škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit Zor Çalışma Sorunu

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı modifix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gün içerisinde ilk çalıştırmada , önce 2 kere tık etmesini bekliyorum , sonra marşa basiyorum ancak gazı pompalamamla beraber 4-5.inde  anca çalıştırabiliyorum vede ilk çalıştıgında zor gaz yiyor , devir direk düşüyor, jiglede çalışmıyor sanırım. Sizce jiklenin dışında sorun nerde? Dstribitör çin malı demişti usta acaba ondan olabilirmi? Araç çalışmıyorlen kablolarını çıkartıp kapahnı açıp peçeteyle silsem sıkıntı olurmu?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ankarada hava gunduz en yuksek 2-3 gun ortalamasi 0dereceyken lpg de arabayi zor da olsa calistirabiliyor olmaniz: MUCIZE :)

Arabayi bu havalarda 2 saat ve uzerinde yatiracaksaniz benzinde birakin. Sikinti yasamazsiniz ;)

Çevrimdışı modifix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Depo boştu sanırım bugun 10 liralık benzin aldım çalıştıramadım. O yüzden mecbur gazla devam edicem. Bugun saat 4 sularında 5. Marş denememde anca çalıştırabildim. Çok marş çevirmenin bir zararı varmı?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Akuyu ve mars motorunu gereksiz yorarsiniz.
10tl 2lt benzin disinin kovuguna yetmez onun. Bi 10-15₺ lik daha alip deneyin isterseniz.

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;549813
Ankarada hava gunduz en yuksek 2-3 gun ortalamasi 0dereceyken lpg de arabayi zor da olsa calistirabiliyor olmaniz: MUCIZE :)

Arabayi bu havalarda 2 saat ve uzerinde yatiracaksaniz benzinde birakin. Sikinti yasamazsiniz ;)

bakımlı favo herzaman her şartta tek marş çalışır.ben ankara ayazında -9 da tek marşta çalıştırıyorum hemde lpg de aracım 95 model favo artı bu araçlar soguk iklim araçlarıdır.:)

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tanner1973;549925
bakımlı favo herzaman her şartta tek marş çalışır.ben ankara ayazında -9 da tek marşta çalıştırıyorum hemde lpg de aracım 95 model favo artı bu araçlar soguk iklim araçlarıdır.:)

Masallah. Bundan 10 sene once ilk sahibi oldugum 90bindeki forman calismazdi.

Aracin bakimli olmasiyla alakasi yok yani bu isin. Gazin donma sicakligi bellidir. Yakit gelmeyince araba ne yapsin? :)

Sizin araci biraktiginiz yerdeki dis faktorlerden oturu aractaki lpg donmuyor demekki calistigina gore ;)

Istedigi kadar soguk iklim araci olsunlar. Fabrika bu arabayi tasarlarken lpg ile calisacagini hesaba katmadi ki ;)

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;549934
Masallah. Bundan 10 sene once ilk sahibi oldugum 90bindeki forman calismazdi.

Aracin bakimli olmasiyla alakasi yok yani bu isin. Gazin donma sicakligi bellidir. Yakit gelmeyince araba ne yapsin? :)

Sizin araci biraktiginiz yerdeki dis faktorlerden oturu aractaki lpg donmuyor demekki calistigina gore ;)

Istedigi kadar soguk iklim araci olsunlar. Fabrika bu arabayi tasarlarken lpg ile calisacagini hesaba katmadi ki ;)

hocam ankara şentepe en yüksek kısmındayım.araç açıkta park halinde ayrıca aracımda şunu belirteyim 15 40 yarı sentetik motoryagı kullanıyorum.araç 5 senedir bende gayet düzenli bakımını kendim yaparım.

artı aracım orjinal 170000 km

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tanner1973;549937
artı aracım orjinal 170000 km
E o zaman eski Favorit kullanan ve seveni olarak 3-5 fotoğrafı istemek hakkımız değil mi?
Yeni konuyu burada açabilirsiniz:
http://www.skodaturkey.com/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=33
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
95 model tüplü reno11 1,7 vardı bende, soğuklarda Doğukan'ın da dediği gibi hep benzinde bırakırdım, Ankaranın kışında tek marşta çalışırdı...arabada ne olur ne olmaz, hep lambayı yakmayacak kadar benzin bulundurmak gerek.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;549986
E o zaman eski Favorit kullanan ve seveni olarak 3-5 fotoğrafı istemek hakkımız değil mi?
Yeni konuyu burada açabilirsiniz:
http://www.skodaturkey.com/forumdisplay.php?s=&daysprune=&f=33

tamam hocam enkısa surede resım yüklemesi yapacam

Çevrimdışı bipekkan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: modifix;549825
Depo boştu sanırım bugun 10 liralık benzin aldım çalıştıramadım. O yüzden mecbur gazla devam edicem. Bugun saat 4 sularında 5. Marş denememde anca çalıştırabildim. Çok marş çevirmenin bir zararı varmı?

@modifix,
Fabia'ya gelene kadar 1 Favorit 2 Formen,1 Felicia Combi kullandım. Bu 1.3 motorların en büyük özelliği ki bu tanıtım kitabında da açık açık yazar, ilk çalıştırmada gaza sonuna kadar basacaksınız, ayağınız basılı durumda motor çalışana kadar marşa basacaksınız. Sistemde bir sıkıntı yada jiklede bir prb. yoksa 2. yada 3. çevirişte motor hemen alır. Böyle yapmazsanız otomatik jikle devreye girmez benzin motor içine püskürtülene kadar ha babam marşa basarsınız.
Boşa marşa basmanın elbette zararı var hem marş motoruna hemde akünüzü bitirmek bir yana gözler arası köprülerin kopmasına neden olabilirsiniz, marş motorunu çektiği çok yüksek akım nedeniyle.
10 TL' lik benzin yaklaşık 2.5 litre demek bu ise deponun dinlendirme kabını anca doldurur ve benzin pompasının hava yapmasına neden olur. En az 50 TL'lik benzin koymalısınız.
« Son Düzenleme: 25 Aralık 2015, 20:35:33 Gönderen: bipekkan »

Çevrimdışı modifix

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bundan bir hafta önce 40tllik daha benzin aldım ancak araba benzinde çalışmadı maalesef. Bende gazda sürmeye devam ettim ancak bugun arabayı hiç çalıştıramadım arkadaşlar. Lütfen yardımcı olun kadayı yiycem arabada lazım oluyor ama yatıyor aşşagıda. Gaz beynine sıcak suda döktüm arabayı ittirerekte denedim yok arkadaş yok. Sizce ısınınca kolay çalışan ama soğuyunca çalışmamasının sebebi nedir?  Soğumaktan kastım mesela sabah arabayı metroya bırakıyorum. 6-7 saat sonra geliyorum gene rahat çalışıyor. Ancak gece park edip sabah deneyince çalıştıramadım.