škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tuvtürk rezaleti

trio · 31 · 5483

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba babamın aracını Tuvturk araç muayne istasyonuna goturdum çok yağmurlu bir havaydi öncelikle merkez bankası gibi para basmalarına rağmen araçların giriş sırası için numara veriyorlar fakat ekranlı numarator ilerlemiyor ve isim soyisimle anons ediyorlar fakat ses sistemi o kadar cılız ki paraları yok çünkü garip firmanın o sağanak yağmurda isminizi durabilmek için ya dışarda yada araçta cami açarak bekleneniz ve kulaklarinizi 4 açımaniz gerekiyor ayrıca aracı verdik araç içeri girdi geçin arka tarafta bekleyin diyorlar oda ne arka tarafta bir sundurma tente yok açık alanda sağanak altında bekliyorsunuz sırılsıklam oldum.Tam bir rezillik TuvTÜRK Tuv kısmı alman ama sonu gerçekten TÜRK... 2 liralık çamurluk sinyalini ağır kusur yazıp sizi bırakıyorlar 5 saatlik eziyetinden ardından ama normalin 40 katı fazla salınım yapan alman araçlarını çatır çatir geciriyorlar Türkiye de salınım  ölcümü direk egzozdan yapılıyor nasıl farketmemis olabilirler bu durumu rezillikten başka birşey değil Tuv ve malum araçlar aynı grubun ne bekliyorduk ki...
Ama hakediyoruz ne yasiyorsak sonuna kadar hakediyoruz.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2015, 02:23:30 Gönderen: trio »

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vag grubunun emisyon değerleri Türkiye standartlarını karşılıyor diye biliyorum ben, ama onun dışında ne deseniz haklısınız tüv için

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Euro normları standart olmalı ülkeden ülkeye değişmiyor diye düşünüyorum. Sadece burada esniyor yazdigim sebeplerden ötürü. Çok değerli bir devlet büyüğümüz ''benim memurum işini bilir'' dedikten sonra çok şey değişti bu ülkede....
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2015, 08:14:35 Gönderen: trio »

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu dünyada hayvana verilen değer, dikkat ettiniz mi itfaiyeci kediyi dışarı çıkardığında eldivenini çıkarıp yere değil eldivenini üzerine yatiriyor.
https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=76bpyAKDKoA

Yurdumda insana bunun milyonda biri değer verilmiyor sözün bittiği yer daha çok fırın ekmek yemeliyiz.
« Son Düzenleme: 19 Aralık 2015, 10:02:50 Gönderen: trio »

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Burda da ben muayene ettirirken, adamın biri  antika bir araba getirdi.  Nasıl koruyor ama adam, kıl kondurmuyor üzerine, gaza bile dokunmuyor.

Tüvtürk görevlisi bindi içine, kapıyı çarparak kapattı. Oturur oturmaz torpidoya bakıp  "bu neymiş la amuğa..." gibi bir şeyler dedi. Sonra aracın sahibine pis bir bakış attı. Aracın sahibi yanımda, soluklarının hızlandığını duydum  resmen.

Sonra bir gazı kökledi, patiyle kalktı. Platformda  frene asıldı, paldır küldür, aracın her vidasını oynattı.   Aracın sahibi yanımda mahvoldu gitti. laf söylese, "geçirmiyoz lan" diyecekler.

Bu ülkenin düzeni böyle işte. Geçen hafta bir ceza geldi 190 tl. "Trafik polisininin ihtarına uymamamak" diye. Yazmış göndermiş arkamdan. adres bile düzgün değil, haritadan baktım bulamadım adresi.  Daha iki gün önce , Ankara trafiğinde bir polis direksiyon başında yarım saat telefonda konuştu, yanyanayız. Dedim fotoğrafını çekeyim şikayet edeyim. Sonra dedim kimi kime şikayet ediyorum Allah aşkına?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;548618
https://www.sikayetvar.com/tuvturk-musteri-memnuniyeti
https://www.sikayetvar.com/tuvturk-yanlis-km-1
https://www.sikayetvar.com/tuvturk-km-hatasini-duzeltmiyor
https://www.sikayetvar.com/tuvturk-km-bilgisi-hala-duzeltilmedi (40.000 km yerine 400.000 km rekor bunda)

