škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia a7 Yol Sesi için lastik önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mimar06;545703
en iyisi conti diye birşey yok. lastikte en iyi diye birşey olamaz zaten. iyi lastikler var diyebiliriz. ucuzuda kötü olmayabiliyor lastikte. bir zaman yoğun kar yağışı altında emanet bir renault clio ile köye gittim. bir sürü yolda kalan varken biz hiç durmadan gittik. lastiğin markası Sava idi. ucuz bir lastik ama fazlasıyla iş gördü.
Sizin şu son 1 haftada desteksiz sallamalarınız, açtığınız abuk sabuk konular kabak tadı verdi zaten, fazla zorlamayın. Continnetal TS850 en iyi kış lastiğidir, yukarıda kendi verdiğiniz linkten Continental ts850 testlerine bakın, zaten girmediği test yok. Yukarıda da yazdım 28 teste girip 20'sinde 1. çıkmış bir lastik. Sadece testten de bahsetmiyoruz, 4 yıl bir önceki neslini, 2 yıldır da ts850'yi kullanıyoruz diyoruz. Millete sessiz lastik diye önerdiğiniz lastiğin etiket değeri 70 desibel, o lastiğe en iyi ihtimalle orta ses seviyesinde denebilir.

Bu arada okuduğunuzu anlamakta ya sıkıntı yaşıyorsunuz ya da polemik olsun diye anlamazdan geliyorsunuz. Continental en iyi lastik markasıdır demedi kimse; şahsen ben en iyi kışlık lastik ts850'dir dedim.
« Son Düzenleme: 04 Aralık 2015, 17:18:05 Gönderen: enoktakenokta »
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı telepinu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mimar06;545703
en iyisi conti diye birşey yok. lastikte en iyi diye birşey olamaz zaten. iyi lastikler var diyebiliriz. ucuzuda kötü olmayabiliyor lastikte. bir zaman yoğun kar yağışı altında emanet bir renault clio ile köye gittim. bir sürü yolda kalan varken biz hiç durmadan gittik. lastiğin markası Sava idi. ucuz bir lastik ama fazlasıyla iş gördü.

Bu konuda ben de size katılıyorum.
Şöyle ki o lastiklerin test edildikleri koşullar gerçekten uç örnekler.

Sıradan bir kullanıcı için ortalama bir lastik fazlası ile yetebilir.
Telefon veya bilgisayar alırken en pahalısı her zaman sizin ihtiyaçlarınız için fazla olabilir.

Saygılar

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Ortalama lastik markaları özellikle kışlıkta işi görüyor. Ama bu her disiplinde mükemmel oldukları anlamına gelmiyor. Mesela ortalamadan daha yumuşak bir lastik karda daha iyi performans verirken kuru asfaltta stabil sürüş sunmayabilir.

Ar-ge için milyonlar döken büyük firmaların da yabana atılmayacak birikimleri var. Orta-alt sınıf müşteriyi de yaklaamak için bir şeylerden kısarak üretim yapıyorlar, bu lastikleri de kendi global markalarına leke sürmemek için farklı markalar altında pazarlıyorlar.

İyi lastik her koşulda ortalama üzeri performans verene deniyor. Testler de buna göre yapılıyor zaten.

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
sen rahatsızmısın.sana cevap verilmicekmi birşey söylenmicekmi kardeşim. benim açtığım bu abuk sabuk konuda ne işin var ozaman.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mimar06;545736
kapat bu abuk sabuk konuyu ozaman

Emriniz olur; başkaca bir emriniz varsa onu da yerine getireyim? Senin gibi birinden mi öğreneceğim ne yapıp yapmayacağımı? Sen önce desteksiz sallamalarını bir kanıtla önce. Öyle "yok o öyle deģil" demekle olmuyor bu işler. Ben nasıl objektif testlerle argümanımı destekliyorsam senden de merakla benim argümanımı çürütecek objektif verilerve testler bekliyorum. Ama rica edeceğim artık sorumluluk sahibi ol ve yalan yanlış bilgilerle insanları yanlış yönlendirme. Söylenmeyen bir şeyi söylenmiş gibi lanse etme. Ve artık desteksiz sallama, belli bir bilgi birikimine sahibiz zira, hoş olmuyor sizin adınıza.

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vallahi komik bir adamsın sen:) argümanını yesinler.yok 70 decibelmiş çok ses yaparmış. sen 1 decibelin nekadar bir ses seviyesinde olduğunu biliyormusun da konuşuyorsun. 1 - 2 decibel farkı lastikte sen dinlemeyle ayırabiliyorsan maşallah sana. zira fısıltı sesi 30 decibel civarıdır.şu  çok biliyorum havalarını bırak Allah aşkına. ya siz li konuş ya sen li. ikisi bir arada olmuyor

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mimar06;545741
vallahi komik bir adamsın sen:) argümanını yesinler.yok 70 decibelmiş çok ses yaparmış. sen 1 decibelin nekadar bir ses seviyesinde olduğunu biliyormusun da konuşuyorsun. 1 - 2 decibel farkı lastikte sen dinlemeyle ayırabiliyorsan maşallah sana. zira fısıltı sesi 30 decibel civarıdır.şu  çok biliyorum havalarını bırak Allah aşkına. ya siz li konuş ya sen li. ikisi bir arada olmuyor

Genel.olarak tanımadığım insanlara siz diye hitap ediyorum, ancak bir yerden sonra karsımdakinin niteliksiz olduğunu anlayınca "sen"e dönüyorum.

