škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Model Superb siparisi verdim

smsener · 278 · 67157

0 Üye ve 10 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Bir nazardir gidiyor
Rabb'im beterinden korusun insaAllah

Resimdeki gibi sabah bir calistirdim boyle bir goruntu vardi, simdi kapkara. Sagindaki solundaki dugmelerin isigi yaniyor goruntu yok. Geri vitese takiyorum kamera yok. Bolero galiba ismi, anlamsiz bir sekilde arizalandi.

Bir diger sorun ise; vites gecislerinde deviri dusurup gaza yuklendigimde konsol ve goguslukten bir ses geliyor bu ses birseylerin titreme,surtme sesi gibi ama bir turlu bulamadim cok sinir bozucu.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;567859

Bir nazardir gidiyor

Resimdeki gibi sabah bir calistirdim boyle bir goruntu vardi, simdi kapkara. Sagindaki solundaki dugmelerin isigi yaniyor goruntu yok. Geri vitese takiyorum kamera yok. Bolero galiba ismi, anlamsiz bir sekilde arizalandi.

Bir diger sorun ise; vites gecislerinde deviri dusurup gaza yuklendigimde konsol ve goguslukten bir ses geliyor bu ses birseylerin titreme,surtme sesi gibi ama bir turlu bulamadim cok sinir bozucu.

Öncelikle geçmiş olsun, umarım kısa sürede çözülür. Bolero ile ilgili olarak belli bir tuş kombinasyonu ile cihaza reset atmak mümkündür diye tahmin ediyorum; bunu araştırıp bir deneyin derim. Bendeki Columbus'ta bir iki kez sıkıntı yaşadığımda cihaza reset atarak sorunu çözmüştüm.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;567871
Öncelikle geçmiş olsun, umarım kısa sürede çözülür. Bolero ile ilgili olarak belli bir tuş kombinasyonu ile cihaza reset atmak mümkündür diye tahmin ediyorum; bunu araştırıp bir deneyin derim. Bendeki Columbus'ta bir iki kez sıkıntı yaşadığımda cihaza reset atarak sorunu çözmüştüm.

Alıntı yapılan: smsener;567859

Bir nazardir gidiyor

Kapatma açma düğmesine cihaz kendini komple kapatıp açasıta kadar basılı tutarsanız belki bir çözüm olur

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
yardımlarınız ıcın tesekkur edıyorum.

yol yardımı aramıstım buraya yazmadan once, belkı tus kombınasyonu vardır reset atarım dıye, bayan servısı bagladı , ben kombınasyon sordum o bana vıdeoya cekermısınız dedı :)

anladınız sız onu...

sorun cozuldu ama bellı bırsey yapmadım, gıttıgım yerde 30dk park halınde kaldı sonra calısınca gerı geldı.

demek bız bu araba ıle yazılımsal, donanımsal baya sorunlar yasayacagız.

sımdı gelelım yenı E serısıne veya S class muhabbetıne.

bu arabaların fıyatlarının yuksek olması, yukarıdakı sorunların daha mınımal yasanması, yasanıyorsa sorunların cozumunun olması ıle alakalı.

benım superb 140bınTL aynı konforda mercedes e serısı motorunun aynı gucte oldugunu varsayalım 220bın TL ve ustudur.

arada var olan 80bın TL marka degerı ve sorunların gıderılmesındekı hız dıye dusunuyorum.

deger mı sorusuna sız karan verın.

bence degmez (sızce degebılır): tum sorunlar ıcın aracı kullandıgım sure ıcınde 30 gun servıste yatsa ve ben arac kıralasam 3bınTL. emınım sorunlar skodada da cozulecektır ama surec uzun olacaktır.

her sorunun bıldırılmesı gerektıgını dusunuyorum cunku bır database olusmalı, muhendısler bunları bılerek bırseyler yapmaya calısmalı.

not: kullanılan malzeme kalıtelı olsada, ıyı kombın ve montaj edılmedıkce sorunlu malzeme kadar dert acar. ornek: benım arabanın goguslugunden nereden geldıgını bulamadıgım abuk ve sınır eden sesler gıbı...
« Son Düzenleme: 29 Mart 2016, 12:52:43 Gönderen: smsener »

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar;

Sorunlarim;
1- Aracimi individual modunda kullaniyorum
Sport mod secili olmasina ragmen araci ilk calistirdigimda individual geliyor ama vites D1!

