škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni alınan octavia ile ilgili sorunlar.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı HOHOLİS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Paydaşlar merhaba, 2 gün önce Octavia 1.6 TDİ+DSG+Style+Sunroof+17İnç Jant opsiyonlarına sahip aracımı teslim aldım. Aracı İstanbul Çakıroğlu Bayinden satın aldım. İstanbul içi aradığım bayiler arasında en uygun fiyatı veren ve en ilgili bayi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Gerek satış danışmanı Mustafa Bey gerekse Bayi sahibi Kerim Bey çok samimi ve ilgiliydiler.

Araçtan genel olarak memnun olmakla birlikte, birkaç sorunum bulunmakta. Sorunlar için yarın servise gideceğim, ancak sizinle de paylaşmak istedim. Şöyle ki;

1-Frene basılı tutulduğunda yahut aracın el freni çekilmiş olduğu durumda direksiyon çevrilirken arka lastiklerin oradan gacurtu sesleri gelmekte. Bu sorun ile ilgili bayi ile görüştüğümde aracın yeni olması hasebiyle sesin balatalardan geldiğini ve zamanla düzeleceğini belirttiler. O yüzden çok önemsemiyorum.

2-Aracı teslim alırken haliyle yıkatarak teslim etmişlerdi ancak araç, tam kurumamıştı. Eve gelene kadar farların alt kısmının buğu yaptığını gördüm. Yine bayiyi aradığımda ilk başta bunu yapabileceği, sonrasında böyle bir sorunla karşılaşmayacağım söylendi. Dolayısıyla bunu zaman gösterecek ancak merak ettiğim son zamanlarda sıfır araç alan arkadaşların böyle bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadığı.

3-Aracı alırken film çekilmesini de rica etmiştim. Haliyle aracı aldığımda camların yeni film kaplanmış olması gerekçesiyle 1 gün boyunca camları açmadım. Dün camların açılış ve kapanışlarını test ederken şoför mahali tarafındaki cam kontrol düğmelerinden ön camları açan tuşların çalışmadığını fark ettim. Camlar münferit düğmeleri aracılığıyla gerek kademeli gerek otomatik bir şekilde açılıp kapanmakta ancak, şöför mahali tarafındaki kumandalardan ön yolcu camına hiç bir şekilde müdahale edemiyorum. (Arka camları kontrol edebiliyorum) Ayrıca şöför camını kademeli olarak açamıyorum. (sadece otomatik olarak açabiliyorum) Umarım basit bir problemdir daha sıfır aracın kapı içlerinin sökülmesi ciddi manada canımı sıkar.

4-Son olarak ise forumda daha öncede bahsedilen Bolero'nun flash bağlantısıyla müzik dinlerken müziğin takılarak kapanıp açılması sorunu. Bu sebepten ötürü arkadaşlardan birisinin sanırım bolerosu garanri kapsamında değişmiş. Telefonda yazılımla aşılabileceği söylendi, ancak ben pek ihtimal vermiyorum.

Araç daha 100 KM olmadı gerçi ama, aracı almaya karar verirken bu platformda çokça okuduğum ve eski aracımda bu konuda kötü tecrübelerim olması hasebiyle bende endişe yaratan yalıtım zayıflığı, rüzgar ve trim sesleri gibi problemlerin hiç birisi kulağıma gelmedi. Hatta aracı incelerken çamurluk içlerinin diğer modellere göre halıfleks gibi bir malzemeyle kaplı olduğunu görünce kuvvetle muhtemel yalıtım konusunda iyileştirmelerin yapıldığına dair bir izlenim oluşmuştu. Tabi ses problemlerime ilişkin kanaatlerimin eski aracıma kıyasla göreceli olduğunu da belirtmem gerekir. (Eski aracım 2012 model Citroen C4 exclusive)

Aracın şanzıman motor uyumu, malzeme kalitesi verdiği premium his benim standartlarımı rahatlıkla karşılamakta. Bu sebeplerden ötürü verdiğim karardan çok memnunum. Ancak sıfır alınan araçta yukarıda bahsetmeye çalıştığım problemlerle karşılaşmak biraz can sıkıcı oldu. Umarım basitçe aşılacak sorunlardır.

Bahsettiğim konulara ilişkin tecrübesi olan arkadaşlardan paylaşımlarını rica eder, keyifli forumlar dilerim.

