škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

yaşadığım sıkıntılar...

0 Üye ve 14 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bunu belirgin şekilde yapıyorsa servise gidin düzeltsinler.

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;552104
Motor ısınmamışken soğuk hava vermesini hadi bir derece anlayışla karşıladım diyelim ama benim araçta geçenlerde bir problem fark ettim. Motor ısınmış vaziyette ve sıcak hava üflüyorken, diyelim ki keskin bir dönüş yapacaksınız (avm otoparkları vb.) o esnada dışarının soğuk havasını birden içeri üflüyor araç. Direksiyonu toplayınca yine sıcak hava üflemeye devam ediyor. Bu hususta görüşü olan varsa  ve paylaşırsa sevinirim.

Durduğunuzyerde tam direksiyon çevirirseniz yapıyor mu yine? Ben de deneyeyim akşam..

Çevrimdışı YUSUFNAKKAS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
3 numara lı sıkıntıyı bende yaşadım. Sağ taraf su atmıyordu. Servise gittim önce sorunu çözemediler motor sipariş verdiler. Daha sonra sorun başka kaynaklı olduğunu söylediler ancak tam olarak düzelmedi.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;552115
Durduğunuzyerde tam direksiyon çevirirseniz yapıyor mu yine? Ben de deneyeyim akşam..
hayır durur vaziyetteyken gelmiyor. Ama seyir halindeyken sola tam dönüşlerde daha çok sağdan, sağa dönüşlerde ise sol kanaldan soğuk hava geliyor. Normalde de böyle mi olması gerekiyor anlamadım açıkçası. sizler de deneyince anlarız.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;552180
hayır durur vaziyetteyken gelmiyor. Ama seyir halindeyken sola tam dönüşlerde daha çok sağdan, sağa dönüşlerde ise sol kanaldan soğuk hava geliyor. Normalde de böyle mi olması gerekiyor anlamadım açıkçası. sizler de deneyince anlarız.

Bu bir sorunsa c5'te de yasadim. Tesadufen denk gelmistim.

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;552185
Bu bir sorunsa c5'te de yasadim. Tesadufen denk gelmistim.

Bende octavia var elegance. Gecen boyle bir durum fark ettim. Sanki bende de sola keskin donuslerde kaloriferin havasinda bi degisikliklik oluyor. Bikac defa denedim var biseyler.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sanki bu bilerek ve isteyerek yapılmış bişey. Bugün kurum servisinde önde oturdum o da wv marka. Dönüşlerde aynı şeyin olduğunu farkettim. Mutlaka bir mantığı var ama çözemedim.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Alıntı yapılan: kolgezer;552481
Sanki bu bilerek ve isteyerek yapılmış bişey. Bugün kurum servisinde önde oturdum o da wv marka. Dönüşlerde aynı şeyin olduğunu farkettim. Mutlaka bir mantığı var ama çözemedim.

İlginç. Bende deneyeceğim.

Çevrimdışı Berkant

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Geri vitese takınca arka aydınlatması yanmayan var mı? Babamın aracında gece,gündüz, kısa farlar,auto,park lambası hiç bir şekilde geri vites ışığı yanmadı.  Başına gelen var mı?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Berkant;553529
Geri vitese takınca arka aydınlatması yanmayan var mı? Babamın aracında gece,gündüz, kısa farlar,auto,park lambası hiç bir şekilde geri vites ışığı yanmadı.  Başına gelen var mı?
Geri vites müşirinde sıkıntı var galiba.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de  yaşadıklarımı anlatayım. Araçla yılbaşında uzun yol yaptım ve 1000km yi gectigim için maksimum devirlere çıkacak şekilde kullandım. Kalkışlarda, ışıklarda her viteste 5bin devri geçecek şekilde kullandım. (5.Viteste 4bin devri biraz gectim, 6. Viteste ise 4bin devre kadar çıktım sanırım.) 170/180km hızlara çıktım en fazla. Yüksek devirde  vites geçişlerinde debriyaja basınca bir titreme, motorun gücünü hissetme durumu vardı.

Bu normal bir durumdur sanırım. Normal vites geçişlerinde boyle bir durum yoktu, su anda yok.
Sizlerin deneyimleri nasıldır.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar 2 ay önce süperb III 1.6 TDI aldım. Farlarda buharlaşma ve fıskıyedeki sıkıntı benim araçtada var. Keşke sadece onlar olsaydı. Göstergesi arızalı çıktı. Yazılımın Almanyadan atılması gerekiyor diye 2 aydır çözemediler. Manuel vites olmasına rağmen vites geçişlerinde boşluk, ses var normal diyorlar. Arabada ara sıra kesilen genelde olan bir uğultu var sebebini bilmiyorum. Başka arkadaşlarda da böyle sıkıntılar var mı merak ediyorum. Böyle büyük bir firmaya bu kadar ilgisizlik ise tam bir hayal kırıklığı...
« Son Düzenleme: 25 Ocak 2016, 15:13:42 Gönderen: Hipek »

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
valla bende bir uğultu duyuyorum...

şanzıman sesidir dedim ama manueldede ses varsa merak ettim acaba ne sesi...

Çevrimdışı tan70

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
+4 derecenin altında özel bir sistem devreye giriyor. Ses burdan geliyor diye biliyorum.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle