škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda Superb II - Bir testte benden

AhmetH · 37 · 11000

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: selchuk;51294
İnanç bey telefonda randevuyu verdiler fakat bayidende teyit için arıyolarmış sanırım sizi aradılarmı

Beni aramadılar henüz.Ama sanırım test günü yada 1 gün önceden ararlar diye tahmin ediyorum.
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;51335
Beni aramadılar henüz.Ama sanırım test günü yada 1 gün önceden ararlar diye tahmin ediyorum.
daha aramadılar beni.aramasalarda gidicem yinede.sonuçta merkezden randevuyu verdiler.gelme demezler heralde:)
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yorum çok objektif, dogru olmus, :+1:
motor arabanın altında bitmis, bende 1 den 2 ye alıp kökledim, toparlayana kadar ooooo. patinaj beklerken toparlamasını bekledim, benim 1.4 tdi da bile kafayı koltuga yapıstırıyo,

bende tork göremedim malesef, bu kadar para verip, sehvetli bir araba alacağım, daha kuvvetli bir motor beklerim, asfaltı kazıması lazım,

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bu gün cine5 te oto keyf programında steyşın modelini tanıttılar tam baba bir model renkti

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: AhmetH;50745
...araç 1.4 TSi 125 hp 6 ileri manuel vites...

Alıntı yapılan: hakanerdogan;50763
...çok düşük devirde max tork veriyor ya, örneğin 1500-2000 rpm arası 6.vites sabit gider mi?
İyi de Ahmet' in bu dediği tek şarjörlü motor değil mi? Golf' te de tek şarjörlüler 120 ilâ 125 HP arası değil mi? Ben mi yanılıyorum?

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
duydumki intercooler yokmuş bunlarda emin değilim.. teknik faul :D

almamak için bir sebep daha, sanaji jargonu olacak ama sıkıştırınca şişer bu motor :D

Ugur A.

• Ziyaretçi
Skoda Superb'in 1.4 TSI motoru hakkında bilgi verebilir misiniz?

Skoda Superb modelinde kulanılmaya başlanan 125 HP'lik 1.4 TSl motor hakkındaki bilgi ve görüşlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum.Ufuk TAŞ

1.4 TSI 125 HP motorlar, Skoda Superb araçlardan çok önce, VW Grubu'nda kullanıldı ve ilk üretim sonrasında da Türkiye'den davet edildim. İlk dünya lansmanı ve testlerini de yapma fırsatı buldum. Volksburg VW fabrikasında yapılan tanıtım ve teknolojinin anlatımından sonra ise VW Golf araçlara takılmış olan bu motorlarla uzun yol testleri gerçekleştirdim. Motorun temeli, ilk üretilen 140 HP ve 170 HP'lik TSI ile aynı ancak Supercharger ve turbo ikilisinin var olduğu bu motorların aksine, 122-125 HP'lik motorların özelliği sadece turbo ve direkt benzin püskürtme olması. Emme manifoldunun içinde yer alan su soğutmalı intercooler, çelik krank ve çelik kollar, "forged" pistonlarla donatılan bu motorlar, ürettikleri yüksek hidro basınc paralelinde inanılmaz ekonomik ve performanslı oluşları ile birer teknoloji harikasıdırlar. Skoda'nın amiral gemisi Superb üzerine de bu motorun çok yakışacağı aşikar...

Alıntı : http://www.arabam.com/haber.aspx?haberID=288066&baslik=Skoda Superb'in 1.4 TSI motoru hakkında bilgi verebilir misiniz?