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun isabetli bir karar vermişiniz..bahsettiğiniz sıkıntıların bir coğu benim aracımdada var..özellie fren sesi 6000 km ve halen gıcırdıyor..ha şu da var kendi emsaller ile kıyasladıgımızda onlardan daha iyi bir arac oldugunu dusunuyorum...birde kolorifer acıkken ozellikle sehir icerisinde aksamları yogun duman ve is kokusunu iceriye alıyor...

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Farların buğusunu takmayın hepsinde var. Cam düymelerine film çekiliyorjen su girmiş olabilir. Gacırdama sesi vir süre sonra geçicektir. Ben bılero flash sorunu yaşamadım.

Çevrimdışı HOHOLİS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Soner Bey, teşekkür ederim. evet kararımdan bende çok memnunum. sıkışık trafikte henüz tecrübe etmedim aracı ama, bildiğim kadarıyla dışarıdan gelen hava kirliliğinin engellemesine yönelik olarak klima üzerindeki iç havanın sirkülasyonunu sağlayan bir kontrol var. Belki bir nebze yardımı dokunur.

Emre Bey, film çekilirken suya ihtiyaçlarının olduğunu bilmiyordum açıkçası. Kuvvetle muhtemel problemin müsebbibi dediğiniz gibi filmi çeken şahıs. Bunu dikkate alacağım. Teşekkür ederim.

Daha önce superb kullandım farın buğu yapması gibi bir sorunla karşılaşmadım. Bu husus biraz şaşırttı beni. İnşallah servisin dediği gibi olur da daha yapmaz. Hoş bir görüntü değil maalesef.

Çevrimdışı emrsln

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Far ilk aldığımda bendede buğu yaptı özellikle kar yağıp dündüz ledlerinin olduğu yerler ama buğu coğu ledli farda olmakta ışık performansını etkilemiyor ve bana sorarsanız normal nemli ve soğuk havalarda far ısınınca olması normal. Film çekliyorken kap içleri sökülmüş mü onuda sorun kimi araçta sökerek film çekiyorlar öyle yaptılar ise cam kumandasını soketini takmamışlar yada oturmamış olabilir.

Çevrimdışı cnrndm

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
aracınız hyırlı olsun kazasız belasız kullanın. Bahsettiğiniz sorunlara gelirsek;

1- 2014 model aracım 33000 km'de ve bahsettiğiniz sesler devam ediyor. Daha önce iki sefer servise de gösterdim. 15 gün önce sıfır kış lastiklerini taktım ve sabit dururken direksiyonu çevirdiğimde gacırtı sesinin enteresan bi şekilde azaldığını farkettim. Lastikle nasıl bir bağlantı olabilir onu da anlamış değilim.

2- Farlardaki buğu bugüne kadar hiç dikkatimi çekmedi. Çok iddaa etmiyim ama sanki yok gibi.

3- Dediğiniz gibi cam açma düğmeleri film çekilirken kapı döşemesi söküldüyse onla alakalı olabilir. Keşke serviste yaptırmasaydınız film işini piyasada çok kaliteli ve işçiliği çok iyi cam filmciler var.

4- Bolero nun takılması gerçekten sorun olabilir. Kendi tecrübem; usb den dinlerken çok çok nadir olarak takılmalar oluyodu ama dediğim gibi belki 3-4 ayda bir defa. Malum bazen Pc'de bile takılmalar oluyor. Bir süredir sd kart kullanıyorum. Hiç takılma yada sd kartı görmeme sorunu yaşamadım.

Bahsettiğiniz sorunlar gerçekten büyük talihsizlik olmuş sıfır araçta. Servisin ivedi olarak sorunlarınızı çözeceğine inanıyorum. Keyifli sürüşler

Çevrimdışı HOHOLİS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Caner Bey paylaşımınız için teşekkür ederim.

Dün açıkladığım üzere bugün servise götürdüm aracı.

1 nolu sorun için aynı seyi söylediler. Zamanla geçecek dediler. Ancak Caner Bey sizin tecrübelerinize bakacak olursak kolay kolay geçecek gibi görünmüyor. Bakalım zaman ne gösterecek.

2 nolu sorun için her araçta olduğundan bahsettiler. Serviste beklerken aynı aracı 5 ay önce almış arkadaşla yaptığımız sohbette aynı sizin gibi Caner Bey buğu ile hiç karşılaşmadığını söyledi. Bence bu sorun biraz kısmet işi. Bakalım yine zaman ne gösterecek.

3 nolu sorun için düğmenin oksitlenme yaptığını söyleyip, değiştirdiler. Şuan herhangi bir sorun yok. Nedenine ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu arada cam filmlerini kapı içlerini sökmeden çekmişler.

