škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Start&Stop

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı lcetin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar 2015 1.2 TSI DSG Octavia aracımda yoğun trafikte araç daha tam durmadan stop ediyor. Daha önceki araçlarımda araba tam durmadan stop etmezdi.

Bu konuda tecrübesi olanlardan yardım bekliyorum. Bu bir problem midir bilemedim?

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de o şekilde oluyo bazen, uzun süreli frene basarak yavaşladığım zaman tam durmadan önce dediğiniz gibi ama teknik detayını bilmiyorum. Bi sorun olduğunu zannetmiyorum.

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bende de aynı. Bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Yeni nesil start stop böyle sanırım. Arkadaşımın Peugeot aracında da aynı. Ayağımızı frenden çekince çalışsında gerisi önemli değil.. :)

Çevrimdışı Taylan Yıldız

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
Kendi aracım 1.2 2015 Octavia araç durmadan stop etmiyor.

Ancak 2 ay önce yurt dışında 2015 model Audi A3 Dsg kiralamıştım.Onda da start/stop dediğiniz şekilde çalışıyor.İlk anda ben de yadırgadım ancak kullanımda bir sıkıntı görmedim.
Belli ki araçların programlamasını böyle yapmışlar.Arıza/sorun olduğunu düşünmüyorum.

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2015 leonda da dediğiniz şekilde, servise gittim özellikle. E6 motorlu araçlarda durumun bu şekilde olduğu söylendi. Araç 1.2 tsi 110 hp dsg.. SuperB  de bu şekilde olmadığından çok şaşırmıştım.
 Leon u çalıştırınca hemen iptal ediyorum ss i

Edt;imla
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2015, 16:58:41 Gönderen: tyanali »

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 1.4 tdi cr Dsg rapid var. Durunca stop ediyor Euro 6 motor durmadan hiç stop ettiğine şahit olmadım

Çevrimdışı lcetin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkür ederim ilginize. bu arada 2015 passat TDI aracı olan bir arkadaşım da sistemin bu şekilde çalıştığını söyledi. Sanırım 2015 model araçlarda yazılım bu şekilde.

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aslında yeni motorlarda bu şekilde yapmış olmaları bana göre bir sorun, dsg aracımda hiç rahat değilim kullanırken. Özellikle ışıksız kavşaklarda yada tam durmadan geçeceğim yerlerde sürpriz stoplar Canımı sıkıyor. Serviste iptal edebiliriz tamamen ama garantiniz biter gibi bir laf ettiler, her çalıştırmada iptal ediyorum mecburen.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni nesil SS sistemi böyle bir sıkıntı yok.Ne kadar erken kapatsam kardır diye düşünüyor.

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar benim aracım 1.2 TSI manuel. Ben ayağımı frenden kaldırsam dahi motor çalışmıyor, yoğun trafikçe rampa aşağı aracı ufak ufak kaydırıyorum motor yinede çalışmıyor. 3-4 metre gittikten sonra motor çalışıyor, debriyaja basarsam çalışıyor ve direksiyona hafif bir çevirme kuvveti uygularsam çalışıyor.
Euro 6 motorlarda star-stopta son teknoloji uygulanıyor, Euro5 motora göre üst seviye duracağınızı anlıyor adeta, siz tam durmadan stop ediyor. Benim bu aracın en çok beğendiğim özelliği star-stop. Otomatik viteste star-stop kontrolünüz dışında oluyor maalesef, siz her frene bastığınızda stop etmesi can sıkıcı olabiliyor, Lakin manuel viteste ayağınızı debriyajdan çekmedikçe stop etmediği için kontrol sizde oluyor. siz istemedikçe dursanız bile stop etmiyor.
Kısacası her ikisini de kullandım; manuel viteste star-stop hem daha keyifli hemde daha verimli.

Çevrimdışı emre01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 2015 1.6 tdi dsgsini kullandım aynı şey oluyor durmadan evvel stop ediyor ki bu benim hoşuma gitmeyen bişey ..

Çevrimdışı HOHOLİS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracımı 2 gün önce aldım, 1.6 TDİ durmadan önce hiç stop etmedi.

Çevrimdışı lcetin

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Güncel kalsın, konu hakkında teknik bilgisi olan var mı?

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
2014 durmadan stop etmiyor hatta durduktan 1sn sonra..

Çevrimdışı volkidans

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
hill hold dan dolayı olabilir mi acaba..