škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2016 Model Superb siparisi verdim

smsener · 278 · 68789

0 Üye ve 31 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;560186
Arkadaslar merhaba,

Nasipse arabam 10 gun sonra teslim olacak.

Android auto nedir? Google playde aratinca skodaya ait bircok sey cikiyor. Dogrusu nedir?

Bu android telefonu boleroda kullanmak icin ne yapmam gerek?

Bolero = smartlink midir?

Yada bolero cihaz, smartlink arayazilimin ismimidir skoda da.

Tesekkurler

elinizdeki telefon android 5.0 ve üstü ise android auto programını cep telefonunuza yüklüyorsunuz. usb kablosu ile telefonu çakmak adaptörünün yanındaki usb porta takıyorsunuz. telefonunuzda mirror link bağlantısını açıyorsunuz. bolero ünite ile iletişime geçiyor.  artık bolero ünitenin ekranını dokunmatik olarak telefon ekranı gibi kullanıyorsunuz. ama bütün programlara erişim yok. belli bir kaç programa erişebiliyorsunuz. ama araç hareket halinde iken sınırlamalar nedeniyle bir çoğuna erişemiyorsunuz. sanırım müzik çalma programı açık kalıyor. Bazıları bu hareket halindeki sınırlamayı bir apk kurarak halletmiş. her bolero cihazda smartlink açık gelmiyor. ama bizim prestij superblerin bolero ünitlerinde smartlink açık.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sn özdil;

cevaplarınız için teşekkür ederim.

Yazılanları okuduktan sonra biraz inceleme yaptım.

Blackberry Passport kullanan biri olarak; BT bağlantısı dışında pek birşey yapamayacağım.

Blackberry telefonlar QNX tabanlıdır. aslında android O/S'lin temeli, çekirdeğidir. farkı: açık kaynak kodlu bir yapı yerine aksine tam kapalı bir yapısı vardır. güvenlidir, kısaca.

Bizlerin kullandığı marketleride google playde size çıkan apk çıkmıyor, dışarıdan yükleme yaptım ama sağlıklı çalışmadı.

BT ile rehebere erişim, gelen çağrıyı cevaplama veya telefondaki bir muziği araçta çalma bana yeterli gelecektir zaten.

------------------------------

Aşağıdaki linkte farklı bir Skoda yapmışlar, dışı ve rengi hoşuma gitmedi ama iç dizaynı harika...

https://www.youtube.com/watch?v=l1-1LZY6vUg

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Nasipse Carsamba gunu alacagim.

Suan bildigim IStanbul Izmir transferi yapiliyor.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;562032
gelmez o çarşamba :)

:)

Keske boyle duygulara sahip olsaydim.
Sabirsizlik bilmem, kiskanmam, heyecan yapmam.

Rabb'im omur verdiyse, o gun nasilsa gelecek.

Dun imza atmaya gittigimde; hic aramadiniz sormadiniz dedi. Neyini sorayim gelince nasilsa haber vereceksiniz, tursusunu kuracak degilsiniz ya dedim :)

Bu aracta en cok hosuma giden sey:
Yeni kasa, yeni motor yeni bilinmeyenler oldugu icin arastirma yaptirtiyor, yeni insanlar ile tanisma firsati sunuyor.

InsaAllah toplanir, tanisir ve araclarimiz uzerine konusuruz.

Ogrenmek guzel sey...

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kodlamaya merak sardim.

Kodlama ayarlarini bozmadan arabanin full backup i aliniyor mu onu arastiriyorum.

Malum, bozacagim :) eski haline getirmek gerek

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smsener;562033
:)

Keske boyle duygulara sahip olsaydim.
Sabirsizlik bilmem, kiskanmam, heyecan yapmam.

Rabb'im omur verdiyse, o gun nasilsa gelecek.

Dun imza atmaya gittigimde; hic aramadiniz sormadiniz dedi. Neyini sorayim gelince nasilsa haber vereceksiniz, tursusunu kuracak degilsiniz ya dedim :)

Bu aracta en cok hosuma giden sey:
Yeni kasa, yeni motor yeni bilinmeyenler oldugu icin arastirma yaptirtiyor, yeni insanlar ile tanisma firsati sunuyor.

InsaAllah toplanir, tanisir ve araclarimiz uzerine konusuruz.

Ogrenmek guzel sey...

