škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

rapid 30000 bakimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben şunu merak ediyorum garanti kapsamında kullanıcıdan kaynaklanmayan arızaların garanti kapsamında yapılması için yıllık bakımın serviste yaptırılması gibi bir zorunluluk var mı ben yanlış biliyor olabilirim ukalalık yapmış olmak istemem, gocunmuş gibi olmayım da  Ali Beyin dediği gibi takıntı değil benimkisi, hak etmedikleri parayı vermek işime gelmiyor benim de o yüzden garantimi de uzatmadım yani garanti bittiği gibi özel servislerde bakımımı yaparım, benim gibi düşünen de çoktur eminim :)

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;550881
Ben şunu merak ediyorum garanti kapsamında kullanıcıdan kaynaklanmayan arızaların garanti kapsamında yapılması için yıllık bakımın serviste yaptırılması gibi bir zorunluluk var mı...

İşte sorulması gereken de buydu :ok:

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur57;550881
Ben şunu merak ediyorum garanti kapsamında kullanıcıdan kaynaklanmayan arızaların garanti kapsamında yapılması için yıllık bakımın serviste yaptırılması gibi bir zorunluluk var mı ben yanlış biliyor olabilirim ukalalık yapmış olmak istemem, gocunmuş gibi olmayım da Ali Beyin dediği gibi takıntı değil benimkisi, hak etmedikleri parayı vermek işime gelmiyor benim de o yüzden garantimi de uzatmadım yani garanti bittiği gibi özel servislerde bakımımı yaparım, benim gibi düşünen de çoktur eminim :)

Bundan birkaç yıl önce bir yasa çıkmıştı, yasaya göre gerekli yeterliliği sağlayan parçalarla yeterliliği sağlayan yerlerde bakım dışarıda yapılsa dahi aracın garantisi etkilenmeyecekti; ancak bu uygulamada ne durumda bilemiyorum. Şahsen bunun kayda değer bir orana sahip olmadığını düşünüyorum. Servisler illa ki işi yokuşa sürecektir kanaatimce.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;550914
Bundan birkaç yıl önce bir yasa çıkmıştı, yasaya göre gerekli yeterliliği sağlayan parçalarla yeterliliği sağlayan yerlerde bakım dışarıda yapılsa dahi aracın garantisi etkilenmeyecekti; ancak bu uygulamada ne durumda bilemiyorum. Şahsen bunun kayda değer bir orana sahip olmadığını düşünüyorum. Servisler illa ki işi yokuşa sürecektir kanaatimce.

bu yasa adil bir şekilde uygulanabilse ne ala ama servisler işine geldiği gibi davranırlar bence de, çünkü en basitinden bakım fiyatları bile değişiyor, işin ehli olmayan çok kişi var servislerde.

Çevrimdışı gokko16

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
adamlar araba satıından kazanamadıkları parayı servisten kazanmaya çalııyorlar.bu iş sadece bizim ülkemizde.aracın 2 sene yasal garantisi var.isterse bir kusur çıktıgında ilgilenmesinler

Çevrimdışı Uğur57

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
İşte garanti dışı kalması için bin dereden su getiriyorlar maalesef...

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hes yapılmayan dere de kalmadı; bakalım bundan sonra nerden su getirecekler :confused:;):o