Tekrar mod secimine girip individual tikliyorum S1 oluyor.

2- 1800-2000 devir arasinda goguslukten bir ses geliyor beni deli ediyor, kaynagini bulamadim bir turlu.

3- klima ile alakali bir sorun yasamadim, hep manuel ayarliyorum Auto kullanimi anlamiyorum. Araba calisiyor kis ayi ise
HIGH oluyor, isininca 23e cekiyorum.
Yaz ayi ise LOW calisiyor iciri serinleyince 21'e yukseltiyorum.

Bugun Izmir sicakti ama klima soguk ufluyor ama icerisi oyle soguk olmadi titremedim, donmadim. Daha sicaklarda ne olacak gorecegiz. C5'te resmen iceride titriyordum.

4- kapiyi acma kolunun yaninda takili olan ufak hoperlorler cok cok kotu, bas frekansi fazla olan muziklerde cizirdiyor.

5-

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;569094
Merhabalar;

Sorunlarim;
1- Aracimi individual modunda kullaniyorum
Sport mod secili olmasina ragmen araci ilk calistirdigimda individual geliyor ama vites D1!

Tekrar mod secimine girip individual tikliyorum S1 oluyor.

2- 1800-2000 devir arasinda goguslukten bir ses geliyor beni deli ediyor, kaynagini bulamadim bir turlu.

3- klima ile alakali bir sorun yasamadim, hep manuel ayarliyorum Auto kullanimi anlamiyorum. Araba calisiyor kis ayi ise
HIGH oluyor, isininca 23e cekiyorum.
Yaz ayi ise LOW calisiyor iciri serinleyince 21'e yukseltiyorum.

Bugun Izmir sicakti ama klima soguk ufluyor ama icerisi oyle soguk olmadi titremedim, donmadim. Daha sicaklarda ne olacak gorecegiz. C5'te resmen iceride titriyordum.

4- kapiyi acma kolunun yaninda takili olan ufak hoperlorler cok cok kotu, bas frekansi fazla olan muziklerde cizirdiyor.

5-

Merhaba,

1- Maalesef aracı stop edince her seferinde normal moda alıyor (bolero ekranda daha önce seçili mod görünmesine rağmen). Bunun şimdilik çözümü yok. Yapmanız gereken tekrar mod seçimi. Ya da şöyle bir şey var ki ben çok sık kullanırım: eğer sadece gaz ayarını ve devir ayarını spor yapmak istiyorsanız (yani; direksiyon, klima ve far normal modda kalacak) araç çalışınca D1 gösterdiğinde vitesi bir tık daha geri çekerseniz S1 olur ve hemen geçer. Yeniden bir tık çekerseniz D1 olur, bu döngü şeklinde kullanabilirsiniz. Bunu araç hareket halinde de kullanabiliyorsunuz. Yani D4 desiniz, hareket halinde bir tık çekin S3 (belki devir fazla ise S4) olur ve hiç kesintisiz spor devam eder. (tam tersi de aynı).

2-Bolero ekranın köşesi diyeceğim ama sadece 1800-2000 devir aralığında gelmesi tuhaf. Aklıma gelen, araba konusunda cahil olmayan birini sağ koltuğa oturtup dokunarak buldurtmak. (Tabi eğer ön panelden ise, ama başka yerdense servise gitmek gerekebilir)

3-Geçici klima arızasını yaşayan biri olarak, bu konu daha çok su götürür. Ben işin hukuksal boyutuna kadar giderim. Bakalım ne olacak.

4-Aynı şey dün benim de dikkatimi çekti. (Genelde sesli dinlemem müziği). Sesi  epeyce yükseltince fark ettim. Acaba şarkıdan mı derken baktım tüm kanallarda aynı problem. Ama bir araçta ses sistemi en son ilgimi çeken şey. Umursamam kısacası.

saygılar

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
4 numaralı sorununz için EQ ayarını kontrol ettiniz mi? Fabrika ayarları bende Tiz ve Baslar için en sona açılmıştı, ben ayarı sonra düzelttim.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sag koltuga oturttum, serit takipteyken ben mudahale ettim ama cozemedim sesi.
1800-2000 arasi dyiorum cunku vitesin moturu tam optimum noktaya gelmeden onceki vibrasyona sebep olan devir araligi.
Bu vibrasyonda ses cikiyor devir artinca seste gidiyor.

