škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Maalesef Superb Serüvenim Bitti

haberci · 97 · 22913

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı szaydin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
allah kaza bela vermesin arabanızı mutluluk içinde kullanın. 8 sayfayı da okudum. bmw sahibi arkadaş ilk mesajında arabasının özelliklerinden bahsederken hayalet gösterge demişti ama verdiği resimler klasik gösterge. bir değişiklik mi oldu merak ettim.

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: szaydin;559556
allah kaza bela vermesin arabanızı mutluluk içinde kullanın. 8 sayfayı da okudum. bmw sahibi arkadaş ilk mesajında arabasının özelliklerinden bahsederken hayalet gösterge demişti ama verdiği resimler klasik gösterge. bir değişiklik mi oldu merak ettim.

Teşekkür ederim, zaten mesele de bu işte; BMW hayalet göstergeyi klasik kadran şıklığında ve görünümünde yapmış. Yani o gördüğünüz birebir hayalet göstergenin bizatihi kendisi ve en güzel tasarımlarından bir tanesidir. Değişiklik yok herşey ilk günkü gibi; mükemmel-:))

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sayın forum üyeleri konuyu yeniden canlandırıyorum, tavsiyelerinize ihtiyacım var. 2015 Aralık çıkışlı 520i aracım var, resimleri burada paylaşmıştım. Hafta sonu makyajlı Nissan X Trail denedim. 1.6 dizel otomatik. Araçta yok yok. Şimdi demem o ki bir de suv araç hevesimi almak adına çok cüzi bir fark vermek suretiyle bu iki aracı takas etmek sizce mantıklı mı? Maddi anlamda, ikinci el kaybı ve ilerisi için bu işlem bana çok zarar ettirir mi? Yoksa değişim yapmak mantıklı mıdır? Zira her türden aracım oldu ama SUV araç hiç kullanmadım, bana çok keyifli gelir gibi hissediyorum. Herkese teşekkürler...

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Büyük hata olur kanaatindeyim. Ama tercih sizin tabiki.bu arada aracınızı vermeyi düşündüğünüz fiyatı sakıncası yoksa öğrenebilirmiyim?
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2017, 16:38:22 Gönderen: kolgezer »

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;619499
Büyük hata olur kanaatindeyim. Ama tercih sizin tabiki.

Teşekkür ederim, biraz açabilir misiniz istirham etsem, zira ben hissi davrandığımdan makul sonuca ulaşmak için sizlerin yardımınıza ihtiyacım var...

Not: Fiyatı özel mesaj attım...
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2017, 16:44:16 Gönderen: haberci »

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=5274]haberci[/MENTION]
Açıkçası suv araçlar yerden yüksek olmaları, aerodinamik yapıları vs.  sebebiyle yol tuşunda sedanlar kadar iyi değiller. Ayrıca arka koltuklar çok konforsuz oluyor bunu ancak uzun yolda anlayabiliyorsunuz. Ayrıca ani frenlerde bu araçlar bana nedense daha güvensiz geliyor. Suv için söyleyebileceğim şimdilik bu kadar. Gelelim marka tercihine; nissan qasqai de yakaladığı başarıyı maalesef hiçbir aracında yakalayamadı. 2 elde qasqai dışındakiler çok değer kaybediyor. 3 Büyükşehir dışında hala servis ve parça sorunu yaşanıyor. Kimse stokta parça bulundurmuyor. Dıştan büyük gibi görünüyor ama yaşam alanı çok geniş değil xtrail. Bence takoz gibi araba yapıyor nissan. F10 dan sonra tatmin etmezdi şahsen beni.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: haberci;619501
Teşekkür ederim, biraz açabilir misiniz istirham etsem, zira ben hissi davrandığımdan makul sonuca ulaşmak için sizlerin yardımınıza ihtiyacım var...

Not: Fiyatı özel mesaj attım...