Bununla ilgili eski müdürüm sorun yaşadı mahkemeye verdi suçlu çıktı. Tüvtürk ü protesto edip muayene yaptırmamak lazım

Çevrimdışı brkdmr38

• VAG GRUP FUNS
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Her Yıl Transporteri goturuyorum ve her yılyeni birsey öğreniyorum.Bu yıl fazladan iki koltugumuz vardı gecmeyecegini bildiğim için söküp goturdum ve daha önce bu şekilde muayeneden geçen araç bu yil taban sacinda delik var diye ağır kusurdan bırakıldı.Ama bunun çözüm yolunuda kendileri söyledi.

Çevrimdışı LastShot

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Emisyonda alman araçlarının sorunsuz olmasının sebebi düşük hızlarda emisyon normal görünüyor. Hızlanınca emisyon yükseliyor. Bunun dışında arka tarafta ve ön tarafta kapalı bir alan yok bekleme salonu var ama orda beklerseniz aracı muayene ettiremessiniz. Ve park alanı çok dar araçlar hep istasyon dışında kalıyor yada çok sıkışık bir alan oluyor içerde. Örneğin logo tescili yaptırıcaz her aracı giriş kapısına kameranın önüne kadar bekleyip orada işlemini yapıyorlar ve yaptıracağınız araç sayısı çok ise park bölümü ister istemez birbirine giriyor.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alinan ucret cok cok fazla. Verilen hizmet ise 0.

Ancak kural kitabinda herseyin kysur derecesi belli. Aracinizda bunlarin biri varsa kusurlu veya agir kusurlu sayilmasi normal

Emisyon isine gelirsek. VAG grubu testi durur vaziyette her ulkede geciyor ztn. Olay hareket hali saliniminda.

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;548656
Alinan ucret cok cok fazla. Verilen hizmet ise 0.

Ancak kural kitabinda herseyin kysur derecesi belli. Aracinizda bunlarin biri varsa kusurlu veya agir kusurlu sayilmasi normal

Emisyon isine gelirsek. VAG grubu testi durur vaziyette her ulkede geciyor ztn. Olay hareket hali saliniminda.

Abi aynı araçların sadece spor moduna map atıldığı gibi yok işte 4lüye basaral çalıştırırsanız emisyon mapinde çalışıyo araba gücü kısılıyo tarzı birşey diyodu Doğan ama bilemicem [emoji23]

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Anladığım kadarıyla ekzost ölçümlerini TÜVTÜRK' te yaptırıyorsunuz. 2014' de bende yaptıracaktım kolay olur diye.Bir komşum ikaz etti yaptırmamam konusunda, cihazlar fazla gösteriyormuş. Alıştığım gibi gittim sırf denemek için 2 ayrı yere 30 TL verip BOSCH serviste ve bana çok yakın FORD serviste yaptırdım.Aynı sonuçları aldım.Ankara' da oturmama rağmen hiçbir şekilde Ankara'da yaptırmıyorum.Sürekli Edremit TUVTÜRK' teyim açıkçası son derecede memnunum.Çok kalabalık olurda iş uzarsa soğuk suyumuz veya çayımızda mevcut.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hele angaranın Tüv leri aman aman daha bir kerede araç geçirmişliğim yok. bende istanbulda yaptırıyorum. istasyondan istasyona çok şey değişiyor. tamamen yöneticiyle alakalı

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;548738
hele angaranın Tüv leri aman aman daha bir kerede araç geçirmişliğim yok. bende istanbulda yaptırıyorum. istasyondan istasyona çok şey değişiyor. tamamen yöneticiyle alakalı

Akyurtu denemedin herhalde :)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: 06lkn66;548739
Akyurtu denemedin herhalde :)

yalan yok denemedim :D

bakalım ilerleyen zamanda belki mezun olunca Tüv e iş başvurusu yaparım. İstasyon müdürü ya da müdür yardımcısı olarak alıyolar. o zaman seyredin istasyon nasıl olurmuş :D