škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Dikkat ceza gelmesin

trio · 14 · 2417

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı
... Yani yeşil ışıkta, trafiğin akışına engel olacak şekilde taralı alana girenlere 88 lira ceza kesilecek ...

Bu kuralı getiren öküzler, senelerdir minibüslerin yolun olur olmaz yerinde, özellikle de diğer araçların geçişini engelleyecekleri yerde durup dakikalarca beklemelerine engel olamamışlar, şimdi de bunu icat etmişler.
Eğer yeşil yanmışsa ve öbür taraftaki araçlar ilerleyemiyorlarsa ve ben de kural ihlâli yapmamak için kavşağa girmezsem, arkadaki aracın sürücüsü iner beni döver. Zaten bu şekilde yapmazsam hiç bir yere gidemem İstanbul' da. Bunu ortaya atan öküz hiç İstanbul' da araba kullanmamış birisi ki Yeni Zellanda' daki trafik düzenini buraya taşımaya çalışıyor. Her kuşu öptüler bir leylek kaldı sanki.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;549563
Bu kuralı getiren öküzler, senelerdir minibüslerin yolun olur olmaz yerinde, özellikle de diğer araçların geçişini engelleyecekleri yerde durup dakikalarca beklemelerine engel olamamışlar, şimdi de bunu icat etmişler.
Eğer yeşil yanmışsa ve öbür taraftaki araçlar ilerleyemiyorlarsa ve ben de kural ihlâli yapmamak için kavşağa girmezsem, arkadaki aracın sürücüsü iner beni döver. Zaten bu şekilde yapmazsam hiç bir yere gidemem İstanbul' da. Bunu ortaya atan öküz hiç İstanbul' da araba kullanmamış birisi ki Yeni Zellanda' daki trafik düzenini buraya taşımaya çalışıyor. Her kuşu öptüler bir leylek kaldı sanki.

Haklısınızda amaç burada trafiği rahatlatmak falan değil ki ceza kesmek için yeni bir bahane daha oluşturmak yoksa seni beni düşünen mi var öyle bişey olsa önce şehir içlerindeki gişeleri kaldırmaları lazım şehir gelmiş beylikdüzü büyükçekmece mimarsinan a dayanmış mahmutbeyde hala gişe var oooof of akşam akşam yine sinirlerim bozuldu neyse biz bu deveyi güdemiyoruz en güzeli bu diyardan gitmek..

Çevrimdışı mustisahin

• T U R B O T
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amaçları üzüm yemek degilki, bağcıyı dövmek,
Istanbulda yaşayan insanlar sistemin içinde oldugundan mecburen alışmıslar, ama dışarıdan gezmeye gelen insanın daha fazla dikkatini çekiyor, tepki veriyor, Pazar aksamı saat 8 gibi Kızkulesinin ordan E-5 e bağlanmak üzre Harem tarafına ilerlerken, harem otogarı öncesi oluşan trafiginin sebebini ögrenince şok oldum, metrelerce dur kalk giden trafigin sebebi Harem Otogarı önündeki dolmusun yolu kapatmasıymıs, halbuki cebinde beklese, hareket edecegi zaman çıksa trafik akacak, dolmustan sonrası yol bomboş, koca metropol sehirde bir polis yokmu, magandalıkdan başka bisey degil bu, ama ztv ye zam yapıp kasko parasına getirmeyi bilirler değerli arkadaşlar,

Cumartesi aksamı 8 gibi ise Ortaköyde bi kumpir yiyelim dedik, baktık yol kenarı işparklar dolu, sokak arası bi otoparka girdim, adam anahtarı bırakıcan diyor, neyine güvenip bırakıcan, daracık sokak aralarında delme çatma nasıl işletildigi belli olmayan bi otopark, Ortaköyde turladım işpark boş yer bulamadım, bende Portakal yokuşuna koydum aracı, önüm arkam doluydu ama birinin icinde adam bekliyordu, hafif kıllandım, aracın tam karsısında mekanın görevlisi olmasına rağmende uyarmadı hiç, yol kenarında tabelada görmedim, 1 saat sonra geldigimde araç yok :-), çekmis değerli arkadaşlar, cezasını ödedik aldık aracı Reina nın yanındaki işpark yerinden, niyetleri bozuk değerli arkadasların,

Değerli kelimesini istediginiz gibi doldurabilirsiniz:D

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence sadece trafik polisleri değil, komple sistemi tartışmak gerek. Geçen gün başka bir forumda gördüm, bir üye Ordu'dan geçerken yarım saat içinde 4 tane radar cezası yemiş, 1000 küsür lira.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mustisahin;549715
... Kızkulesinin ordan E-5 e bağlanmak üzre Harem tarafına ilerlerken, harem otogarı öncesi oluşan trafiginin sebebini ögrenince şok oldum, metrelerce dur kalk giden trafigin sebebi Harem Otogarı önündeki dolmusun yolu kapatmasıymıs, halbuki cebinde beklese, hareket edecegi zaman çıksa trafik akacak, dolmustan sonrası yol bomboş, koca metropol sehirde bir polis yokmu, magandalıkdan başka bisey degil ...
Edirnekapı tarafına hiç girme o zaman İstanbul' a geldiğinde. Minibüsler durarak A noktasından B noktasına gidebileceklerini zannediyorlar. Bir tanesine de bir şey söyleyemezsin, anında 300 kişi oluveriyorlar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Özgür Şahin

