škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

And Oto vs Efe Oto

ELYASA · 60 · 14102

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;551920
...yağımı da kendim almıştım. aracı kabul etmediler...
16 Ocak 2016' da Doğuş Maslak' ta 1 yıl bakımı randevum için ben de yağı getiremk istediğimi söyledim. Olmaz garanti dışı kalır aracınız dediler. "E yağ eksilmiş ne yapayım dediğimde 5W30 yağ ekleyin devam edin dediler bana, ben de en ucuzundan ekledim. motorda arıza çıkarsa ne olacak şimdi" dedim eveleyip gevelediler.
"Ne yağ koyuyorsunuz" dedim; "Castrol 5W30 Edge" dedi. "Terkos koy daha iyi" dedim güldüler.
Hepsi bir cins. Sanki ben onun koyduğu yağdan daha aşağı kalitede bir yağ koyacakmışım gibi bir afralar bir tafralar.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;551944
16 Ocak 2016' da Doğuş Maslak' ta 1 yıl bakımı randevum için ben de yağı getiremk istediğimi söyledim. Olmaz garanti dışı kalır aracınız dediler. "E yağ eksilmiş ne yapayım dediğimde 5W30 yağ ekleyin devam edin dediler bana, ben de en ucuzundan ekledim. motorda arıza çıkarsa ne olacak şimdi" dedim eveleyip gevelediler.
"Ne yağ koyuyorsunuz" dedim; "Castrol 5W30 Edge" dedi. "Terkos koy daha iyi" dedim güldüler.
Hepsi bir cins. Sanki ben onun koyduğu yağdan daha aşağı kalitede bir yağ koyacakmışım gibi bir afralar bir tafralar.
Aman abi herşeyin iyisini servisler bilir. Bizim ne haddimize[emoji4]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Efe'nin servisini seven bir tek benim galiba forumda:D
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552022
Efe'nin servisini seven bir tek benim galiba forumda:D
Birde ben sanırım[emoji12]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mcb951;552032
Birde ben sanırım[emoji12]

Aynen:)

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntılayamadım, emre0884 rumuzlu arkadaşın boya-kaportada And ı iyi bulması üzerine yazdım:

Hocam arkadan çarpmışlardı, sadece tamponu boyayacaklardı, onu bile becerememişlerdi 1 hafta aracı alıkoymalarına rağmen.

Boya akmış ve de kurumuş halen gözüme çarpar su sanıp silmeye çalışırım :) takarken nasıl yaptılarsa sol tarafta çamurlukla birleştiği yerde dalgalanma var ve o kısım, tüm tampon boyanacak demelerine rağmen boyanmamış, sarımsı duruyor bariz.

Ayrıca teslim aldığımda park sensörü çalışmıyordu 1 saat de onun için beklemiştim.  

Bir de octimi sipariş etmeye karar verdiğimde hiç yüzüme bakmamışlardı, Efe en azından beni dinleyip ellerindeki aracı satmaya çalışmıştı..

Yine arabamda çıkan bir sorunla ilgili Efe ye daha az zorlanmıştım meramımı anlatmakta.

And sanki sanayi esnafı biraz, işler karadüzen yürüyor..
« Son Düzenleme: 04 Ocak 2016, 23:53:42 Gönderen: Ozan SARAÇ »

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;552051
Alıntılayamadım, emre0884 rumuzlu arkadaşın boya-kaportada And ı iyi bulması üzerine yazdım:

Hocam arkadan çarpmışlardı, sadece tamponu boyayacaklardı, onu bile becerememişlerdi 1 hafta aracı alıkoymalarına rağmen.

Boya akmış ve de kurumuş halen gözüme çarpar su sanıp silmeye çalışırım :) takarken nasıl yaptılarsa sol tarafta çamurlukla birleştiği yerde dalgalanma var ve o kısım, tüm tampon boyanacak demelerine rağmen boyanmamış, sarımsı duruyor bariz.

Ayrıca teslim aldığımda park sensörü çalışmıyordu 1 saat de onun için beklemiştim.

Bir de octimi sipariş etmeye karar verdiğimde hiç yüzüme bakmamışlardı, Efe en azından beni dinleyip ellerindeki aracı satmaya çalışmıştı..

Yine arabamda çıkan bir sorunla ilgili Efe ye daha az zorlanmıştım meramımı anlatmakta.

And sanki sanayi esnafı biraz, işler karadüzen yürüyor..

Yanlış anlaşılma olmuş; Emre aslında And'ı kaporta işinde hiç tavsiye etmiyor. Beyaz Rapid aracının kaputu orada boyanmıştı; ne renk tutuyordu ne de doğru düzgün hiza vardı.

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;551929
Tümden kurtulma yani:)

inşallah muğladakiler burayı mumla aratmaz, yoksa direkt satarım. DSG korkutuyor zaten.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: civanmukti;552129
inşallah muğladakiler burayı mumla aratmaz, yoksa direkt satarım. DSG korkutuyor zaten.

Garantiyi uzattınız mı?

Çevrimdışı civanmukti

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552141
Garantiyi uzattınız mı?

aracı alırken +2 uzatmıştım. 1,5 senesi kaldı. ağustos gibi de garantiden debriyaj balataları değiştirildi. malum 2'den 3'e geçerkenki titreme sebebiyle. şimdi düşünüyorum böyle her 40 binde bir sıkıntı yaratacaksa ne anladım ben bu işten.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uzatmakla iyi yapmışsınız. Dsg'nin sağı solu belli olmuyor.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
en iyisi benzinlikte; en fazla sanayide yağ değişimi,...servis güvenilir ve ekonomik değil..
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı ELYASA

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bu yorumlar üzerine geçici olarak bulunduğum Ankara'da EFE'ye gitmeye karar verdim. Gözlemlediğim kadarıyla net olarak şunu söyleyebilirim.

Canlı (para) gelecekse acayip ilgileniyorlar eğer canlı yoksa kısa cevaplar, bekletmeler ve geçiştirmeler filan kısacası küçük esnaf kafası...

Çevrimdışı hiko

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ELYASA;552169
Bu yorumlar üzerine geçici olarak bulunduğum Ankara'da EFE'ye gitmeye karar verdim. Gözlemlediğim kadarıyla net olarak şunu söyleyebilirim.

Canlı (para) gelecekse acayip ilgileniyorlar eğer canlı yoksa kısa cevaplar, bekletmeler ve geçiştirmeler filan kısacası küçük esnaf kafası...
Arabayı EFE' den almıştım. Satana kadar çok fazla yakınlık gösterip, samimi davranan hanfendiden eser kalmadı; satış sonrası oluşan bir sıkıntıyı iletince! Siz düzelteceksiniz, bizim işimiz değil demez mi?Oysa herşeyi verdiğimiz vekalatle onlar halletiler. Varsa bir hata onların bildirdiği bilgilerdendir..
Bir de 2000-3000 km ilk kontrolde bir tane ampül (bugünkü para ile 1-2 TL) parası almışlardı...
Oluşan sıkıntı: vergi dairesinde internetten vergiyi yatırınca araç STLY gözüküyor, oysa en baz modeli...
:ok:Neşeli ve Sağlıklı forumlar dilerim

Çevrimdışı kagi55

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ender bey benim araç dsg  Ağustos 2015 samsundan aldım sizce  garantiyi  uzatmalımıyım.7bin km de şuan gitsem ek garanti yaparlar mi sormadım forum da okuduğum kadarıyla dsg biraz sıkıntı gibi. Teşekkürler..
« Son Düzenleme: 05 Ocak 2016, 21:58:56 Gönderen: kagi55 »