škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

1 günlük opelci oldum.

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
salı günü bi arkadaşımla adanadan osmaniyeye gittik.araç (modelını tam hatırlamıyorum98de olabılır 99 da ) corsa 1.2
,arabayı ben kullanmak zorunda kaldım.çünkü kendısı ehlıyetı polıse kaptırmış.araca ilk bindim.debrıyajdan ayagımı 0.5 mm cekıyorum araba harekete baglıyor,tabı alısık degılım o an stop durumundayım.neyse debrıyaja alıştım sıra geldı dıreksıyona.tüm gücümle direksiyonu cevırmeye calısıyorum ama nafıle dönmüyor.çok çok çok ağır nedenini bilmiyorum.sıra geldı vıteslere çok zor gecıyor.onada saglam bı kuvvet uygulayınca üzmüyor.bu olayları yaşadıktan sonra çıktım otobana.araç küçük olunca bana daha rahat ve daha hakım olabılecegım bı arac gıbı geldı ve hosuma gıtti.gırdık otobana gidiyoz.alla alla küçüçük motoruna bakmadan sıralı lpg sıyle yardı gıdıyor bızım corsa.120-140 derken makına 160 gosterıyor.ve o kadar bı gürültüde yok sadece motorun o tatlı sesi var.sonuc olaraktan kasa hosuma gıttı.bıde o mınnacık motoru.gerisini kaldır at.

Çevrimdışı ero__

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
98 Model bir aracın şanzuman yağının değişmediğini varsayaraktan o geçişleri normal karşılardım ben olsam. Sadece opel değil bir çok araçta böyle olur bence.

B kasa corsa da direksiyon evet bayağı sert. Elektro servo motor fazla görev üstlenmiş :) C kasada bu olay tam aksi pamuktan beter. Ş.içi eli bırak, serçe parmak bile yetiyor. Hız arttıkça sertleşiyor tabii ki...

1.2 ile 4 kişi 165+/170 yapmışlığım var :kiki:

En güzel yanı zinciri zaten. Onun da azcık sesi var işte... 1.2 65 bg bu arada o araç...

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ero__;51127
98 Model bir aracın şanzuman yağının değişmediğini varsayaraktan o geçişleri normal karşılardım ben olsam. Sadece opel değil bir çok araçta böyle olur bence.

B kasa corsa da direksiyon evet bayağı sert. Elektro servo motor fazla görev üstlenmiş :) C kasada bu olay tam aksi pamuktan beter. Ş.içi eli bırak, serçe parmak bile yetiyor. Hız arttıkça sertleşiyor tabii ki...

1.2 ile 4 kişi 165+/170 yapmışlığım var :kiki:

En güzel yanı zinciri zaten. Onun da azcık sesi var işte... 1.2 65 bg bu arada o araç...
bilgiler için sagol erhan abi.bende şanzuman yagının değişmediğini düşünüyorum.bende 5 kişi 160 yaptım.sevdıgım taraflardan bırısıde 140 ta seyrederken gazı bıraz daha bastıgımda motordan gelen o güzel ses ve ivmelenme