škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2015 1.6 dsg style yakiti neden fazla

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ersandogan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yaklasik 1 hafta oldu. Yarim depo ile 215 km gitti. Bu anormal. Arac suan km 235 km.

Surmemden mi bilmiyorum ama sakin kullaniyorum.

Ama is yerimle evim arasi kisa medafe 3 km

Yakit indan dolayı mi cok cikiyo

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ersan Bey,

1- Mutlaka cevap yazacak birileri çıkacaktır. Habire flood yapmayın mesajınıza
2- Henüz 235km' de araç. Siz araca alıştığınızda ve aracın parçaları da birbirine alıştığında tüketim düşecektir.
3- 3km mesafede motor ısınmayacağı için henüz zengin karışımla çalışmaktayken kontağı kapattığınız için tüketim ister istemez yüksek olacaktır.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı deathrider

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
aracı ilk aldıgımda uzun yolda 5.5 lt yakmıstı.. dün afyondan izmire geldim.. 110a  sabitledim.. 100 km de 4.3 lt yaktı.. aradan 1200 km geçmesine rağmen bariz bir düşme oldu.. ortalama hızım da 95 idi.. bilginize

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3kmlik kısa mesafede her araba fazla yakar şu soğuk kış günlerinde..

Çevrimdışı Akif Hoca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uğur Abi ve Doğan bence noktayı koymuş; 3 km. yolda tdi motorun hararet göstergesi kımıldamaz bile. Zaten sürekli o kadar kısa mesafede kullanılacaksa araç dizel de pek tavsiye edilmez.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Tabi ki kısa mesafe -  soğuk günler - dizel üçlüsü bir araya geldiğinde her şey olabilir :)

Bahsettiğiniz kullanımın tamamı o şekilde kısa mesafe zannedersem. Yol bilgisayarı ortalamanız kaç?

Çevrimdışı METŠAHİN

• O C T A V I A
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bence birbaşka problem var son dönemde bende spor salonuna arabayla gidip geliyorum yaklaşık 3 km civarı dediğiniz gibi haraet kımıldamıyor bile. ancak yarım depoda 380 km gördüm.

bana 100 km kadar fark dikkat çekici geldi.

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 6000 km oldu yakıt bana da yuksek geliyor..7.8 leri goruyom gunluk 5 km gidihor 5 de geliyorum.

maliilhan

• Ziyaretçi
.......
« Son Düzenleme: 01 Ocak 2016, 19:36:31 Gönderen: maliilhan »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Mehmet Bey, peş peşe mesaj yazmak yerine tek bir mesajda yazmak istediklerinizi yazın lütfen.

Tüketimle ilgili olarak; sizin durumunuz arkadaşımızdan çok farklı. Zira kendisi çok kısa mesafede kullanıyor aracını. Sizin paylaştığınız veriler de genellikle ortalama hızın yüksek olduğu veriler. Mesela ortalama hızınızın 20 km./saat altında olduğu bir veri de paylaşırsanız faydalı olur.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı 53AK53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aracım 2015 1.6 TDI dsg elegance. Şuan 17.000km de bakımı yapılmıştır. Günde max 50km yol gidiyorum ve istanbul trafiğinde iş saati max 60-80km/s hızla gidebiliyorum. Dur kalklarda eksik olmaz. Aracım daha 6.4l/100km altına düşmedi. Çok isterdim 4-5l arasında yaksın ama olmuyo :) Uzun yolda mükemmel bir araba ve mükemmel bi yakıt tekirdağa gidip gelirken 180 kullanmama rağmen 4.8-5.2l yakıyor. Şehirdışı hiçbir sıkıntım yokta şehiriçi düşse süper olacak :)

maliilhan

• Ziyaretçi
Dostum telefon kullaniyorum ançak msj atabiliyorum tek msj atma konusunda cabaliyorum.20 km altinda malesef yok gittiğim güzargahlar minumum.bu civarlar

maliilhan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: enoktakenokta;551218
Tüketimle ilgili olarak; sizin durumunuz arkadaşımızdan çok farklı. Zira kendisi çok kısa mesafede kullanıyor aracını. Sizin paylaştığınız veriler de genellikle ortalama hızın yüksek olduğu veriler. Mesela ortalama hızınızın 20 km./saat altında olduğu bir veri de paylaşırsanız faydalı olur.
Çok kısa mesafede kullanip ortalama hızı çok daha yüksek olabilir.yani bu kıyaslama yapilamaz ama benim kullanimim ortalama şehir içi trafigi.ayni güzargahlarda 1.5 dci edc clio kullaniyoruz ayni kullanim tarziyla yaklasık 0.5 lt civatı az yakıyor ama arac cok hafif.ayni güzargahta accent blue dizel otomatik kullandim 8 lt altini görmedim.dizel arabaya az yaktırmak bence tecrubeyle alakalı.dizel;n sesinden tınısından anlamak gerekli