Komik bir adam değilim, ama istersen bir görüşelim güldüreyim seni. İşte ben senin gibi boş beleş ve gereksiz adam olmadığım için lastiklerle ilgileniyorum, lastikleri takip ediyorum, yapılan her testi okuyorum. Ve yine senin gibi gereksiz biri 1 desibellik farkı ayırt edemezken ben edebiliyorum. Onun için gidiyorum aracımı yalıtmaya çalışıyorum, sessiz lastik alıyorum. Haliyle pirelli p7 cinturato'dan michelin primacy 3'e gecince araçtaki yol sesi azalmasını ve yumuşamayı anlayabiliyorum. Tabii sen bunları anlayamazsın... 1 desibelin ne olup olmadığını da gayet iyi biliyorum. Azıcık akıllı ol da tartıştiğın adam hakkında bilgi sahibi ol, yine desteksiz sallama. Bu forumda Superb 2'nin yol sesi yalıtımı zaafiyetini ilk yazan, bununla ilgili video çeken, ses seviyesini ölçerek Passat ile karşılaşyıran benim. Yüce'ye bununla ilgili şikayette bulunup serbis tarafından aracına başka marka lastik taktırıp olası bütün yol koşullarında onlarca kilometre test yaptıran da benim. Yani herkesi kendin gibi sanma. Ben senin gibi hakim olmadığı konularda ahkam kesecek kadar aciz bir adam değilim.

Şimdi; diyorum ki benle boş boş konuşma. Piyasada 67-68 desibel lastikler varken 70 desibel lastiği sessiz diye lanse etme. Sana diyorum ki insanları yanlış yönlendirme. Zaten buraya yazdıklarindan sonra lastik konusunda her tarafından cehalet aktığını görenler seni dikkate almayacaktır.

Adamsan; bak çok net diyorum eğer sen "adam"san continental ts850'nin en iyi kış lastiģi olmadığını ispatlarsın. Adamsan çıkar dersin ki en iyi kış lastiği budur ve önümuze testleri koyarsın. Continental ts850 girdiği testlerin %70'inde 1. olmuş. Sen de bana bu saatten sonra %71 başarısı olan bir lastik koy, ben senden özür dileyeceğim. Eğer bulamazsan -ki bulamayacaksın zaten- sen özür dileyeceksin. Aksi takdirde adam değilsin. Hadi bakalım, bekliyorum testleri...

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yshu ne lastikmis arkadas.

Bu arada Octavia iceri yol sesi almiyor. Cok cok kotu lastik kullaniyorsaniz bilemem.

Ben yazlikta dunlop sportmaxx kislikta da kumho uzen 31 kullaniyorum. Daha yol sesi aldigini duymadim. Tabii arnavut kaldirim ve parke tas haric ki prem markalar bile o kosullarda ses aliyor

Çevrimdışı Muratk

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende 225/45/17 için wr d4 için adet fiyatı olarak 330 TL fiyat aldım . İstanbul da yaşayanlar bilir çok fazla kar yağmıyor sizce kışlık almaya değermi? Hergün aracı 30-50 km kullanıyorım

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratk;545749
Bende 225/45/17 için wr d4 için adet fiyatı olarak 330 TL fiyat aldım . İstanbul da yaşayanlar bilir çok fazla kar yağmıyor sizce kışlık almaya değermi? Hergün aracı 30-50 km kullanıyorım
Kış lastiği önemli. Bence sıcaklığın düştüğü zamanlarda en kötü kış lastiği,  en iyi yaz lastiğinden daha güvenli. Hiç almamaktansa uygun fiyatlı bir takım kış lastiği alıp,  hem güvenli yolculuk yapıp hem de yaz lastiğinizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
madem ben bu kadar niteliksizim niye bukadar beni ciddiye alıyorsun da roman yazıyorsun. şu lisanına bak. ey lastik uzmanı kardeş senden özür diliyorum. engin bilgin karşısında boyun eğdim.artık barışalım:) bende sana skodanın fabrikasından yani çek cumhuriyetinden kimseye cevap vermedikleri halde sadece bana özel verdikleri cevabın mailini göstereyim sana. heralde adamdan saydılarda cevap verdiler:)

Dear Mr.  Aslan Fatih,

we thank you for your e-mail dated 18.08.2015 in which you express your sadness about a noise coming out of the front part of
your vehicle SKODA Octavia 1,6 diesel DSG.

We regret very much that you have had difficulties with a product of our company.
Besides we apologize for the delay of our response.

Nevertheless, please understand that we can neither assess nor solve any technical issue via e-mail and provide any opinion
concerning respective complaint. This is the responsibility of the local ŠKODA authorized dealer or ŠKODA importer in your
country.
We have examined your complaint and passed it for direct handling to our representation in Turkey Yuce Auto Motorlu Araclar A.S.
- the Customer Care Department.

The importer organization representing the brand ŠKODA is entitled to respond to all queries, comments, claims / complaints of
customers in accordance with current legislation of your country and warranty and claim conditions as well as with the approved
repair technology.

We hope that within this procedure the case will be resolved to your full satisfaction and you will enjoy your new car ŠKODA
Octavia again.

Best regards

Diana Jiřičná – Customer Care
ŠKODA AUTO a.s., Tř. Václava Klementa 869, 293 60 Mladá Boleslav, Czech Republic
T +420 326 8 16111, sks.service@skoda-auto.cz
http://www.skoda-auto.com

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Muratk;545749
O lastik için iyi fiyat.Ankarada en ucuz 350ye veriyolar wrd4ü.İstanbulda olsa işinizi görücek bi kış lastiği alın derim...

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
gel birbirimize saygı çerçevesi içinde bu mailin nedenini niyesini konuşalım. diğer arkadaşlarada sözüm

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
yüce oto lütfen bu konuyu beraber çözelim yapılabilecek herşeyi yapacaz söz dediler de gitmedim. uçukladılar yani. benimde biraz ortalığı karıştırmışlığım var yani kardeşim