škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapı limitörleri hakkında...

trio · 10 · 3962

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba kapı limitörleri tutmuyor yenisinin tanesi 55 tl dediler bu limitörler tamir edilebiliyor mu bilginiz varmı?

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı limitörü nedir ki?
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı açıkken istenen ölçüde kapıyı tutan kademeli sınırlayıcı çubuk... 2. el araba alacaksam ve de kapıların bu aleti bozuksa hiç yanaşmam o arabaya...
Fabia2 nin de en sevdiğim özelliği, fabia1 den farklı menteşe kullanmışler, o işi menteşeden yapıyor...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı gergiside deniyor sanırım aynı zamanda biraz araştırdım o gerginin içinde kauçuk bir malzeme varmış sadece o değişse oluyor ama tek satılmıyormuş yazın biraz el işçiliği ile halledilebilecek birşey kapı gergisi gevşek aracı neden almazsınız anlayamadım çok büyük bir sorun değil ki bu 11 yasında arabada sürtünmeye maruz kalan kauçuk bir parçanın aşınması normal gibi geldi bana.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;548945
Kapı açıkken istenen ölçüde kapıyı tutan kademeli sınırlayıcı çubuk... 2. el araba alacaksam ve de kapıların bu aleti bozuksa hiç yanaşmam o arabaya...
Fabia2 nin de en sevdiğim özelliği, fabia1 den farklı menteşe kullanmışler, o işi menteşeden yapıyor...

Niye ki abi benim yillardir bozuk. Orjinal dursun diye degistirmiyorum hic :)

Çevrimdışı noxy44

• Hayaller VRS,hayatlar HTP
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benimki de aldığımdan beri tutmuyor. sanayide birine sormuştum bunların orjinali böyle demişti bana.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;548945
Gergi işte yav! Ne zorluyon?:++:

Favorit' te hepsi teker teker bağımsızlığını ilan etmişti. Sürücü kapısındakini yaptırdım, bir hafta sonra yine patladı. Sonra da hiç ellemedim.

Alıntı yapılan: noxy44;548970
benimki de aldığımdan beri tutmuyor. sanayide  birine sormuştum bunların orjinali böyle demişti bana.
Şahin'le karıştırmış o.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mustklc

• Gürültülü Tidiay
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim hiçbiri tutmuyor. Kaç kez kafamı çarptım, binerken kapanıyor rüzgardan.

Çevrimdışı melih23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
eğer sökmeyi başarırsam (havalar çok soğuk donuyorum) yaza doğru bu işi ben çözecemç çözünce de buradan resimli anlatacam. kafamdaki fikir de şu; gerginin kolundaki stoperlerin bulunduğu çubuk plastikten, o plastiğin tümseği azalmış o plastiğin tümseğinin et kalınlığını arttıararak bu işi çözerim diye düşünüyorum ama daha sökemedim. benden önce söken olursa bu yoldan ilerleyebilir bence...

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trio;548954
............... kapı gergisi gevşek aracı neden almazsınız anlayamadım çok büyük bir sorun değil ki bu 11 yasında arabada sürtünmeye maruz kalan kauçuk bir parçanın aşınması normal gibi geldi bana.

Kullanım ve bakıma bağlı olduğu için arabanın durumuna gösterge oluyor bu gibi parçalar, 10 yıllık fabiamda sağlamdı hepsi...
Aslında çok önemli değil ama sinir edici birşey, eğimli bir yerde kapıyı açık tutamamak...sağlam halini bilip, sonradan böyle olması büyük sorun gibi oluyor.

Alıntı yapılan: DDŞ!;548957
Niye ki abi benim yillardir bozuk. Orjinal dursun diye degistirmiyorum hic :)

Orijinalliği etkileyen birşey değil ama işçiliği uzun, değiştirmemekte haklısın.

Alıntı yapılan: noxy44;548970
benimki de aldığımdan beri tutmuyor. sanayide birine sormuştum bunların orjinali böyle demişti bana.

Orijinalini görmemiş demek ki...

Alıntı yapılan: Uğur Akar;548978
Gergi işte yav! Ne zorluyon?:++:
................

Aynen gergi...ama detaylı yazarsam çok biliyormuş gibi görünüyorum ya, döşedim biraz... :)

Alıntı yapılan: mustklc;549013
Benim hiçbiri tutmuyor. Kaç kez kafamı çarptım, binerken kapanıyor rüzgardan.

İşte beni de sinir eden şey o...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)