4 nolu sorun için ise farklı bir usb ile yada aynı usb nın formatını değiştirip tekrar denemem söylendi. Dediklerini deneyip, duruma göre yazımı güncellerim. Gariptir servisten işe giderken trafikte geçirdiğim 1.5 saat boyunca hiç tekrarlamadı. Çokta mühim bir problem değil zaten.

Velhasıl kelam kayda değer bir sorun olan 3 nolu problemim çözüldü. Diğerlerinin akıbetini zaman gösterecek.

Çevrimdışı Ersandogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende 1.6 style aldim 2 ci hafta. Bugu sorunu bendede vardi. Suan kalmadi gecti. Diger sorunlar bende yok ama benim sorunumda yakit cok sanki. Yarim depo ile 215 km oldu. Dsg az yakar dediler ama ben anlamadim

Çevrimdışı HOHOLİS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yakıt konusunda üzeceğini kesinlikle düşünmüyorum. Şuan benim de çok yüksek görünüyor ortalamam (7.5 civarı-araç 130 km'de) zamanla 6'lara çok rahat düşeceğine eminim.

Buğu sorunun hali hazırda olmadığını belirtmeniz servisin dediğini destekler nitelikte. İnşallah bende de kalmaz. Aracı tekrar yıkattığımda anlaşılır zaten.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yakıt zamanla düşer yinede nasıl kullandığınıza ve nasıl trafikte kullandığınızda önemli.rodaj dönemini hele bir atlatın.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

Çevrimdışı m@hm@

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 dsg istanbul içinde 5.8 ile 6.3 arasında yakıyor özellikle çok dur kalklı trafikte S modunda kullanırım aracı yakıtınız zamanla oturacaktır dert etmeyin,farlarda buglanma bende olmadı bolerodada hiç sorunum olmadı diğer ufak tefek sesleride çok takmıyorum ☺

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
ÖNcelikle aracınız hayırlı olsun,keyifle kullanın.
Arka tekerlerden gelen bu sesin sebebi,ön tekerlerdeki değişken kaster durumudur.
Olduğunuz yerde tam sağ tam sol yapın hızlı şekilde,aracın burnunun gezdiğini görürsünüz. bu durumda arka tarafın milimetrikte olsa hereket etmesine sebep oluyor,bu da arka tarafta fren basılı iken gerilmeye sebep veriyor,sonuç olarak ses gayet normal.içiniz rahat olsun
Kaster ile ilgili internette oldukça fazla bilgiye ulaşabilirsiniz

Çevrimdışı emre01

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba öncelikle hayırlı olsun.. octi gerçekten premium hissettiren bir araç iç donanımı iç mekan malzeme kalitesi işçiligi gerçekten bir passatımsı hava veriyor... fakat audio sisteminde özellikle bluetoothla telefondan baglanırken müzigin kesilip geri başlaması gibi saçma sapan şeyler oluyor onu bende algılayamadım neden diye.. yalnız octinin tek ve en büyük eksi noktası arkasının çok çabuk geliyor olması ..son donem mqb araçlarından leon rapid, octi ve toledo maalesef bu konuda çok zayıf zaten siz espyi kapatmayasınız diye buton koymamışlar ancak direksiyondan kapanabiliyor esp.. ayrıca orijinal haliyle gelen 16 inç lastikler ve jantlar arabanın gücü ve şasiyle baş edemiyor size tavsiyem en kısa zamanda bu lastikleri bitirip 30 bin km de michelin- falken continental gibi yumuşak hamurlu markaları ve yeni nesil lastiklerini almanızdır

Çevrimdışı HOHOLİS

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Emre Bey teşekkür ederim.

Zaten çok fazla test etme imkanım olmadı aracı ama sakin araç kullanan birisiyimdir. Hali hazırda arka salınım hareketi tecrübe etmedim. Benim için bir problem olacağını düşünmüyorum. Bolero konusunda servisin dediklerini yapıp tekrar test edeceğim. Birde USB değilde SD karttan deneyeceğim bakalım onda sonuç ne olacak.

Lastiklere gelirsek eğer 17 inç jant opsiyonu satın aldım. Üzerinde yanlış hatırlamıyorsam Dunlop'un sportmax RT lastikleri ile birlikte geldi. Kabaca araştırmalarım sonucu lastiğin sessiz ve iyi bir lastik olduğunu istihbar ettim. Tabi fazlaca anlamıyorum bu işlerden maalesef.

Selamlar...

