škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Maalesef Superb Serüvenim Bitti

haberci · 97 · 22883

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
para hususlarına girmeyeceğim. Benim de durumum olsa zorlayarak da olsa BMW almak isterim.

Bir insan 180bine araba aldı diye durumunu zorlamamıştır denemez. Atıyorum 150bini vardır 30 bini kredi borç har vs bulmuştur, ne biliim aile büyüklerini ikan için zorlanmıştır, arsa ev satmıştır vs vs.

Asıl yorum yapmak istediğim konu bayii tecrübeleri. Çok doğru tespitler yapılmış.

Ankara ve İstanbul'da VAG grubu (AUDI dahil) showroom larına gittiğimde hep lakayit ciddiyetsiz bir hava hakim. İlgi sıfır. Sanki aracı bedava verecekler. Kaldı ki alım sonrası hizmetleri de malum.

BMW yen  ne zaman gitsem ne altımdaki arabay ne üzerimdeki kıyafete bakıldı. M3 ünden yeni çıkan X5 ine tüm modellere indim bindim her yerini inceledim. Diğer markalardaki gibi ne kilitli arabalar vardı. Ne de ilgisz müşteri temsilcisi. Alıcı olmadığımı belirtmeme rağmen saatlerce hangi arabaya baktıysam tüm özelliklerini anlattılar. Doğuş grubundaki gibi yok ou bilmiyorum, yok bunu bilmiyorum, Türkiye ye gelir ama ne zaman blinmez tavırları da yok. Herşey kesin biliniyor.

Servis sonrası hizmet de ona göre. Arkadaşım F30 3.20 IED aldı. Tayini çıktı ve BMW yetkili servisinin olmadığı bir doğu iline gitti. Basit bir mekanik arıza yüzünden en yakın servisten çekici ile aracı alındı. Aynı gün ikame araç olarak 5.20 verildi. Kendi aracı tamirden çıkınca aynı şekilde kapısının önüne bırakıldı.

Ben bir ikame araç yüzünden neler çektim. problemin çözümü için Yüce 'yi aradım bana geri dönmediler bile.

Sonuçta eğer imkanlar el veriyorsa zorlanarak da alınıyorsaPrem markaları almakta her zaman fayda var.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.medyaurfa.com
Merak ediyorum, BMW'de iyi niyet garantisi var mı acaba ?

Mesela benim A6 aracımın garantisi bitmişti. Servis bakımlı olduğu için serviste iyi niyet garantisinden faydalanıyordum.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Evet var. özgörkey izmirde söylemişlerdi. ilk alındığından beri serivisini aksatmadı iseniz devreye alıyoruz demişlerdi. motor değişimine kadar örnekleri var demişlerdi.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;549749
Evet var. özgörkey izmirde söylemişlerdi. ilk alındığından beri serivisini aksatmadı iseniz devreye alıyoruz demişlerdi. motor değişimine kadar örnekleri var demişlerdi.

BMW'de Mercedes'te Audi'de malının arkasında duruyor demek ki...

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ali729;549758
Skodada varmi iyi niyet garantisi

Volkswagen grubunda var.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi niyet garantisinin bir kuralı yok aslında. Marka ile de alakalı değil.
Servis sahibi/müdürünün müşterilere bakış açısı ile paraleldir.
Bazı bölge servisleri, araç ve müşteri kapasitesinden dolayı "iyi niyet" garantisi olayından asla bahsetmez. Bir diğer bölge servisleri, müşterisi azdır, kaçırmamak için, her türlü insiyatıf kullanır ve müşteriyi memnun eder, böylecek elde tutar.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;549775
İyi niyet garantisinin bir kuralı yok aslında. Marka ile de alakalı değil.
Servis sahibi/müdürünün müşterilere bakış açısı ile paraleldir.
Bazı bölge servisleri, araç ve müşteri kapasitesinden dolayı "iyi niyet" garantisi olayından asla bahsetmez. Bir diğer bölge servisleri, müşterisi azdır, kaçırmamak için, her türlü insiyatıf kullanır ve müşteriyi memnun eder, böylecek elde tutar.
Doğru tespitler... İlk başvuruyu servise yaptığınız için servisin durumu distribütöre nasıl ilettiği de önemli.

Bir diğer yandan; marka bazında VW'de işlerin daha kolay yürüdüğünü düşünüyorum Skoda'ya göre. Bu da bence distribütör faktörü. Ben direkt olarak Yüce ile defalarca görüşmeme ve aracımdaki sıkıntıyı kanıtlayabilmeme ve iyi niyet için gerekli tüm şartları taşımama rağmen değişmesi gereken parçayı iyi niyet garantisinden değiştirmeyip dalga geçer gibi %20 indirim tanımlamışlardı bana.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Son bilgileri paylaşayım; günde 2 gidiş, 2 dönüş 4 km yapıyorum, bazen trafik de sıkışıyor. Şuan 9 litre ortalama civarı gidiyoruz, bu cüsseye fena sayılmaz...

