škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sizlerden Fikir İstiyorum

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ali00223

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba abilerim şuan 2015 dizel düz vites polo sahibiyim aracı satıp otomatik birazda geniş olsun istiyoruz Jetta artık üretilmiyor dizeli bende Octaviaya yöneldim bayi style 1.6 tdi dsg ye camtavan ve 17 jantla birlikte 93000 fiyat verdi almak istiyoruz ama forumlar beni korkuttu kimi çok rüzgar sesi alıyor diyor kimi amitisötleri taktak ses çıkarıyor kimi yerdede yakıt deposundan ses geliyor yazıyor polonun maşallahı var hiçbir şekilde bir sorunu yok b segment bir araç olmasına ragmen biz şimdi octaviaya 93000 verip bu gibi problemler olursa üzülürüz tabi doğal olarak bende en iyisi sizlere sorayım dedim en iyi bilgiyi siz verirsiniz bana şimdiden yazanlara teşekkür ediyorum

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=29592

10000 kmdir A7 kasa kullanan biri olarak özellikle 90-100 kmden sonra bariz rüzgar sesi aldığını söyleyebilirim, tabi bu kimini hiç rahatsız etmez kimini eder. Ben aracımı çok seviyorum ama böyle bi gerçek de var. Yol ve rüzgar sesi almasında arabanın 1255 kg olmasının da etkisi var. O yüzden kuvvetli rüzgarda aracın geniş hacmine nazaran hafifliğinin dezavantajını daha iyi anlıyosunuz.Yalıtım olayı için farklı uygulamalar yaptıran arkadaşlar var forumda bakmışsınızdır belki. Yol tutuşu konusunda özellikle yüksek hızlarda şikayet edenler var ama ben o konuda genel olarak memnunum, 17"lerinde olumlu etkisi var tabi. Ama dediğim gibi bu şikayetler, beklentiler ve hassasiyetlere göre değişiklik gösteriyor.
Araçla yıllık kaç km yaptığınızı bilmemekle beraber ortalama 95 bin gibi bi bütçem olsa 2.el temiz D segmenti bir araç düşünürdüm veya şirazeden biraz çıkarak 0 otm vites tsi superb prestige paketten alır kapımın önüne koyardım. Gönlünüze göre olsun diyelim[emoji4]
« Son Düzenleme: 16 Aralık 2015, 03:04:59 Gönderen: mcb951 »

Çevrimdışı ali00223

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İsmim Ali Elazığda Yaşıyorum yaşım 24 ögrenciyim herkeze selamlar büyüklerin ellerinden küçüklerin gözlerinden öperim

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
8 aydir octi kullaniyorum. Depodan tikirti sesi sadece fulledigimde gelir o da ani fren ve kalkislarda. Cok takilacak bir sey degil. %10 %15 tuketince kesiliyor. Cam tavanda biriken kum ve toz ses yapiyor, belirli araliklarla temizlemen gerek. Ayni sekilde ayna katlamada zamanla sesli calisiyor, su tutunca geciyor.

Ruzgar sesi, amortisor, yol tutus bunlarin hepsi beklenti ve surucunun gecmis deneyimi ile ilgi. En guzeli test surusunde kendi kararini vermek. Ayni gun ara vermeden tum alternatiflere teste cik. Ben bir gunde golf, jetta, octi, leon sc ile teste cikip kararimi verdim. Hatta meganin icine oturdum teste cikmadan indim :)

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
kesinlikle test sürüşü yap bencede. İmkan varsa bozuk yollarda kullan ve kararını ver. Ama şunu söyliyim sunroof olayı sadece skoda da değil tüm markalarda problem. Arabaya hoş bir hava katıyor ama istisnasız tüm araçlarda sorun yaşama ihtimali var.
Kendi fikrimi de söyliyim. Eğer öğrenciysen, kalabalık bi ailen yoksa  neden octavia?? Ben olsam gider hatchback spor bi araba bakarım kendime.Biraz daha da ucuza gelir. Şahsen ben bebek arabası ve bebeğin eşyaları olmasa octavia almazdım.

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
En güzeli gidip test sürüşü yapman. Söz konusu sesleri radyoyu kapatıp dinlersen rahatsız eder. Ben müziği dinleyip kafaya takmıyorum ve araç bana sessiz geliyor.(Bu arada aracı kötülemiş gibi olmayım öyle kafayı ütüleyen bir ses de yok :) ) Önceki aracım hyundai getzden kat kat sessiz. İnsanların bu eleştirilerini okumadan da bu seslerin çok farkında değildim açıkçası. Yani senin beklentilerin önemli ve bu durumu da en iyi test sürüşü yaparak çözersin. Senin için en hayırlısı olsun...