Çevrimdışı ceycey34

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: HOHOLİS;550541
Paydaşlar merhaba, 2 gün önce Octavia 1.6 TDİ+DSG+Style+Sunroof+17İnç Jant opsiyonlarına sahip aracımı teslim aldım. Aracı İstanbul Çakıroğlu Bayinden satın aldım. İstanbul içi aradığım bayiler arasında en uygun fiyatı veren ve en ilgili bayi olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Gerek satış danışmanı Mustafa Bey gerekse Bayi sahibi Kerim Bey çok samimi ve ilgiliydiler.

Araçtan genel olarak memnun olmakla birlikte, birkaç sorunum bulunmakta. Sorunlar için yarın servise gideceğim, ancak sizinle de paylaşmak istedim. Şöyle ki;

1-Frene basılı tutulduğunda yahut aracın el freni çekilmiş olduğu durumda direksiyon çevrilirken arka lastiklerin oradan gacurtu sesleri gelmekte. Bu sorun ile ilgili bayi ile görüştüğümde aracın yeni olması hasebiyle sesin balatalardan geldiğini ve zamanla düzeleceğini belirttiler. O yüzden çok önemsemiyorum.

2-Aracı teslim alırken haliyle yıkatarak teslim etmişlerdi ancak araç, tam kurumamıştı. Eve gelene kadar farların alt kısmının buğu yaptığını gördüm. Yine bayiyi aradığımda ilk başta bunu yapabileceği, sonrasında böyle bir sorunla karşılaşmayacağım söylendi. Dolayısıyla bunu zaman gösterecek ancak merak ettiğim son zamanlarda sıfır araç alan arkadaşların böyle bir sorunla karşılaşıp karşılaşmadığı.

3-Aracı alırken film çekilmesini de rica etmiştim. Haliyle aracı aldığımda camların yeni film kaplanmış olması gerekçesiyle 1 gün boyunca camları açmadım. Dün camların açılış ve kapanışlarını test ederken şoför mahali tarafındaki cam kontrol düğmelerinden ön camları açan tuşların çalışmadığını fark ettim. Camlar münferit düğmeleri aracılığıyla gerek kademeli gerek otomatik bir şekilde açılıp kapanmakta ancak, şöför mahali tarafındaki kumandalardan ön yolcu camına hiç bir şekilde müdahale edemiyorum. (Arka camları kontrol edebiliyorum) Ayrıca şöför camını kademeli olarak açamıyorum. (sadece otomatik olarak açabiliyorum) Umarım basit bir problemdir daha sıfır aracın kapı içlerinin sökülmesi ciddi manada canımı sıkar.

4-Son olarak ise forumda daha öncede bahsedilen Bolero'nun flash bağlantısıyla müzik dinlerken müziğin takılarak kapanıp açılması sorunu. Bu sebepten ötürü arkadaşlardan birisinin sanırım bolerosu garanri kapsamında değişmiş. Telefonda yazılımla aşılabileceği söylendi, ancak ben pek ihtimal vermiyorum.

Araç daha 100 KM olmadı gerçi ama, aracı almaya karar verirken bu platformda çokça okuduğum ve eski aracımda bu konuda kötü tecrübelerim olması hasebiyle bende endişe yaratan yalıtım zayıflığı, rüzgar ve trim sesleri gibi problemlerin hiç birisi kulağıma gelmedi. Hatta aracı incelerken çamurluk içlerinin diğer modellere göre halıfleks gibi bir malzemeyle kaplı olduğunu görünce kuvvetle muhtemel yalıtım konusunda iyileştirmelerin yapıldığına dair bir izlenim oluşmuştu. Tabi ses problemlerime ilişkin kanaatlerimin eski aracıma kıyasla göreceli olduğunu da belirtmem gerekir. (Eski aracım 2012 model Citroen C4 exclusive)

Aracın şanzıman motor uyumu, malzeme kalitesi verdiği premium his benim standartlarımı rahatlıkla karşılamakta. Bu sebeplerden ötürü verdiğim karardan çok memnunum. Ancak sıfır alınan araçta yukarıda bahsetmeye çalıştığım problemlerle karşılaşmak biraz can sıkıcı oldu. Umarım basitçe aşılacak sorunlardır.

Bahsettiğim konulara ilişkin tecrübesi olan arkadaşlardan paylaşımlarını rica eder, keyifli forumlar dilerim.
Hayirli olsun . kac liraya geldi arac.  1. Sorun bi cok vw grubu aracta duydum eski leonda daha cok vardi. Suan octavia 2014 22 binde ara sira ses geliyor. Servis normal diyecektir. 2. Konu ben hic bugu gormedim.