škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 1.6 dsg style yakiti neden fazla

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sürekli ş içi kullanırsam rapid 6 lt yakıyor ortalama. 6200 km de hiç sıfırlamadım

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;551218
Tüketimle ilgili olarak; sizin durumunuz arkadaşımızdan çok farklı. Zira kendisi çok kısa mesafede kullanıyor aracını. Sizin paylaştığınız veriler de genellikle ortalama hızın yüksek olduğu veriler. Mesela ortalama hızınızın 20 km./saat altında olduğu bir veri de paylaşırsanız faydalı olur.
Alıntı yapılan: maliilhan;551342
Çok kısa mesafede kullanip ortalama hızı çok daha yüksek olabilir.yani bu kıyaslama yapilamaz ama benim kullanimim ortalama şehir içi trafigi.ayni güzargahlarda 1.5 dci edc clio kullaniyoruz ayni kullanim tarziyla yaklasık 0.5 lt civatı az yakıyor ama arac cok hafif.ayni güzargahta accent blue dizel otomatik kullandim 8 lt altini görmedim.dizel arabaya az yaktırmak bence tecrubeyle alakalı.dizel;n sesinden tınısından anlamak gerekli
Bunları bir önceki mesajınizda yazsaydınız keşke, sürekli yeni mesaj atmayın aynı içerikte sizi daha önce uyardığım üzere. Ben de cepten giriyorum ve hatta forumu yönetiyorum. Mesajlarınızı düzenlemek zor bişey değil. Bir daha uyarmam, mesajlarınızı düzenlemekle de uğraşmam, direkt silerim.

Dizel konusunda ne kadar bilgili ve tecrübeli olduğunuz yazdıklarınızdan belli. Bu kafar kısa mesafe kullanımda daha motor ısinmamışken arkadaşımızın tüketiminin yüksek olması normal.

Sizin verdiğiniz değerler de şehir içi falan değil. Verdiğiniz en düşük değer 40 km. ortalama hız ki buna en iyi ihtimalle karma tüketim denir. Dediğim gibi şöyle ortalama hızınızın 20 km. olduğu bir veri paylaşın ona göre konuşalım. Atıyorum 50 km. ortalama hızda Ankara içinde benim eski teknoloji 5 yıllık Superb 2 tsi aracım da toplam 1.600 kiloyla 5 litre civarında yakabiliyor. Ama ben tutup da hiçbir zaman şehir içinde 5-6 litre yakıyorum demem; bu sadece kendimi kandirmak olur. Hızım 20 kilometrelere düştüğünde 9-10 litrenin altını görmüyorum ki şehir içi tüketim değeri de budur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...