Çevrimdışı ali00223

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cnrndm;547954
kesinlikle test sürüşü yap bencede. İmkan varsa bozuk yollarda kullan ve kararını ver. Ama şunu söyliyim sunroof olayı sadece skoda da değil tüm markalarda problem. Arabaya hoş bir hava katıyor ama istisnasız tüm araçlarda sorun yaşama ihtimali var.
Kendi fikrimi de söyliyim. Eğer öğrenciysen, kalabalık bi ailen yoksa  neden octavia?? Ben olsam gider hatchback spor bi araba bakarım kendime.Biraz daha da ucuza gelir. Şahsen ben bebek arabası ve bebeğin eşyaları olmasa octavia almazdım.

Abi doğru diosun spor araba her zaman çekici fakat golf,astra sanruflu falan 100 bin tl ye geliyor küçük arabalarada o para verirlir mi bilmiyorum ne zor bu araba işleri

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali00223;547974
Abi doğru diosun spor araba her zaman çekici fakat golf,astra sanruflu falan 100 bin tl ye geliyor küçük arabalarada o para verirlir mi bilmiyorum ne zor bu araba işleri

tercih meselesi tabiki . Kendimden örnek veriyim çocuğum olmadan önceki arabam Giulietta idi. Keskin bi geçişle octavia ya  ya geçtim. :dede:

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Eski bir avensis (2007) kullanıcısıyım.Eşimde polo var 2014 bende kendime avensisten sonra octavia aldım. dediğiniz gibi ufak tefek sorunlar yaşanıyor ama buradaki forumda herkes birbiri ile bu sorunları konuştuğu için ortaya çıkıyor.Ama mesela corollanın dizel'de yağ yaktığı ki ciddi oranda (10.000 bakıma gitmeden 7500 de yağ yakma sorunu) forum üyeleri tarafından konuşulduğunu pek görmedim.Araçlarımızı çok sevdiğimiz için en ufak sorunu dahi buraya yazar duruma geldik. Bence çok büyütülecek bir problemi yok evet rüzgar sesi var sesi açar duymazsın :) evet depodan ses geliyor artık araçların çoğundan geliyor evet camtavandan ses geliyor temiz kullanırsan gelmiyor bunlar olağan sorunlar genel olarak ve fiyat olarak araç fiyatının hakkını fazlasıyla veriyor bence.

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Style tdi dsg 16" jant ile cam tavansiz gecen hafta bayiler 84.5 birakiyirken bu hafta 82 ye birakan var. Yazdigunuz fiyat jant ve tavan farkina ragmen fazla geldi bana.

Çevrimdışı gshs

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: turker;548156
Style tdi dsg 16" jant ile cam tavansiz gecen hafta bayiler 84.5 birakiyirken bu hafta 82 ye birakan var. Yazdigunuz fiyat jant ve tavan farkina ragmen fazla geldi bana.

Dediğiniz bayiler hangileri acaba bende düşünüyorum ama henüz fiyat almadım bir yerden.

Çevrimdışı ali00223

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Abiler bu arada 2015 dizel manuel 5000 km de aracım satılıkdır hatasız araç sıfırdan farkı yok satılsın diye fiyatını uygun tuttum Elazığda araç ilgilenen varsa alabilir dosta gidecek araç emsalleri 57 58 59 istio ben fiyatı 53500 yazdım sahibine koydum herkeze teşekkür ederim yazdıklarınız için Rabbim kimseye kaza bela vermesin

Çevrimdışı pc001

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
7 aydır octavia 1.2 tsı optimal kullanıyorum araçtan gerçekten memmunum güzel kullanışlı  benzinli olmasına rağmen ekonomik ama  ben haziranda 56,000 ne aldım aracın değeri ile verdikleri orantılı hatta fazla ama 93,000 tl versem beklentim çok yüksek olurdu ve kesinlikle o değeri karşılayamaz,premium bir araç alırdım ben bence mantıksız.

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bencede o fiyatlara dusuk km d segmenti passat superb alinabilir

Çevrimdışı maymetmgs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Şimdi burda octavia hakkında çok şey yazılıyor muhtemelen çok kişiden daha eski bir octavia kullanıyorum 2006 octavia 1.9 TDİ benim aracım km si küçümsenmeyecek kadar yüksek 190.000 km de dsg 6 ileri şanzıman yağlı tip benim aracım okuduğum kadarıyla bir çok kişinin aracindan daha ağır 1460 kg ben ne rüzgar sesi alıyorum nede depo sesi nede virajda sıkıntı motor sesi var eee oda olacak sonuçta eski tip 1.9 TDİ motor bu zevk meselesidir dediğim gibi ben aracımı övmem burda birçok arkadaşın yeni model arabası var bu tamamen benim şahsi fikrimdir araca bineceksin kullanacaksın diyeceksin işte budur bu benim arabam diyeceksin kapının önüne koyduğunuz zaman aşağıdaki araba emanet gibi durmayacak hepimizin söylediği boş senin hissettiğin önemli Opel foruma git insigna de sorun anlatılır Passat de mutlaka sorun bulunur bunlara kulak asarsan araba alamazsınız kardeşim hayırlı geceler