Çevrimdışı hkaydin

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;551715
Son bilgileri paylaşayım; günde 2 gidiş, 2 dönüş 4 km yapıyorum, bazen trafik de sıkışıyor. Şuan 9 litre ortalama civarı gidiyoruz, bu cüsseye fena sayılmaz...

Eğer öylese muhteşem.. Superb'de 2 km gidince 19dan aşağı göstermiyor.. Motor daha ısınmamış oluyor..
BMW motoru erken ısıtıyor demekki..

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hkaydin;551728
Eğer öylese muhteşem.. Superb'de 2 km gidince 19dan aşağı göstermiyor.. Motor daha ısınmamış oluyor..
BMW motoru erken ısıtıyor demekki..

Evet bu veri aracın yol bilgisayarından alınan veridir. Dediğiniz gibi çok erken ısınıyor. Normalde hava kanallarından yeterli ısı olmadı mı üfleme yapmıyor sürücüye boşa soğuk hava çarpmaması için. Ama 2 km'lik yolun daha yarısında şaşılacak bir performansla sıcak hava üflemeye başlıyor...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Taa e39lardan beri motordaki sıcaklığı saklayan bir sistemi var 5 serisinin. 1.5 sene kullandım. 200 metre gitmeden sıcacık havayı üflemeye başlıyordu. premiumun ne olduğunu anlıyorsunuz :) kum dolu bir deposuna sıcaklığı depoluyordu.

Çevrimdışı baba63

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDİ soğuk havalarda geç ısınan bir motor. 2.0 TDİ çok daha erken ısınıyor. Yeti 1.6 TDİ aracım 10 dakikada ısınıyorsa, SuperB 2.0 TDİ 3 dakikada ısınıyor.
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2016, 12:30:44 Gönderen: baba63 »

Çevrimdışı metomurti

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günlerde kullanın. BMW'nin bu 5 kasaları gerçekten çok güzel. Nazar değmesin.

Yeni Superb'yi ben de oldukça beğeniyorum. Zamanında sıfır araç alırken Golf yerine Leon tercih etmiştim. Şu an hiç pişman değilim. VW gruptan bir üst sınıf araç alacak olsam bugün de Passat yerine Superb'yi tercih ederim. Superb'yi her yönüyle incelemiş ve test sürüşü de yapmış biri olarak gayet tatminkar bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Konu BMW olduğun için farklı bir örnek vermek istiyorum. Geçenlerde 2015 model xdrive bir 420d kullanma fırsatım oldu. Bu noktada objektif olmak lazım ki çok farklı bir araç. Superb sevdası hemen geçiveriyor insanın, aklına bile gelmiyor :) Demem o ki BMW'ler sıkı arabalar gerçekten. Bu 520i'nin gidişi 420d kadar olmasa da eminim ki sunduğu konfor ve rahatlık bir üst seviyede olduğunu rahatlıkla hissettiriyordur.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: metomurti;552452
İyi günlerde kullanın. BMW'nin bu 5 kasaları gerçekten çok güzel. Nazar değmesin.

Yeni Superb'yi ben de oldukça beğeniyorum. Zamanında sıfır araç alırken Golf yerine Leon tercih etmiştim. Şu an hiç pişman değilim. VW gruptan bir üst sınıf araç alacak olsam bugün de Passat yerine Superb'yi tercih ederim. Superb'yi her yönüyle incelemiş ve test sürüşü de yapmış biri olarak gayet tatminkar bir araç olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Konu BMW olduğun için farklı bir örnek vermek istiyorum. Geçenlerde 2015 model xdrive bir 420d kullanma fırsatım oldu. Bu noktada objektif olmak lazım ki çok farklı bir araç. Superb sevdası hemen geçiveriyor insanın, aklına bile gelmiyor :) Demem o ki BMW'ler sıkı arabalar gerçekten. Bu 520i'nin gidişi 420d kadar olmasa da eminim ki sunduğu konfor ve rahatlık bir üst seviyede olduğunu rahatlıkla hissettiriyordur.

Yazınızın her satırına imzamı atarım, Leon'un Golf'ten; Superb'in Passat'tan bence hiçbir eksisi yok. Zaten yanlış hatırlamıyorsam en üst donanım seviyeli Passat ve Superb Almanya'da alınırken Superb'e mir miktar daha fazla para ödemek gerekiyor. Herkese iyi akşamlar...