EQ ayarlarini manuel ben yaptim.

Koltugu yatik kullaniyorum tamda sol kulagimin yakini :) cizir cazur sesler geliyor.

Ilk calistirdigimda bir sus sesi geliyor, bir arkadasimiz yazmisti galiba su sesi ile alakali ama bu ses devirdaim sesi diye tahmin ediyorum.

Bu arabanin tam otomatik bir sanzumani olsaymis keske, tadindan yenmezmis...

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba;

Arabam 1.5 ay oldu alalı 6500km'de ortalama yakıt tüketimi 6.4Lt

Hafta sonu Ankara'ya gittim geldim yaklaşık 1500km yaptım 5.4Lt ortalama

Yaşadığım sorunlara yenilere eklendi:

1- ACC devreye alınamadı yazısı cıktı uzun bir süre ACC aktif olmadı sonra düzeldi. bir kaç kez acc yi koldan kapadım kapandı yazdı ama açmaya kalktığımda devreye alınamadı yazdı.

2- Koltuk havalandırma yeterli değil bana çok yetersiz geldi, çalıştığını anlamıyorum desem yeridir. gecenin mateminde aktif ettim fanları duyuyorum ama üfleme yetersiz.

3- sürüş verileri kendiliğinden sıfırlandı, uzun menzil verileri kayıp oldu.

4- BT bağlanmadı, cihaz bulunamadı dedi. vardığım yerde 2 saat kaldım geri geldiğimde arabayı çalıştırdığımda düzeldi.

5- araç sağ ön basınc düşük uyarısı aldım, havayı bastım. sonrasında ben SET etmeden, araç kontrol edipte basıncı ekrandan hata mesajını silmedi.

Çevrimdışı promethe

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;571885
Merhaba;

1- ACC devreye alınamadı yazısı cıktı uzun bir süre ACC aktif olmadı sonra düzeldi. bir kaç kez acc yi koldan kapadım kapandı yazdı ama açmaya kalktığımda devreye alınamadı yazdı.

2- Koltuk havalandırma yeterli değil bana çok yetersiz geldi, çalıştığını anlamıyorum desem yeridir. gecenin mateminde aktif ettim fanları duyuyorum ama üfleme yetersiz.

4- BT bağlanmadı, cihaz bulunamadı dedi. vardığım yerde 2 saat kaldım geri geldiğimde arabayı çalıştırdığımda düzeldi.

5- araç sağ ön basınc düşük uyarısı aldım, havayı bastım. sonrasında ben SET etmeden, araç kontrol edipte basıncı ekrandan hata mesajını silmedi.
3. Uzun yol verisinin sıfırlanması 99 saat veya 10bin km de bir oluyor.
5. Bu bir hata değil bence, sizin resetlemeniz lâzım basıncı ayarladıktan sonra.

Çevrimdışı beko86

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;571885
Merhaba;

Ortalama yakıt tüketiminiz normal. Daha ileriki kmlerde daha da düşecek.

1- Daha önce kullandığım opel astramda bazen hız sabitleyici çalışmıyordu. Araçtaki canbus sistemiyle alakalı bir durum. Üstelik hata kodu da vermiyordu. Nedeni çok uğraşılmasına rağmen bulunamadı. Bu durumu sürekli yaşayacağınızı düşünmüyorum. Aracın ön kısmındaki radarla ve aracın ısı durumuyla ilgili. Çok fazla güneş altında kalan araçlarda ufak tefek geçici elektronik arızalar olabiliyor.

2- Bende olmadığı için bilemeyeceğim. Son zamanlarda çıkmış bir teknoloji. Bence biraz daha geliştirilmeli.

3-Normalde 10 bin olmadan sıfırlamaması gerekir. Aracınızın sürüş verileri sistemi kendine reset atmış. İlk sıraya yazdığınız problemle benzer bir nedene sahip olabilir. Takip edin tekrarlarsa servise başvurun.

