škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sellektör yapınca gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kursad2566

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,
yaklaşık iki ay önce octavia style 1.4 TSI alarak aranıza katılmış oldum. Araç ile ilgili bir kaç konuda yardımınızı almak istiyorum.
ilki konu başlığı olan sellektör ile ilgili, araçta sellektör yapınca far yerinden oynuyor gibi bir ses geliyor. Tok bir gümbürtü. ilk kez xenon far kullandığım için bu normal mi bilmiyorum.
bunun dışında aracın motor kısmında motor kapağı mevcut değil ve kaputun içinde yer alan keçe yok. 2015 araçlarda her ikisinin de olmadığını bir kaç yerde okudum. bu ürünlerin yokluğu nasıl giderilebilir?

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Fardan gelen ses normal özellikle hareket etmiyorken sellektör yaparsanız oluyor bu ses farın içindeki kısa far uzun far perdesinin hareket sesi bu. Bende 1.2 tsi var bendede yok keçe ama sipariş vererek getirtebilirsiniz.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sellektör yapınca tak tak gelen ses normal. Tüm araçlarda var. İnip kalkan perdenin sesidir.

Çevrimdışı kursad2566

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emrsln;549908
Fardan gelen ses normal özellikle hareket etmiyorken sellektör yaparsanız oluyor bu ses farın içindeki kısa far uzun far perdesinin hareket sesi bu. Bende 1.2 tsi var bendede yok keçe ama sipariş vererek getirtebilirsiniz.

Peki motor kapağı hakkında bilginiz var mı? Sizin araçta var mı bu kapak?

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benimkinin de üstü açık. Tdi lardada yok sonradan onlara da takılıyor diye biliyorum.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ses bixenon mercegindeki perdenin hareket etme sesi. Gayet normal bir ses. Sikinti yok

Çevrimdışı Abstraction

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Motor kapağı TDI'larda var, TSI'larda görmedim.

Mercekten geliyor o lok lok sesi, bixneon farlı araçların çoğunda var, hatta bixenonlu olmayan ama uzun ve kısası tek mercekten aydınlatılan hyundai i20 ve accent blue'da da bu ses mevcut, normal bir durum.