škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bu Nedir?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kırmızılar soldan sağa emniyet kemeri ve el freni .Yol bilgisayarındaki 3 adet beyaz koltuk ta arka koltuklardaki emniyet kemerlerinin durumunu göstermektedir.

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;548079
Kırmızılar soldan sağa emniyet kemeri ve el freni .Yol bilgisayarındaki 3 adet beyaz koltuk ta arka koltuklardaki emniyet kemerlerinin durumunu göstermektedir.

3 adet beyaz koltuk arka emniyet Kemer'lerin gösteriyor ise bizim araçta niye yok? 2015 modelin demi var acaba? Birde ön koltuk için sensör koymayanlar arka emniyet kemerleri için niye koysunlar?

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2015 bende de var emnyet kemeri arka koltuk için diye biliyorum

Çevrimdışı LA BEBE

• Bir Angara Klasiği
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azureusecz;548146
3 adet beyaz koltuk arka emniyet Kemer'lerin gösteriyor ise bizim araçta niye yok? 2015 modelin demi var acaba? Birde ön koltuk için sensör koymayanlar arka emniyet kemerleri için niye koysunlar?

Arka koltukta emniyet kemeri takılı olup olmadığını gösteren işarettir. Sizin araçta neden yok bilmiyorum ama çokta işe yarayan birşey değil sonuçta aynadan bakınca arkada kac kisi emniyet kemerini takmış diye gorebılıyorsunuz merak ederseniz :) ön iki koltukta da ağırlık sensörü vardır ve 20 km/h hıza çıktığınızda ön koltuklarda kemeri takılı olmayan biri var ıse araç seslı ıkaz yapar...

Çevrimdışı yusufk5757

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ön koltuğa uyarı koymayan arkaya da koymaz heralde koysa da donanım listesinde belirtir diye düşünüyorum. 2015 modellerde ön yolcu koltuğu için kemer uyarısı var mı? Tekrar bakınca el freni gibi geldi.
« Son Düzenleme: 17 Aralık 2015, 08:20:57 Gönderen: cnrndm »

Çevrimdışı atsozgur

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
işaretin tam olduğu yerde el freni çekildiğinde yanan P işareti var. fotoğraftaki ışık yanıltıyor bence. merak ettim arabaya baktım el freni lambasının yandığı yerle o ışığın olduğu yer aynı yer :)

Çevrimdışı Vetmustafa

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arka koltuk kemer ikaz işaretleri . 2015 temmuzdan sonraki modellerde var diye biliyorum

Romario87

• Ziyaretçi
Şöför harici  hiçbir koltukta kemer ikazı yok benim arabamda - dier araçlarda da oldugunu sanmıyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Romario87;548197
Şöför harici hiçbir koltukta kemer ikazı yok benim arabamda - dier araçlarda da oldugunu sanmıyorum.
Superb 2'de hem sürücü hem yolcu koltuğunda ikaz özelliği var.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı azureusecz

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Vetmustafa;548195
Arka koltuk kemer ikaz işaretleri . 2015 temmuzdan sonraki modellerde var diye biliyorum

Araç dediğiniz gibi eylül 2015 çıkışlıymış.Bence de ona benziyor. Çünkü benim aracımda yok görünce de şaşırdım açıkcası.

Romario87

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: enoktakenokta;548202
Superb 2'de hem sürücü hem yolcu koltuğunda ikaz özelliği var.

yeni kasalardan sözetmiştim(2015). kullanıcı yorumlarını takip ediyorum buradan onlara dayanarak konustum ama yinede emin değilim tabiki.

2009 aracımda da vardı benim bu özellik aslında. ama yeni kasalarda bulunmaması büyük eksik

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Romario87;548212
yeni kasalardan sözetmiştim(2015). kullanıcı yorumlarını takip ediyorum buradan onlara dayanarak konustum ama yinede emin değilim tabiki.

2009 aracımda da vardı benim bu özellik aslında. ama yeni kasalarda bulunmaması büyük eksik
Aynı model yılında üretilen, üretilip satlmaya başlanalı henüz birkaç ay olan aynı marka model araçların emniyet kemeri ikazı gibi güvenlik testlerinde direkt puan kırdıran unsurlar açısından farklı olabileceğini düşünebileceğinizi düşünmemiştim tabii...
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Romario87

• Ziyaretçi
enoktakenokta
SizinLe anlaşamıyoruz. ¿

Çevrimdışı maymetmgs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2006 octavia kullanıyorum hem sürücü hemde yan koltukta kemer ikazı var biri oturdumu ötüyor bundan önceki aracım 2015 i20 idi arka koltuk kemer sensör vardı ama ötmezdi bazen çok farklı oluyor 2007 octavia olan arkadaşım da yolcu koltuğu uyarı vermiyor ilginç