škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Far ampulu icin yardim !

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar. Benim octavia 2012 model elegance donanimli olan. Aracimin heryerini led yaptirdim. Araca petrolden aldigim sari farlar iyi aydinlatmiyodu ve heryeri beyaz olunca guzel gorunmuyodu. Bende xenon taktirmaya karar verdim. xenin farin aracin beynini yakabilecegini soylediler. Bende xenon yerine led ampul taktirdim. Arac genclesti cok şık bir gorunum aldi fakat aydinlatma bana gore dahada kotu oldu. Aracin merceklerini far yikamada yikat dediler ama sag far zaten degiseli 5 ay oldu ikiside kotu aydinlatiyo sizce ne yapmaliyim ? Onerdiginiz bi ampul var mi ? Bide philips in %130 extreme vision adli fari varmis o sari renk mi beyaz renk mi aydinlatiyor bilginiz var mi tesekkur ederim simdiden

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;550106
Merhaba arkadaslar. Benim octavia 2012 model elegance donanimli olan. Aracimin heryerini led yaptirdim. Araca petrolden aldigim sari farlar iyi aydinlatmiyodu ve heryeri beyaz olunca guzel gorunmuyodu. Bende xenon taktirmaya karar verdim. xenin farin aracin beynini yakabilecegini soylediler. Bende xenon yerine led ampul taktirdim. Arac genclesti cok şık bir gorunum aldi fakat aydinlatma bana gore dahada kotu oldu. Aracin merceklerini far yikamada yikat dediler ama sag far zaten degiseli 5 ay oldu ikiside kotu aydinlatiyo sizce ne yapmaliyim ? Onerdiginiz bi ampul var mi ? Bide philips in %130 extreme vision adli fari varmis o sari renk mi beyaz renk mi aydinlatiyor bilginiz var mi tesekkur ederim simdiden

Ledin lumen değeri ne ?

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Far 6000k. Geceleri kasisleri falan goremiyorum cidden canımı cok sıkıyor ne yapmam gerekiyo ne kullanmaliyim yardimci olursaniz cok sevinirim

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;550110
Ledin lumen değeri ne ?

.Ledin lumen değeri ne ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ledin lumen degeri ne olursa olsun farketmez. Sadece goz almasini ve tabelalari ve tarlada calisan ciftciyi arttirir.

Durumun sebebine gelecek olursak,  farlarinizin isigi yansitan kismi (canagi) halojen ampule gore tasarlanmistir. Halojen ampulun isik dagilimina gore acilari ayarlanmistir ve siz halojen ampul taktiginizda "dogru" aydinlatma yapar. Led takarsaniz da ledden cikan isik canaga carpip sacma sapan yerlere gider. Halojen ampulun lumen degeri (isik siddeti) lede gore daha dusuk olsa dahi isik dogru yere (onunuze/asfalta) dustugu icin daha verimli aydinlatma elde edersiniz.

Uzun lafin kisasi iyi aydinlatma ve goruntu elde etmek istiyorsaniz farlarinizin icine bi-xenon mercek montaji yaptirmaniz lazim. Maliyeti 1000-1500₺ civaridir.

Eger daha dusuk butceyle goruntu-aydinlatma saglamak istiyorsaniz da;

Orjinal mercekli farlari var octavia a5 kasanin. Onlardan alip icind xenon kit takiyorsunuz. Kaliteli sey beyni falan yakmaz merak etmeyin.

Gecenin bu vakti duzgun cumleler kuramadim kusura bakmayin

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;550118
Ledin lumen degeri ne olursa olsun farketmez. Sadece goz almasini ve tabelalari ve tarlada calisan ciftciyi arttirir.

Durumun sebebine gelecek olursak,  farlarinizin isigi yansitan kismi (canagi) halojen ampule gore tasarlanmistir. Halojen ampulun isik dagilimina gore acilari ayarlanmistir ve siz halojen ampul taktiginizda "dogru" aydinlatma yapar. Led takarsaniz da ledden cikan isik canaga carpip sacma sapan yerlere gider. Halojen ampulun lumen degeri (isik siddeti) lede gore daha dusuk olsa dahi isik dogru yere (onunuze/asfalta) dustugu icin daha verimli aydinlatma elde edersiniz.

Uzun lafin kisasi iyi aydinlatma ve goruntu elde etmek istiyorsaniz farlarinizin icine bi-xenon mercek montaji yaptirmaniz lazim. Maliyeti 1000-1500₺ civaridir.

Eger daha dusuk butceyle goruntu-aydinlatma saglamak istiyorsaniz da;

Orjinal mercekli farlari var octavia a5 kasanin. Onlardan alip icind xenon kit takiyorsunuz. Kaliteli sey beyni falan yakmaz merak etmeyin.

