škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

LASTİK ARIYORUM (2013 octavia elegance 1.6 tdi)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cumalioncalir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba arkadaşlar,
adanada yaşıyorum, günlük 40-50 kilometre yol yapıyorum. ayda bir de yaylaya çıkıyorum ama yayla yollarında kar ile falan karşılaşmıyorum diyebilirim. adana; aralık-ocak-şubat gibi 3 ay soğuk olan ona rağmen fazla yağış almayan, sıcaklığın 10 derecenin altına düştüğü günlerin nerede yok denecek kadar az olduğu bir iklime sahip dolayısıyla kış lastiği almanın gerekli olmadığını düşünüyorum.
sizce haklı mıyım?
varsa lastik önerilerinizi alabilir miyim?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cumalioncalir;546322
merhaba arkadaşlar,

adanada yaşıyorum, günlük 40-50 kilometre yol yapıyorum. ayda bir de yaylaya çıkıyorum ama yayla yollarında kar ile falan karşılaşmıyorum diyebilirim. adana; aralık-ocak-şubat gibi 3 ay soğuk olan ona rağmen fazla yağış almayan, sıcaklığın 10 derecenin altına düştüğü günlerin nerede yok denecek kadar az olduğu bir iklime sahip dolayısıyla kış lastiği almanın gerekli olmadığını düşünüyorum.

sizce haklı mıyım?

Elimde 4 adet çok temiz 195 55 16 petlas snowmaster var düşünürseniz 500₺ gönderirim.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cumalioncalir;546322
merhaba arkadaşlar,
sizce haklı mıyım?
Kış lastiği dediğiniz koşullarda gereksiz. Lastik ihtiyacınız varsa iyi bir yazlık lastik alın derim.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aynen, kışlık lastik 7C ve altında kullanılır.  Bu durumda gerekli değil.

Sıcak zemin koşullarında kışlık lastik kullanmak aksine sizin için tehlike yaratır

Çevrimdışı cumalioncalir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim arkadaşlar. O zaman lastik önerilerinzi alabilirim artık bu şartlarda bana hangi lastiği önerirsiniZ??

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cumalioncalir;546388
Teşekkür ederim arkadaşlar. O zaman lastik önerilerinzi alabilirim artık bu şartlarda bana hangi lastiği önerirsiniZ??
Ebat ve bütçe bilgisi verirseniz daha rahat yardımcı olabiliriz.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Millet hep alma gereksiz demiş ona rağmen lastik önerilerinizi alabilirim demişsiniz. Kışlık lastik almanızı öneren kimse yok :) Ama benim param çok lazım olmasa da alıp taktıracam derseniz continental ts 850 ya da nokian wr d4 ü tavsiye ederim
Edit: Ayrıca bu sadece bütçe meselesi değil. Adanada hava sıcaklığının 10 derecenin altına düşmediğini söylemişsiniz. Bu koşullarda Can Bey'in söylediği gibi kışlık lastik değil, yazlık lastik daha güvenli. Kazasız sürüşler dilerim...
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2015, 16:11:17 Gönderen: vatan38mekan06 »

Çevrimdışı cumalioncalir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
vatan38mekan06 abi sen tam okumamışsın galiba. kış lastiği almamam gerektiğini anladığımı belirttim. bu arada ebatlar 205/55/r16 91v

Çevrimdışı cumalioncalir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrt03mrt03;546324
Elimde 4 adet çok temiz 195 55 16 petlas snowmaster var düşünürseniz 500₺ gönderirim.

teşekkür ederim ama ebatlar uymuyor.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cumalioncalir;546406
vatan38mekan06 abi sen tam okumamışsın galiba. kış lastiği almamam gerektiğini anladığımı belirttim. bu arada ebatlar 205/55/r16 91v
Bütçe müsaitse Continental Premium Contact 5 öneririm.

Çevrimdışı cumalioncalir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: vatan38mekan06;546400
Millet hep alma gereksiz demiş ona rağmen lastik önerilerinizi alabilirim demişsiniz. Kışlık lastik almanızı öneren kimse yok :) Ama benim param çok lazım olmasa da alıp taktıracam derseniz continental ts 850 ya da nokian wr d4 ü tavsiye ederim
Edit: Ayrıca bu sadece bütçe meselesi değil. Adanada hava sıcaklığının 10 derecenin altına düşmediğini söylemişsiniz. Bu koşullarda Can Bey'in söylediği gibi kışlık lastik değil, yazlık lastik daha güvenli. Kazasız sürüşler dilerim...

hocam forumda yeniyim cevap nasıl verilir alıntı nasıl ondan da çok haberdar değilim o yüzden ibr kez daha yazayım dedim. kış lastiği önerilmediğini anladım ve almıyorum. bu durumda yaz mı yada 4 mevsim mi önerirsiniz?

yada marka ne olur? deneyimleriniz nasıl? tasarruf, yol tutuş bakımından kimden memnun kaldınız? öneri bekledşiğim konular bunlardı. kış lastiği önerisi değiil yani.
saygılar

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sizin yerinizde olsam -yazlıkların durumunu da dikkate alarak- Michelin CrossClimate alır keyfime bakardım.

Çevrimdışı vatan38mekan06

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cumalioncalir;546388

Alıntı yapılan: cumalioncalir;546406

Hocam kusura bakmayın ama alıntıladığım ilk mesajda kışlık lastik almamanız gerektiğini anladığınıza ilişkin bir ibareyi ben hala göremedim. Neyse yanlış anlaşılmaları bir kenara bırakırsak benim araçta 225/45/17 Continental Premium Contact 5 var. 16' nasıl olur bilemem ama ben 17' ten memnunum.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2015, 19:48:03 Gönderen: vatan38mekan06 »

Çevrimdışı ogulcanatmaca

• 1.6 TDI ELEGANCE
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;546410
Bütçe müsaitse Continental Premium Contact 5 öneririm.

bende Octavia aracımda contact 5 kullanıyorum güzel bir lastik fren mesafesi ve yol tutuşu çok iyi aynı zamanda sağlam bir lastik ancak biraz fazla sesli eğer yayla yollarınız çok kötü değilse daha yumuşak ve sessiz olan goodyear eficentgrip performans önerebilirim hem fiyat açısından da daha iyi...
OCTAVİA ELEGANCE 1.6 TDI CR