škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Acil satılık fabia 2015

jet59 · 32 · 5678

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tsi öyle aman aman uçar kaçar bir motor değil ama torku hissettirmesi yetiyor. Çekişi falan iyi. Yakıt konusunda ise ben Ankara şehiriçi 30-35 kuruş arasında idi. Biz tüp taktırmayacaz diye tsi tercih etmiştik. Yılda fazla km yapmıyoruz diye :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;547861
Tsi öyle aman aman uçar kaçar bir motor değil ama torku hissettirmesi yetiyor. Çekişi falan iyi. Yakıt konusunda ise ben Ankara şehiriçi 30-35 kuruş arasında idi. Biz tüp taktırmayacaz diye tsi tercih etmiştik. Yılda fazla km yapmıyoruz diye :)

Hocam 30 fena değil 110 luksa eğer ama 35 filan fazla. tsi yakıt değerleri çünkü bunların baya baya altında gösteriyor mpi tam tutturuyor değerlerini hatta bazen altına bile düşüyor.şehir içi 30 şehirler arası da 19-20 yakması normal 110 luk için...ama millet 9 lt yakıttan bahsedince yuh bu bmw mi dedirtiyor insana

Çevrimdışı emre0884

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;547880
Hocam 30 fena değil 110 luksa eğer ama 35 filan fazla. tsi yakıt değerleri çünkü bunların baya baya altında gösteriyor mpi tam tutturuyor değerlerini hatta bazen altına bile düşüyor.şehir içi 30 şehirler arası da 19-20 yakması normal 110 luk için...ama millet 9 lt yakıttan bahsedince yuh bu bmw mi dedirtiyor insana

Bizim sattığımız  105 hp 8 valf olanı idi. Bahsettiğiniz 110 hp'lik olanlar 16 valflikler. 16 valf olan tsiler in performansı hem daha yüksek hem de daha ekonomik (8 valf olan tsilere göre). 9ltleri göreceğini hiç sanmıyorum.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;547882
Bizim sattığımız  105 hp 8 valf olanı idi. Bahsettiğiniz 110 hp'lik olanlar 16 valflikler. 16 valf olan tsiler in performansı hem daha yüksek hem de daha ekonomik (8 valf olan tsilere göre). 9ltleri göreceğini hiç sanmıyorum.

Ben kullansam 6-7 yakar anca çünkü  konyadayım şehir düz gidip geldiğim guzergah saat 17 suları dışında akıcı ve sabit 70 le gidiyorum bu durumda araba az yakıyor haliyle...ama gereksiz frenleme ve gaz kullanımı ile (koltuğa yapışma hissini sık sık yaşamak isteme) yakıtı çok fazla artırıyor ama mpi yi deli gibi de sursen en fazla 6.5 yakar konyada o da 30 kuruşa gelir heralde...tsi nin ucu açık dikkat etmezsen 11-12 lt bile yakar

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jet59;547860
Sagolasın dostum,doğru söylüyorsun 47 bine sıfırı varken,satmam zor olucak.

Abi 15 gün daha dursun 48-49 a da gider sen sadece aralıkta satmaktan kaybediyorsun yoksa araban değersiz değil

Çevrimdışı jet59

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;547891
Abi 15 gün daha dursun 48-49 a da gider sen sadece aralıkta satmaktan kaybediyorsun yoksa araban değersiz değil

Tamam dostum,teşekkür ederim

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre0884;547861

Gayet normal bir tüketim...en azından güçlü motor, 64 lük 1,2 htp de o kadar yakıyordu...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;547883
Ben kullansam 6-7 yakar anca çünkü  konyadayım şehir düz gidip geldiğim guzergah saat 17 suları dışında akıcı ve sabit 70 le gidiyorum bu durumda araba az yakıyor haliyle...ama gereksiz frenleme ve gaz kullanımı ile (koltuğa yapışma hissini sık sık yaşamak isteme) yakıtı çok fazla artırıyor ama mpi yi deli gibi de sursen en fazla 6.5 yakar konyada o da 30 kuruşa gelir heralde...tsi nin ucu açık dikkat etmezsen 11-12 lt bile yakar

Bahsettiğiniz akıcı trafik ve 70 km hız ile tsi 4 litrenin altına bile düşüyor. Ben şu berbat bursa trafiğinde son 800 km ortalamamda 6.0 litreyi yakalıyorsam siz dümdüz boş yollara sahip konyada 5 litre yakarsınız. Ne kadar basarsam basayım 10 litre üstünü hiç görmedim. 7 litrelere ise çok ender çıkar. Tsi yeni nesil motorunda bence tüketim sorununu çözmüş. Daha aracımda daha 3500 km ve havalarda soğuk.
Ama yok bizim millet uzak dursun lpg takılmıyor diye. Sonra şehir içinde bağırta bağırta bayıla bayıla yokuş çıkarlar atmosferikleriyle.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;547931
Bahsettiğiniz akıcı trafik ve 70 km hız ile tsi 4 litrenin altına bile düşüyor. Ben şu berbat bursa trafiğinde son 800 km ortalamamda 6.0 litreyi yakalıyorsam siz dümdüz boş yollara sahip konyada 5 litre yakarsınız. Ne kadar basarsam basayım 10 litre üstünü hiç görmedim. 7 litrelere ise çok ender çıkar. Tsi yeni nesil motorunda bence tüketim sorununu çözmüş. Daha aracımda daha 3500 km ve havalarda soğuk.
Ama yok bizim millet uzak dursun lpg takılmıyor diye. Sonra şehir içinde bağırta bağırta bayıla bayıla yokuş çıkarlar atmosferikleriyle.

