škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

octavia a7 Yol Sesi için lastik önerisi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
s aleyküm. A7 yol sesi malum. yaz için öneri: Toyo Proxes cf2. uygun kaliteli sessiz
« Son Düzenleme: 03 Aralık 2015, 22:24:42 Gönderen: mimar06 »

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
kış lastiği ise: nokian wr d4 pahalı ama müthiş
                     nokian wr d3 uygun ve iyi

Çevrimdışı Ysagir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Nokian Wr  d3 kullanıyorum gayet iyi ve sessiz memnunum tavsiye ederim

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mimar06;545616
kış lastiği ise: nokian wr d4 pahalı ama müthiş
                     nokian wr d3 uygun ve iyi

d4 %33 indirim ile 205 TL civarına düşmüş en sessiz lastiklerden biri, fakat Continental TS850 ise 239TL o da bir kaç testte en iyi çıkmış. aradaki farka bakınca sanırım Continentali tercih edicem gibi.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/WR-D4.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/WinterContact-TS-850.htm

Çevrimdışı Atly

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Geçen hafta taktığım ben de Michelin ALPIN A4 önceki aracımda da kullanmıştım. Tavsiye ederim. Hem şimdi A5 i de var muhtemelen daha iyidir.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;545628
d4 %33 indirim ile 205 TL civarına düşmüş en sessiz lastiklerden biri, fakat Continental TS850 ise 239TL o da bir kaç testte en iyi çıkmış. aradaki farka bakınca sanırım Continentali tercih edicem gibi.

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/WR-D4.htm

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Continental/WinterContact-TS-850.htm
Continental TS850'ye biraz haksızlık yapmışsınız; girdiği 28 testin 20'sinde 1. çıkmış, 5 testte ise ilk 3'te yer alan bir lastik:)

Yanlış anlaşılmasın, wrd4'e de kötü demiyorum, hatta wrd3'ün gayet iyi bir lastik olduğunu ve wrd4'ün wrd3'e göre tüm disiplinlerde aşama kaydettiğini düşünürsek oldukça iyi bir lastik. Ancak henüz doğru düzgün bir testi yok. An itibariyle sadece 2 teste girmiş birinde 5. diğerinde ise 6. olmuş.

Özet olarak, aracında 4 yıl boyunca Continental TS830P(zamanının yine efsane kışlık lastiğiydi), 2 yıldır da TS850 kullanan; lastik konusuna da ayrıca meraklı biri olarak TS850 tercih etmenizi öneririm.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Kışlığını henüz kullanmadım ama yazlıkta Conti tek geçerim.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;545651
Continental TS850'ye biraz haksızlık yapmışsınız; girdiği 28 testin 20'sinde 1. çıkmış, 5 testte ise ilk 3'te yer alan bir lastik:)

Yanlış anlaşılmasın, wrd4'e de kötü demiyorum, hatta wrd3'ün gayet iyi bir lastik olduğunu ve wrd4'ün wrd3'e göre tüm disiplinlerde aşama kaydettiğini düşünürsek oldukça iyi bir lastik. Ancak henüz doğru düzgün bir testi yok. An itibariyle sadece 2 teste girmiş birinde 5. diğerinde ise 6. olmuş.

Özet olarak, aracında 4 yıl boyunca Continental TS830P(zamanının yine efsane kışlık lastiğiydi), 2 yıldır da TS850 kullanan; lastik konusuna da ayrıca meraklı biri olarak TS850 tercih etmenizi öneririm.

Slmlar , Benim aracımda Nexen marka yazlık lastikler var . Fakat çok gürültülü ve konforsuz lastikler. İyi durumda olduklarından kıyamıyorum değiştirmeye. Kış lastiği alıcam fakat en azından sessiz olsun istiyorum. Continental çok kaliteli lastik ama konforu nasıldır biraz bilgi verebilirmisin? Kış lastiklerinin gürültü ve sertlik durumları nasıldır acaba?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Continental ne yazık ki çok da sessiz bir lastik değil. AB etiket değeri 72 desibel zaten. Ses çok önemli ise nokian wrd4'e yönelebilirsiniz, 69 desibel etiket değeri yanılmıyorsam. Forumdan mcb51 rumuzlu Can arkadaşımız memnun nokian'dan örneğin.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;545686
Continental ne yazık ki çok da sessiz bir lastik değil. AB etiket değeri 72 desibel zaten. Ses çok önemli ise nokian wrd4'e yönelebilirsiniz, 69 desibel etiket değeri yanılmıyorsam. Forumdan mcb51 rumuzlu Can arkadaşımız memnun nokian'dan örneğin.

Cevap için teşekkürler . Dediğim gibi sessiz olsun istiyorum ama malum kış lastiği kaliteli ve güvenilir olmasını da istiyorum Nokian hakkında hiçbir fikrim yok kalitesi nasıldır acaba?

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Nokian oldukça iyi bir lastiktir. Wrd3 cok popüler ve beğenilen bir lastikti, wrd4 ise her disiplinde ondan daha iyi bir lastik. Tek dezavantajı bu sene çıkan bir lastik olduğu için sadece 2 teste girdi. Sessizlik öncelikse gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Ancak dediğim gibi kışlıkta en itisi conti ts850

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;545691
Cevap için teşekkürler . Dediğim gibi sessiz olsun istiyorum ama malum kış lastiği kaliteli ve güvenilir olmasını da istiyorum Nokian hakkında hiçbir fikrim yok kalitesi nasıldır acaba?
Nokianın özellikle kış lastiklerinin çok iyi  olduğunu söyleyebilirim.ben şahsen yaz lastiğimi bile nokian almayı düşünüyorum.kalite ve güven konusunda şüpheniz olmasın.kullandıkları kauçuk kaliteli ve ciddi argesi olan bir firma.şuan wrd4 modelinin 225/45/17 ebatlarını kullanıyorum,şehir içi şehir dışı 1500 kmnin üzerinde yol yaptım, ıslak ve kuru zeminde kullandım çok memnunum.A frenleme mesafesinin hakkını veren bi lastik.ses konusunda da memnunum.wrd3 modelinide düşünebilirsiniz.Forumda Nokian kullanan baya bi arkadaş var bildiğim kadarıyla...
Bu arada karlı zeminde test için Conticileri bekliyoruz[emoji3]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;545695
Nokianın özellikle kış lastiklerinin çok iyi olduğunu söyleyebilirim.ben şahsen yaz lastiğimi bile nokian almayı düşünüyorum.kalite ve güven konusunda şüpheniz olmasın.kullandıkları kauçuk kaliteli ve ciddi argesi olan bir firma.şuan wrd4 modelinin 225/45/17 ebatlarını kullanıyorum,şehir içi şehir dışı 1500 kmnin üzerinde yol yaptım, ıslak ve kuru zeminde kullandım çok memnunum.A frenleme mesafesinin hakkını veren bi lastik.ses konusunda da memnunum.wrd3 modelinide düşünebilirsiniz.Forumda Nokian kullanan baya bi arkadaş var bildiğim kadarıyla...
Bu arada karlı zeminde test için Conticileri bekliyoruz[emoji3]
Mesaj alındı:D

Çevrimdışı mimar06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
en iyisi conti diye birşey yok. lastikte en iyi diye birşey olamaz zaten. iyi lastikler var diyebiliriz. ucuzuda kötü olmayabiliyor lastikte. bir zaman yoğun kar yağışı altında emanet bir renault clio ile köye gittim. bir sürü yolda kalan varken biz hiç durmadan gittik. lastiğin markası Sava idi. ucuz bir lastik ama fazlasıyla iş gördü.