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.mesutozil.com
maaşı alırken verdik vergiyi, harcayıp veriyoruz, alınan arabanın bütün ihtiyaçlarına vergimizi bırakıyoruz, olaki birikim imkanı varsa onu da tutarken vereyim vergiyi, kalan parayı da cezalarla verelim :) en temizi dağ köyünde bunların olmadığı bir yer bulup kendin ek kendin biç ve yaşa mı :)

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ozghcttpli;549745
maaşı alırken verdik vergiyi, harcayıp veriyoruz, alınan arabanın bütün ihtiyaçlarına vergimizi bırakıyoruz, olaki birikim imkanı varsa onu da tutarken vereyim vergiyi, kalan parayı da cezalarla verelim :) en temizi dağ köyünde bunların olmadığı bir yer bulup kendin ek kendin biç ve yaşa mı :)

Aynen öyle herkesin hayali büyükşehirden kaçmak olmuş artık. Yaşlanmayı beklemeye gerek yok.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kanyon AVM nin önü yani yan yol deli gibi trafik oluyor eğer bu sistemi uygularlarsa o trafik gültepenin diğer ucundan çıkar büyük ihtimalle. Çok saçma olmuş duran trafikte ne yapabilirsin ki buna yeşil yandı sen geçtikten sonra kırmızı oldu yolun ortasında kalman senin suçun değil ki yol ilerlemiyor giremiyorsun işte ne çok abartmışlar..

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
çok saçma olmuş
bana yeşil yandı o taralı bölgeye girdim ama trafik tıkalı, sonra diğer tarafa yeşil yandı ve taralı bölgede kaldım. eee ceza yicem o bölgede kaldığım için. Hem de hiç suçum yokken.

Zoral insanı kurala uymamaya teşvik ediyorlar. O zaman trafiği vs dinlemeyip aralardan makasla milletin üstüne çıka çıka taralı alandan kaçmaya çalışıcaz

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;549988
çok saçma olmuş
bana yeşil yandı o taralı bölgeye girdim ama trafik tıkalı, sonra diğer tarafa yeşil yandı ve taralı bölgede kaldım. eee ceza yicem o bölgede kaldığım için. Hem de hiç suçum yokken ...
Geçip gidemeyeceğin kavşağa girip sonra da ortasında kalakalmak zaten suç. Geçemeyeceğin kavşağa girme, kural budur. Ancak uyulaması hele ki İstanbul' da çok zor. Kırmızı ışıkta durdum diye taksiciden fırça yemişliğim var; yeşil yanıp da kavşağa girmeyip beklersem bu sefer dayak yerim. Kaldı ki yeşilin yanmasıyla kornalar başlayıveriyor.
Sanki trafik ırmak gibi akıp gidiyor da o kavşağa girip de kalan keyfinden kalıyor gibi tuttular bunu çıkarttılar. Amaç trafiği düzenlemek değil, nasıl daha çok ceza yazıp da para toplarız. Yoksa trafiği düzenlemek akıllarının ucundan geçmemiştir bunu tasarlarlarken.

Çevrimdışı hakan_by

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ne zaman çıktı bu kural? Geçen kavşakta aynen arkadaşların bahsettiği nedenlerden dolayı kalakaldım. Trafik polisi geldi. Ne kadar kaba ne kadar patavatsız. Ehliyeti alırken 55 . Maddeyi sana öğretmedileri kardeşim tarzında konuşuyor.Vatandaşa davranış şekilleri kötü..
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 15:23:04 Gönderen: hakan_by »

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;549720
Bence sadece trafik polisleri değil, komple sistemi tartışmak gerek. Geçen gün başka bir forumda gördüm, bir üye Ordu'dan geçerken yarım saat içinde 4 tane radar cezası yemiş, 1000 küsür lira.
Orduda 4 tane radar var ve hız sınırı 50 ile 30 arası değişiyor,ordudan geçerken dikkat etmek lazım

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia2015;549997
Orduda 4 tane radar var ve hız sınırı 50 ile 30 arası değişiyor,ordudan geçerken dikkat etmek lazım
Aynen, ben sanırım 3-4 ay önce gitmiştim, Ünye'den itibaren EDS'ler vardı ama sanırım henüz devrede değildi, zira belirttiğiniz süratlerde gitmedim. Ordu şehir içi geçişi ciddi manada sıkıntılı, ancak bunun çözümünü bizim Giresun'daki gibi doğayı katleden deniz doldurma şeklinde bir uygulamada bulmadılar. Yeni yol bitince rahatlayacak Ordu geçişi de.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...