleyman;50859
Evet testleri birde minik canafarlarla yapsınlar görelim. Benim oğlan 9 aylıkken elini bir attı 3 tuş birden söktü.:kiki:
Geçen ay su döktü hemen kapatıp fönle kuruttum ama bir kaç tuşda sorun var basınca yanındaki harfide yazıyor. :hanz:

Aynen, elimdeki topitop 5 yıllık. Hiç servis yüzü görmedi, çektiği çile tahakkuk edilemez düzeyde, hala iyi kötü hizmet veriyor, ısınma sorunumuz var ama işlemcinin alt kapağı delip hallettim, buda genel durumu :D :D :D

Muhtelif yerlerinde defalarca kez masadan düşmeye mukabil ayrışma, çatlamalar mevcut. Ama şiddeti göz önüne alınca oldukça sağlam olduğunu düşünüyorum :D

3 firem var, 6-7 tanede geri taktığım :D malum canavarlar elinde sert plastik pyuncaklarıyla çaaat diye indiriyor klavyeye basma umuduyla :lol:

Boyada biraz atma olsada sağlam yine, pas yok :lol: Megane I ler gelir aklıma hep şu boya atıklığını görünce :D

burda bi çatlak var, ekranı indirip kaldırmam risk teşkil ediyor maalesef, fazla kıpraştırmam.

burdada bi ayrışma söz konusu :D

burada kırılmış :D

birde en enteresanı, annemin kabusum olan, önüne gelen her şeyi yok eden hayvanüstü temizlik robotu rainbow'un açtığı yaralardan sadece bir kaçı, ne kablolarımı yedi...

bu kablonun etrafı çelik örgü idi yanılmıyorsam ben onarırken aklımda öyle kalmış, sağlam bişey, zaten o makineye giripte yaşayan tek kablo bu oldu.

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Asus A6V değil mi o laptop Hakan ?
Hem kendime hemde kızarkadaşıma almıştık. CD ROM , ısınman, boya atması vs gibi bişr çok problem çıkardı. Hemde ilk 3-4 ay içinde. Benimki en son ekran kartını yaktı, hurdasını sattık şimdi acerin en dandik modelini kullanıyorum :) Hatunada LG Netbook aldık, asusun yüzüne bakmıo :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Aynen o, ve tam 5 yıldır kanırta kanırta eşşekler gibi biniyorum, sert kullanırım makineleri, bilen biliyor, bilgisayardan anlayan birinin eline verme ihtiyacı bile hissetmedim. Call of Duty serileri devirdim vantilatör eşliğinde. Soğutursanız mükemmel çalışır. Sıcağı hiç sevmez, ısıtmamaya özen gösterdim bi tek, gerisi full redline.

Hatta Harddiskimin %98 i dolu, hiç boşaltmadım. :D

Çevrimdışı Symbol

• M U L T I J E T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://renault9.wordpress.net
Elektronik şans işi diye boşuna demiyorlar işte :) Bizdekiler döküldü resmen :)