škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Tavsiye

0 Üye ve 4 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Quaeng

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Sorduğum sormadığım octavia a5 ile ilgili her türlü tavsiyeyi bekliyorum arkadaşlar.
60bin bakımında neler değişecek, triger seti değişmesi gerek değil mi? Bize bu bakım ne kadara mal olur ? Hiç 60bin km de araca binmedim bilmiyorum :knp:

Ayrıca 2005 a5 kasa ile ilgili bir şey duydum. Aracta 2 donanım varmış o zaman, ambiente ve elegance olmak üzere, daha sonraki yıllarda classic de eklenmiş. Ama bu 2005 ambiente donanım olarak, classic ile ambiente arasında bir modelmiş sanırım.  Nedir ne değildir ? a5 kasada classic, ambiente de ne donanımlar var, elegance da her şey var sanırım :hanz:

Tanışma bölümünde açtığım konuda daha kolay elden çıkarılabilecek bir araç düşünüyorum ama fikrimi değiştirin dedim, kimse tınlamadı kendim değiştirdim :kiki: octavia arıyorum.

Gayet ayrıntılı şekilde yardımcı olabilirseniz, baktığımız araçlarda nerelere dikkat edeyim. çizik vuruk gibi her araçta dikkat edeceğimiz yerlere zaten bakacağız da donanım olarak ne var ne yok. Belli km de değişmesi gereken parçalar neler, dikkat edelim değişip değişmediğine.

Skoda octavia arayan birine verebileceğiniz ne kadar tavsiye varsa hepsine açığım.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Triger ömrü 4 yıldır kayışta, km dolmasa bile değiştirtin...

Güvenilir iyi bir ustaya inceletin aracı, çok çakallıklar dönüyor...

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ahmet bey sizde vw yokmuydu terfimi tenzil mi anlamadım.octi a5 de clasic,ambiante,elegans diye geçiyor donanımlar.clasic tam boştur,almana değmez.Ambiantede ise elegans ile ortada bir yerde.skoda yetkili web sayfasında vardır donanımları.A5 kullanıcısı değilim onun için kullananlar cevaplasa daha iyi olur.a5 lerde orta alt sınıs aracı olup compact sınıfı bir araçtır.Ama Almanaya da bazı oto dergilerinde bile d sınıfı olan passat'la bile kıyaslandığı olmuştur.Artık sınıflar arası ciddi anlamda fazla farklar kalmamıştır.şase farkı tabii ki var.Ama aynı sınıfta olan jetta daha ucuz olduğunu biliyorum hafızam beni yanıltmıyorsa.vw imzası taşıyan jetta aynı sınıfta ama skoda octi a5 fazla fiyatıyla önde seyrediyor.Ama bana kalırsa bu zevk meslesi gidip test etmek en iyisi.Octide yüksek hızda rüzgar sesinden bahsediliyor ama ben 2003 octi col.de daha duymadım.Ama motor sesini duyuyorum rahatlıkla.195 km hız yaptığım en max hızdır.rüzgar sesi falan duymadım.kronik arızası bende henüz yok.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fenomen kardeşim
bende 2007 a5 klasik var bacanakta ambiante vardı diğer bacanakta elegance var tam full ve otm tiptronik avatar resimlerinde toplu foto var zaten.

şimdi benim araba boş ve almaya değmez demişsin. bence yanılmışsın çünkü aranan şeyler zevk meselesi
benim arabamda bana ve aileme lazım olan her şey var ve şahsi fikrim dolu bir a4 e 22000 tl vereceğime boş bir a5 klasiğe 24000 veririm yeni süpürge iyi süpürür diye bir laf vardır. eski model yeni kasa çıktığında hemen gözden düşer bana göre. bu her modelde böyledir. kolay satılsın isteniyorsa bir kere octavia almayacaksın satmak istersen de ucuza verirsen anca satarsın. ankara piyasasında evet çok aranan bir araba ama bedavaya verirsen alınıyor. test ettim çünkü eylül ve ekim aylarında satmaya çalıştım hem de bence ucuza bile verdim ama maalesef anlaşamadık bile bile de kazık yemek istemedim. dedimki rahat mı batıyor kıçıma dursun hem kış geldi biniyorum sıcak sıcak

sonuç octavia yı kısa süre sonra elden çıkrmaya niyet ettiyseniz boşuna almayın beklemeye razı olun.
şimdi ne var ne yok donanımda derseniz yakın zamanda diğer bi sayfada verdiler hepsini hanginde ne var ne yok diye veya skoda türkiye resmi ayfasında var  oraya bakabilirsiniz.