škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Muhtemel İsviçre yolculuğu ve koruma

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;550488
Yurtdışına çıkarken zorunlu trafik sigortası tarzı bir sigorta daha yapmak mecburi diye hatırlıyorum. Şimdiden araştırmanızı öneririm naçizane.

Evet, Yeşil sigorta adı altındaki sigortayı yaptırmak mecbur yurt dışına çıkarken.

Aynı şekilde Yunanistan tarafından gidilecekse, Yunan sınır görevlileri uluslararası ehliyeti soruyor. Bulgaristan da istemiyorlar genelde.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: trolley;550472
Aracımı alırken aklımda yurt dışına çıkma planı olduğu için, tam kasko yaptırmıştım, yurt dışını da kaplayacak şekilde.

Yurt dışı teminatıda içeren kasko (yada trafik sigortası), siz devlet malına hata kaza zarar verdiğinizde bu zararı karşılıyor mu ? Detayını biliyor musunuz ?

Eskiden beynelminel ehliyet çevirisi çıkartıyorduk, şimdilerde böyle bir gereklilik var mı ?

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;550508
Yurt dışı teminatıda içeren kasko (yada trafik sigortası), siz devlet malına hata kaza zarar verdiğinizde bu zararı karşılıyor mu ? Detayını biliyor musunuz ?

Eskiden beynelminel ehliyet çevirisi çıkartıyorduk, şimdilerde böyle bir gereklilik var mı ?

Bunu yukarıda bahsettiğim Yeşil kart-sigorta (Trafik sigortası) karşılıyor.

Aynı şekilde Uluslararası ehliyeti (Beynelmilel ehliyeti) Yunanistan görevlileri hala ısrarla istemekte. Geçen yaz motosikletlerimiz ile yaptığımız gezide de istediler.

Ancak dediğim gibi bunu özellikle Yunanistan istiyor. Bulgaristan da şu ana kadar soran olmadı bana ve tanıdıklarıma.

Uluslararası ehliyetin de bizim ehliyetlerimiz yenilenip Avrupa normlarına uyum sağladığında kalkması planlanıyordu. Ancak 2015'te yenilenmediği için ehliyetler Yunanistan da hala talep ediyor. Ancak bu sene değişir ise ehliyetlerimiz belki istemeyebilirler.

Yeşil kart ücretleri şu anda aşağıdaki gibi ;
15 Gün   63,00€
1 Ay   78,75€
2 Ay   110,25€
3 Ay   141,75€
4 Ay   173,25€
5 Ay   204,75€
6 Ay   236,25€
1 Yıl   315,00€

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;550509
Bunu yukarıda bahsettiğim Yeşil kart-sigorta (Trafik sigortası) karşılıyor.

Aynı şekilde Uluslararası ehliyeti (Beynelmilel ehliyeti) Yunanistan görevlileri hala ısrarla istemekte. Geçen yaz motosikletlerimiz ile yaptığımız gezide de istediler.

Ancak dediğim gibi bunu özellikle Yunanistan istiyor. Bulgaristan da şu ana kadar soran olmadı bana ve tanıdıklarıma.

Uluslararası ehliyetin de bizim ehliyetlerimiz yenilenip Avrupa normlarına uyum sağladığında kalkması planlanıyordu. Ancak 2015'te yenilenmediği için ehliyetler Yunanistan da hala talep ediyor. Ancak bu sene değişir ise ehliyetlerimiz belki istemeyebilirler.

Yeşil kart ücretleri şu anda aşağıdaki gibi ;
15 Gün   63,00€
1 Ay   78,75€
2 Ay   110,25€
3 Ay   141,75€
4 Ay   173,25€
5 Ay   204,75€
6 Ay   236,25€
1 Yıl   315,00€

Dediğiniz gibi uluslararası sürücü belgesi eskiden isteniyordu, ancak yeni ehliyetlerde istenmeyecek dendi emniyet genel müdürlüğü'nden. Online randevu vermeye başladılar sitelerinden. Konuyu bir araştırın derim, yoksa belge için 446.37 TL ödemeniz lazım ki, bu paraya uçak bileti alırsınız.

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;552904
Dediğiniz gibi uluslararası sürücü belgesi eskiden isteniyordu, ancak yeni ehliyetlerde istenmeyecek dendi emniyet genel müdürlüğü'nden. Online randevu vermeye başladılar sitelerinden. Konuyu bir araştırın derim, yoksa belge için 446.37 TL ödemeniz lazım ki, bu paraya uçak bileti alırsınız.

Geçen sene yurt dışına çıktığımda almak zorunda kaldım maalesef. :)

Malum ülkede her denilen şey olmuyor ya da 3-5 sene sonra oluyor. Dediğiniz gibi umarım hemen işleme sokulur, bende dahil herkes kurtulur şu Uluslararası ehliyeti almaktan ve yenilemekten. :ok:

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
http://www.egm.gov.tr/Duyurular/Sayfalar/Surucu-Belgeleri-Online-Randevu-Sistemiyle-Yenileniyor.aspx

Eski tip sürücü belgeleri, 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilmeye başlandı. Sürücü belgeleri 5 yıl içerisinde değiştirilebilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğünce, sürücü belgesi sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak amacıyla online randevu sistemi hizmete açıldı.

Vatandaşlarımız, Emniyet Genel Müdürlüğüne ait (www.surucurandevu.egm.gov.tr​) internet adresinden online randevu aldıktan sonra, il/ilçe trafik tescil birimlerinde yeni tip sürücü belgesi işlemlerini gerçekleştirebilecek.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Çevrimdışı trolley

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;553319
http://www.egm.gov.tr/Duyurular/Sayfalar/Surucu-Belgeleri-Online-Randevu-Sistemiyle-Yenileniyor.aspx

Eski tip sürücü belgeleri, 1 Ocak 2016 tarihi itibariyle yeni tip sürücü belgeleri ile değiştirilmeye başlandı. Sürücü belgeleri 5 yıl içerisinde değiştirilebilecek.

Emniyet Genel Müdürlüğünce, sürücü belgesi sahiplerinin işlerini kolaylaştırmak amacıyla online randevu sistemi hizmete açıldı.

Vatandaşlarımız, Emniyet Genel Müdürlüğüne ait (www.surucurandevu.egm.gov.tr​) internet adresinden online randevu aldıktan sonra, il/ilçe trafik tescil birimlerinde yeni tip sürücü belgesi işlemlerini gerçekleştirebilecek.
    Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Biyometrik resim çekildim bugün, yarın sabahtan da sağlık ocağına gidip, raporu alıp, Cuma gününe zor bulduğum randevum ile emniyete gideceğim.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trolley;553324
Biyometrik resim çekildim bugün, yarın sabahtan da sağlık ocağına gidip, raporu alıp, Cuma gününe zor bulduğum randevum ile emniyete gideceğim.

Benim gibi ikamet anadolu yakası ise, her türlü randevulu işlem  (Pasaport,Araç Muayene,Askerlik vb) için "Şile"nin yeri ayrıdır. Boş yer bulunur sessiz sakin, üstüne yarı temiz şile körfezinde balık :)