Gecenin bu vakti duzgun cumleler kuramadim kusura bakmayin

Cok tesekkur ederim bu beyni yakmayan xenon kit masrafi ortalama ne kadar olur ? Youtube tanizlemistim bitane philips canbus var mesela o bi xenon mu ?

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;550122
Cok tesekkur ederim bu beyni yakmayan xenon kit masrafi ortalama ne kadar olur ? Youtube tanizlemistim bitane philips canbus var mesela o bi xenon mu ?

Bi-xenon dedigimiz sey bir mercek cesididir. Araciniz icin orjinal uretilmis bixenon bulunmamaktadir.

Ancak cikma bir bixenon mercek alip far tasinizi kesmek suretiyle icine yerlestirdiginjz zaman icine de mercege uyumlu bir d serisi xenon ampul takarsaniz bixenon fara sahip olursunuz. Forumda uye atolyesi konusunda arastirma yaparsaniz benim bixenon uygulamami gorursunuz. Fikir verir.

Dusuk butceli secenekte de araciniz icin orjinal olarak uretilmis bir cift mercekli far alirsiniz. Bu farin icindeki halojen ampulu sokup yerine xenon ampul takarsiniz (kit halinde) yeterli bir aydinlatma ve uygun yollu bir cozum olur sizin ixin.

Bi xenonla normal xenon arasindaki farka gelecek olursak. Bixenon su luks arabalardaki selektor atinca simsek etkisi yaratan seydir aslinda kabaca.

Butcenize gore ikisinden birini secebilirsinjz.

Dusuk butceli secenekte ise philips olabilir ama tuzlu kacar. Space marka kit oneririm. Sikinti yasayacaginizi dusunmuyorum.

Çevrimdışı mrtyl07

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;550123
Bi-xenon dedigimiz sey bir mercek cesididir. Araciniz icin orjinal uretilmis bixenon bulunmamaktadir.

Ancak cikma bir bixenon mercek alip far tasinizi kesmek suretiyle icine yerlestirdiginjz zaman icine de mercege uyumlu bir d serisi xenon ampul takarsaniz bixenon fara sahip olursunuz. Forumda uye atolyesi konusunda arastirma yaparsaniz benim bixenon uygulamami gorursunuz. Fikir verir.

Dusuk butceli secenekte de araciniz icin orjinal olarak uretilmis bir cift mercekli far alirsiniz. Bu farin icindeki halojen ampulu sokup yerine xenon ampul takarsiniz (kit halinde) yeterli bir aydinlatma ve uygun yollu bir cozum olur sizin ixin.

Bi xenonla normal xenon arasindaki farka gelecek olursak. Bixenon su luks arabalardaki selektor atinca simsek etkisi yaratan seydir aslinda kabaca.

Butcenize gore ikisinden birini secebilirsinjz.

Dusuk butceli secenekte ise philips olabilir ama tuzlu kacar. Space marka kit oneririm. Sikinti yasayacaginizi dusunmuyorum.

Bilgilendirdiginiz icin tesekkur ederim gecenin yarisi vaktinizi aldim kusura bakmayin

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı kucless

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mrtyl07;550106

led ampul arıza ışığı yakmadı mı? taktığınız ledin linki var mı?

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ben de philips extreme 130 luk ampullerden sipariş geçtim montajdan sonra durum bilgisi veririm

Çevrimdışı fmaka

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ampuller geldi taktık
Gayet güzel.parlak sarı.eski ampullerinden çok daha kalite ve verimli.
Yalnız aklımda led h7 denemek var...

Çevrimdışı Mehmet53

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cree led far ampulu kisalara taktiniz mi hiç ?

Bizim 2015 octavia kisalarda h7 sislerde ne kullaniyor ?

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Benzer sorun bende de var. Osramın h7 ampullerinden takılıydı, 5 ay geçmeden birisi patladı, tam değiştirdim aynı marka ile bu sefer 1 ay sonra diğeri de patladı. Ustaya neden kısa sürede patladığını sordum, "Birisi patladığında set halinde değiştirmelisin, voltaj vs. patlar." dedi. Eyvallah dedim bu sefer de Philips'in h7 ampulünü taktı, tabi şimdi çok incelemedim modeli nedir %130 mudur neyimdir diye, ancak gördüm ki Osram denen ampul ki yıllardır bilirim Philipsin yanında mum gibi ışık veriyor, Philips'in farı sol tarafı gayet canlı aydınlatırken, sağ taraftaki Osram ölmüş, yerlerde sürünüyor.

Çevrimdışı rageofdynax

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fmaka;555707
Ampuller geldi taktık
Gayet güzel.parlak sarı.eski ampullerinden çok daha kalite ve verimli.
Yalnız aklımda led h7 denemek var...

Sayın hocam, fiyat ve alışveriş yeri, ayrıca fotoğraf (mümkünse) paylaşabilir misiniz? Sakıncası var ise "özel mesaj"dan.