Haklısın hocam :) boş derken tüm de boş değil ama sabah bikaç sıkıntılı yerler var oralarda kaza yoksa 1.0 aracımda 3.9 4 e kadar düşüyor (sıcak havalarda) onun dışında korkum ben o arabaya binersem gaza korka korka dokunmam basarım bu sefer petrolde uzuluruz :) ben şu an aracımda 23 krş üzerine hiç çıkmadım 19-23 arası geziniyorum 35 kimisi için iyi olabilir ama öğrenci olduğum için sınırsız otobüse biniş biletinin 65 tl olduğu şehirde 200 lira benzin parası verip gidiyorum uzak diye...tsi de alsam bi 80-100 lira daha fazla yakacam bunu da gereksiz buluyorum hani şehir içi ve zaten düz şehrin dışına senede bir sefer iki sefer anca çıkarız o yüzden atmosferiğin hiçbir sıkıntısını görmedim daha...ama çok gezen bi insan olsam okula da kullanmasam alır tsi mi gezeceğimde de fişek gibi çıkarım yokuşları filan :)

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aslında tsi tercihim dizele alışmamdan kaynaklanıyor ve bursada dik yokuş bol 1.4 fabia da bile rahat rahat çıkamıyordum o yüzden bunu aldım ama siz mantıklı olanı yapmışsınız düz yol sonuçta Konya :) bende bir ara 1.0 fabia çok düşündüm çünkü bende öğrenciydim ama o motordan korktum açıkçası. Eğer 1.0 alsaydım 1.2 tsi ile aynı veriyi tüketecektim çünkü ben çoğunlukla trafiğe girerim. Ama 1.0 alsaydım kesinlikle lpg takardım.
Edit: konu dağıldı hayırlı satışlar :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;547936
Aslında tsi tercihim dizele alışmamdan kaynaklanıyor ve bursada dik yokuş bol 1.4 fabia da bile rahat rahat çıkamıyordum o yüzden bunu aldım ama siz mantıklı olanı yapmışsınız düz yol sonuçta Konya :) bende bir ara 1.0 fabia çok düşündüm çünkü bende öğrenciydim ama o motordan korktum açıkçası. Eğer 1.0 alsaydım 1.2 tsi ile aynı veriyi tüketecektim çünkü ben çoğunlukla trafiğe girerim. Ama 1.0 alsaydım kesinlikle lpg takardım.
Edit: konu dağıldı hayırlı satışlar :)

Çok yokuşlu yerde ve arkadan dat dat kornaya basan sabırsız bi çevrede yaşıyorsanız 1.0 sizi uzerdi doğru tercih olmuş ama konya düz arkamda bmw ya da mercedes olmadığı surece korna yemiyorum acımayıp basıyorum seri kalkmak için :)

Aslında ben abinin arabasına talip oldum da takas kurtarmaz paraya ihtiyacım var dedi o yüzden anlaşamadık fiyatı cazip geldi birikmişimde var şu an biraz alabilirdim :) yakıtını takmazdım o zaman :)

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
1.0 yakmıyor galiba öyle anlıyorum. Tüp de taksan hibrit olur herhalde :)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;547958
1.0 yakmıyor galiba öyle anlıyorum. Tüp de taksan hibrit olur herhalde :)

Valla hocam en fazla 23 krş yaktım benzinli bi araba için bu süper bence :) lpg ye de gerek yok ya 75 beygirimiz var zaten onu da azaltmayalım

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: msslm;547965
Valla hocam en fazla 23 krş yaktım benzinli bi araba için bu süper bence :) lpg ye de gerek yok ya 75 beygirimiz var zaten onu da azaltmayalım

Kaliteli bir kitle hiçbirşey olmaz korkmayın, güvenlik derseniz anlarım tabi güvenli bir sistem ama bu konuda eleştirilebilir.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 09fabia;548074
Kaliteli bir kitle hiçbirşey olmaz korkmayın, güvenlik derseniz anlarım tabi güvenli bir sistem ama bu konuda eleştirilebilir.

Hocam arabanın garantisi bozulmadan 2500 liraya takıyorlar bu parayı çıkarmak için 2 sene binmem lazım sonrası kâr olacak :) biz beş sene binmek için aldık ama son aracımız hariç diğer tüm arabalara en fazla 6 ay binebildik :) buda 2 sene sonra modellenebilir hiç belli olmaz :)