Ne kadar da kaderci bir insan :)   Ben olsam heycanlanırdım sonuçta bunlar güzel şeyler ve sıfır araba alıyorsunuz ileride unutulmayacak anılardan biri

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: FabiaYarışMavisi;562036
Ne kadar da kaderci bir insan :)   Ben olsam heycanlanırdım sonuçta bunlar güzel şeyler ve sıfır araba alıyorsunuz ileride unutulmayacak anılardan biri

Kisisel gorustur saygi duyarim,

Mesela nazara cok inanirim, hatta kendi kendime nazar ederim. Nezaman birseye sahip olmadan sevinsem o is cikmaza giriyor.

Hatta birkeresinde sevinirken en kotuyu dusundum kabul ettim ama kotunun kotusu oldugunu yasayarak ogrendim :)

Birtane ornek:
Yillar once sifir megane aldim, ilk gittigim yerde cocuklar futbol oynuyordu top cama geldi camurluymus 3 sene gozumun onunde isikta parlayan camda bir top izi ile dolastim, cok rahatsiz etti yillar icinde sattim. Aldigim arabayi garaja cevirdigimiz biyere koydum, birgun hanimla sohbet ederken bu mesele acildi, oh be kurtuldum dedim. Sabah arabaya bindim tepeden bir top cama indi! Maalesef hemen hemen ayni yer iz oldu!
Komsu balkonu duzeltirken elinden kaymis
Bunun gibi daha 3-5 anektodum var.

Bu yuzden sevincim sizinki gibi tavan olmuyor maalesef, uzuntumde ayni.
Heyecan hic yapmam ama sagolsunlar, etrafimdakiler benim icinde heyecanlanir :)

Rabb'im herseyi gonlun(m)uze gore versin insaAllah.

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada vosmer'e yonlendirdigim bir arkadasim bugun fiyat almis, Mart ayinda zam ve kredilerde yukselis beklediklerini iletmisler.

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de bu Cumartesi Yüncülerden aldım aracımı, geç olsun güç olmasın.

Ankara'da yaşayan biri olarak Tekirdağ'a gittim. Hiç yüzyüze tanışmadığım satış temsilcisi Otobüsten indiğimi görmüş beni kapıda karşıladı. Çok kısa da olsa çok ilgili ve özenli bir deneyimdi. Araç ise düşündüğümden de iyi.
« Son Düzenleme: 28 Şubat 2016, 19:35:29 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı guvenxoca

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;562189
Ben de bu Cumartesi Yüncülerden aldım aracımı, geç olsun güç olmasın.

Ankara'da yaşayan biri olarak Tekirdağ'a gittim. Hiç yüzyüze tanışmadığım satış temsilcisi Otobüsten indiğimi görmüş beni kapıda karşıladı. Çok kısa da olsa çok ilgili ve özenli bir deneyimdi. Araç ise düşündüğümden de iyi.

vay be hemşerim...

bu Ankarada ki bayileri Allah bildiği gibi yapsın...

sende benim gibi dibinde 2 bayi varken kalktın şehir dışından aldın...

bende sakaryadan aldım...

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: guvenxoca;562205
vay be hemşerim...

bu Ankarada ki bayileri Allah bildiği gibi yapsın...

sende benim gibi dibinde 2 bayi varken kalktın şehir dışından aldın...

bende sakaryadan aldım...
Bende Ankaradan aldım pişmanım ya. Servistekilerle tartışmaktan bıktım ve size esnaf ağzı çekiyorlar.  Benim problem ise bana hatalı üretimli jantla arabayı satmaları 34 hava basıyorum  28-30 a iniyor 1 haftada  ve değiştirmediler sibopları değiştirdiler gene iniyor adamlar hatamız var can güvenliğinizi hiçe saydık hemen jantlarınızı değiştirelim demediler ama Allah var arabayı satarken segmentinin en iyisi süper muhteşem aldıktan sonra sende kimsin ....  Adamlar tamm tok satıcı  mümkünse Ankaraya bulaşmayın ve alacağınız yerin sahibiyle tanışın öyle alın arabayı . Alt kademeler tamamen 'useless'

Çevrimdışı smsener

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Tüm Arkadaşlarımın araçları hayırlı olsun inşaAllah.

Kurumsal bildiğimiz şirketlerden yada alt bayilerinden böyle şeyler duymak üzücü.
Markanın kendisine büyük zarar veriyor.

İzmir'den almak isteyen arkadaş olursa seve seve yardımcı olurum. Ben, ilgi ve alaka gördüm, iyi bit fiyata aldığıma inanıyorum.

Not: iyi bir fiyata aldım ama aracı daha teslim almadım :) nasipse Çarşamba dediler.
« Son Düzenleme: 29 Şubat 2016, 09:00:57 Gönderen: smsener »