Aman aman, sakın düşünmeyin.
Birincisi zarar edersiniz, çok net. İkincisi Nissan parasının arabası değil, bende Qashqai vardı, işçilik kalitesi vasattı. Tavan perdesinin çıta kaplamasını gitmişler, sol yolcu kapısının orada birleştirmişler, görüntüyü hayal edin. İç aydınlatmada 20 yıllık Megane'nın lambalarının aynısını kullanmışlar. Abuk sabuk yerlerden tasarruf, mesela cam açma düğmelerinde aydınlatma yok.
Bakımı pahalı ve 10.000 kmde bir yapılıyor. Otomatik vitesi nadir de olsa sorun çıkartabiliyor.
Güzel yanları ise şehir içinde az yakması. Ama şehir dışında düz vites olmasına rağmen 5'in altına zor düşüyordum. Yüksek araç olduğu için hızlandıkça rüzgar direnci artıyor. Şehir içinde 70 km ile 3.7 yaktığımı bilirim. Tabi şehir içi derken açık trafikten bahsediyorum.
Kısacası kalite ve yol tutuş olarak BMW'yi mumla değil, kibritle ararsınız :)
Düzenleme: [MENTION=11879]kolgezer[/MENTION] arkadaşımızın da dediği gibi, 19 jantlar vardı, arkada oturanlar çok rahatsız oluyorlardı. Fren konusunda da aynen katılıyorum, 130 - 140'dan sonra bir sedan araç gibi güven vermiyor.
Ben de 1.5 DCI düz vites full (Pla. Pre. Pack) paketi vardı, bir senede zor sattım, ikinci el almış olmama rağmen 7 bin lira zarar ettim.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2017, 17:37:12 Gönderen: namre3kutuk »

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Butun konuyu okudum ama basliktaki maaleseften icerikte eser yok:)

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;619513

Ercan kardesim arkadasin suberb araci vardi satti ve bmw aldi. Birinci sayfa birinci mesajda bunu yazdi, gerci mesajinda superbi sattim bmw yi aldim cumlesi gecmiyor ancak basligi mesajla birlestirirsek anlasilmayacak bi sey yok. Diger sayfalarda tesekkur, kutlama, bmw ile ilgili gorus ve izlenimler.

Birde bu nasil bir cumledir allah askina "ama basliktaki maaleseften icerikte eser yok"

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ercan87;619513

Birinci ve ikinci mesajda konuyu özetlemişim. Konu kalabalıklığı olmasın diye burdan devam ettim, değerli site sakinlerinin hoşgörüsüne sığınarak. Her türlü görüşe saygım var olumsuz veya çok sert dahi olsa. Tekraren herkese teşekkürler...

Alıntı yapılan: mdindas;619515
Ercan kardesim arkadasin suberb araci vardi satti ve bmw aldi. Birinci sayfa birinci mesajda bunu yazdi, gerci mesajinda superbi sattim bmw yi aldim cumlesi gecmiyor ancak basligi mesajla birlestirirsek anlasilmayacak bi sey yok. Diger sayfalarda tesekkur, kutlama, bmw ile ilgili gorus ve izlenimler.

Birde bu nasil bir cumledir allah askina "ama basliktaki maaleseften icerikte eser yok"

Nazik ve detaylı açıklamanız için çok müteşekkirim...

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;619515

Bütün konuyu okuduğumu belirtmistim. Superb i satip bmw aldigini da farkettim. Baslikta maalesefi gorunce bir zorunluluktan aracini satti sanmistim. Icerigi okuyunca hic maaleseflik bir durum yok. Hatta bmw ye terfi edip mutlu olan bir insan varmiş:)  Bende bu yuzden bu sekilde bir cumle yazarak maaleseflik bir durum olmadigini, arkadasin yeni aracinin cok daha iyi oldugunu, hayirli olmasi dileklerimi vs. Bu kisa ve kendimce kafiyeli dusuk cumlemde espirili bir sekilde belirtmek istemistim :)  Forum aleminde milletin noktasini virgulunu elestirmek genel adet oldugu icin benide basligi elestiriyor sanip tepki verdiniz sanirim. Amacim o degildi. Mesajimin özü, "bmw niz hayirli olsun" [MENTION=5274]haberci[/MENTION]  saygilar

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ercan kardesim hakkini helal et, biz ince noktayi idrak edemedik. Yas 45 i gecince ince espirileri anlama guclugumuz basliyor demekki. Bariştık dimi. :-))

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;619542
Ercan kardesim hakkini helal et, biz ince noktayi idrak edemedik. Yas 45 i gecince ince espirileri anlama guclugumuz basliyor demekki. Bariştık dimi. :-))

Estagfurullah Mehmet Abi en verimli dönemini yasiyorsun, espiri haddinden fazla ince olunca anlasilmadi heralde :)  keza konu sahibi arkadasta yanlis anlamis. Küslük olmaz biz bizeyiz :)

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
BMW ile devam şimdilik, herkese teşekkür ederim. Herkes BMW dedi, demek ki var bir bildikleri dedim kendime ve bu sonuca vardım...

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bmw ve mercedes diğer tüm markalardan iyi. sedan araç işinizi görüyorsa kıymayın zaten.