4-Yanlış hatırlamıyorsam bir kere ben de yaşadım bunu ama tekrarlamadı. Sizinki de geçici olabilir.

5-Keşke arabayı aldığınızda hiç SET etmeseydiniz. İkidebir uyarı verip durur onu susturmak çok zor. Arkadışımın Octavia sından tecrübe ettiğim için ben hiç SET etmedim. Kafam rahat. Bazı hata mesajlarını araç silemiyor. Serviste kabloyu takıp 3 dakika da silerler. Bunu sildirmek için sanırım servise gideceksiniz. Diğerlerini de anlatın. Bolero sisteminize reset atıp sorunu çözebilirler.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: promethe;571926
3. Uzun yol verisinin sıfırlanması 99 saat veya 10bin km de bir oluyor.
5. Bu bir hata değil bence, sizin resetlemeniz lâzım basıncı ayarladıktan sonra.

Uzun yol verisi 99 saat sonra resetlenmesi bana cok anlamsiz geldi, benim aracimda ise 99 saat geceli cok oldu, 10000km olmamisti.
Acaba 99 saat= aracin yol aldigi motorun calistigi 99 saat olabilir mi? Ama niye resetlensinki ben bu veriye bakiyordum ilginc...

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: beko86;571948
Ortalama yakıt tüketiminiz normal. Daha ileriki kmlerde daha da düşecek.

5-Keşke arabayı aldığınızda hiç SET etmeseydiniz. İkidebir uyarı verip durur onu susturmak çok zor. Arkadışımın Octavia sından tecrübe ettiğim için ben hiç SET etmedim. Kafam rahat. Bazı hata mesajlarını araç silemiyor. Serviste kabloyu takıp 3 dakika da silerler. Bunu sildirmek için sanırım servise gideceksiniz. Diğerlerini de anlatın. Bolero sisteminize reset atıp sorunu çözebilirler.

Set etmek cok basit, mesaj gidiyor. Benim lastikte civi var galiba hava kaciriyor 5-7gunde bir basinc uyarisi aliyorum.
Ama ben set etmeliyim. Normali; arabanin check etmesi. Belki ben eksik bastim yada fazla bastim. Benim diger arabalarimda bu hata sonrasi havayi bastim arac haraket ettigi an kontrol ediyordu ve dogruysa mesaji kendi ekrandan siliyordu. Bunda girip manuel set etcen.
Cok onemli degil aslinda ellede yapariz.
Aliskanlik iste....

Koltuk havalandirmaya canim sikkin.... cok kotu!

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;572023
Set etmek cok basit, mesaj gidiyor. Benim lastikte civi var galiba hava kaciriyor 5-7gunde bir basinc uyarisi aliyorum.
Ama ben set etmeliyim. Normali; arabanin check etmesi. Belki ben eksik bastim yada fazla bastim. Benim diger arabalarimda bu hata sonrasi havayi bastim arac haraket ettigi an kontrol ediyordu ve dogruysa mesaji kendi ekrandan siliyordu. Bunda girip manuel set etcen.
Cok onemli degil aslinda ellede yapariz.
Aliskanlik iste....

Koltuk havalandirmaya canim sikkin.... cok kotu!

Muhtemelen bir çivi var. 3 ay önce ben de yaşamıştım. Lastik tamiri gerekecek.
İlaveten ben de manuel set etme taraftarıyım. Bu önemli, çünkü set etmezseniz lastik janta inene kadar fark etmediğiniz durumlar olabiliyor.
Set etmek aynı zamanda böyle çivi girmeleri gibi durumları da açığa çıkarıyor.

Çevrimdışı hanikoduduko

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;572021
Uzun yol verisi 99 saat sonra resetlenmesi bana cok anlamsiz geldi, benim aracimda ise 99 saat geceli cok oldu, 10000km olmamisti.
Acaba 99 saat= aracin yol aldigi motorun calistigi 99 saat olabilir mi? Ama niye resetlensinki ben bu veriye bakiyordum ilginc...

Motorun çalıştığı 99 saat.

(eğer servise uğradıysanız onlar da resetlemiş olabilirler)