škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapidle aramıza Egea girdi sattım malesef

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba bir kaç aydır forumda yoktum 2013 model 1.2 mpı Skoda Rapid 15.000 km'deki aracımı sattım biraz üzüldüm ama yapacak birşey yok alan kişiye hayırlı olsun öncelikle Skoda forum yöneticilerine, Ankara formdaşlarıma ve tüm üye arkadaşlara herşey için teşekkür ederim. Yeni aracımı bu hafta teslim alacam İnşallah Fiat Egea 1.4 benzinli 6 ileri herkese kazasız belasız günler diliyorum.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız İnşaallah.

Yeni aracınızla ilgili paylaşımlarınızı da bekleriz.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;551828
Kazasız belasız İnşaallah.

Yeni aracınızla ilgili paylaşımlarınızı da bekleriz.

Teşekkürler en kısa zamanda ilk izlenimlerini paylaşırım.

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda Rapid benim sıfır olarak ilk aldığım aracımdı hatta Ankarada ilk Rapid alanlardan birisiyim  yalnız ben çok takıntılı bir kişiyim en ufak hata bile beni çok rahatsız eder boyasında fabrika hatası veya nakliyeden kaynaklanan aracın her yerinde küçük nokta şeklinde pas lekeleri oluştu uğraşsam mahkemeye versem çözerdim ama uğraşmadım sattığım kişiye de söyledim 10 yıl paslanmazlık garantisi var daha fazla sıkıntı olursa siz uğraşın dedim.  
Egea almamın herhangi bir sebebi yok sonuçta yeni bir araç

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Arkadaşlar 11.01.2016 tarihinde Fiat Egea 1.4 Eays 95 hp MPI euro 6 ileri manüel aracımı aldım ve bugüne kadar 2500 km şehir içi şehirler arası yol yaptım. Sizlere izlenimlerimi paylaşmak istedim
Maksimum Tork :127/4500 - Hızlanma 100 km/s = 11.5 sn
Boş Ağırlık : 1150 kğ
Şehir içi yakıt tüketim : 7.7 lt
Şehir Dışı tüketim : 4.6 lt
Ortalama Yakıt Tüketimi : 5.7 lt
Uzunluk / Genişlik / Yükseklik (mm)
4.532   /     1.792 /      1.497

Aracın öncelikle kasası çok güzel al benisi var yakışıklı ve heybetli duruyor.
Genişlik bakımından ön ve arka oturma pozisyonuna göre gayet rahat bir araç diz mesafesi çok güzel tavan mesafeside aynı şekilde iyi ayarlanmış.
Bagaj genişliği 520 lt. çok güzel fakat Rapid'in cam ile beraber açılması daha güzeldi.

ARTILARI
1- Yakıtı gayet tatmin edici
2- Motoru sessiz rahatsız etmiyor
3- Dış görünüş mükemmel ötesi
4- Malzeme kalitesi verdiğiniz paraya göre tatmin edici
5- Bagaj hacmi çok iyi
6- Süspansiyon sistemi konfor odaklı güzel,çukurları fazla hissettirmiyor
7- Yol tutuşu gayet başarılı

RAPİD Başlangıç Paketinde Olmayan ve EGEA Başlangıç Paketinde Olanlar
1- Krom kapı kolları
2- Elektrikli ısıtmalı yan aynalar
3- TFT Yol Bilgisayarı
4- Eve kadar takip sistemi farlar
5- Fonksiyonel Direksiyon
6- 3. Arka kafalık
7- Eşya gözlü ön kolçak
8- Full güvenlik donanımı abs, ebd, bas, esp, tcs, msr, erm, dst
9- Tmps lastik arıza göstergesi
10- Yokuş Kalkış Desteği
11- Bluetooht Bağlantısı (telefon ile konuşabilme)
12- Usp ve Aux-ın soketleri
13- 4 ön ve arka hoparlör ( rapid'de arkada yoktu)
14- Otomatik açılan bağaj kapağı içerden ve kumanda ile

BANA GÖRE EKSİLERİ

1-Farlar mercek far ve gündüz ledleri olabilirdi (HB ve SW lerde yoğun istek üzerine led ve mercek koyuldu)
2-Bagaj kapağında tutabileceğiniz biryer yok,kapatırken araç kirliyse elinizde kirlenicektir
3-Cam acma düğmeleri çok kötü,daha iyi bir tasarım olabilirdi
4-Bagajda 24v giriş yok
5- City tuşu devre dışıyken, direksiyon çok sert
6-Arkalar karartmalı cam olabilirdi
7-Silecek fıskiyeleri kaporta üstünde değilde, kaporta altında gizli olsa daha iyi olabilirdi

Not : ARAÇ BAŞLANGIÇ PAKETİ DONANIMLARIN HEPSİNİ YAZMADIM. (Detaylar ; Fiat Egea internet sayfasında mevcut)
Sonuç olarak ben kendi adıma artıları - eksileri ne olursa olsun bu aracı aldığıma hiç pişman değilim, çok objektif olarak bu sonuçları verdim, gerçekleri yazdım.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2016, 14:28:05 Gönderen: impossible »

Çevrimdışı Muratogretmen25

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun. Egea çok yeni bir araç. İddialı bir reklam ile girdi ama kafamızda her zaman Fiat işte algısı oldukça ben filo satışları ile piyasada yer alacak bir araba diye düşünüyorum. Donanım olarak nasıl? Fiat ın genel de dizeli tutulur ve tercih edilir ama siz benzinli almışsınız?

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, keşke easy yerine urban alsaydınız, jantlar yakışmış, güle güle kullanın.

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;574788
Hayırlı olsun, keşke easy yerine urban alsaydınız, jantlar yakışmış, güle güle kullanın.
Hocam teşekkürler biraz geç oldu fakat yukarda her şeyi yazdım Urban alamdığıma bende pişman oldum fakat sınırları zorladım

Alıntı yapılan: Muratogretmen25;574771
Öncelikle hayırlı olsun. Egea çok yeni bir araç. İddialı bir reklam ile girdi ama kafamızda her zaman Fiat işte algısı oldukça ben filo satışları ile piyasada yer alacak bir araba diye düşünüyorum. Donanım olarak nasıl? Fiat ın genel de dizeli tutulur ve tercih edilir ama siz benzinli almışsınız?

Hocam teşekkürler biraz geç oldu fakat yukarda her şeyi yazdım Fiat bu modelle gerçekten iyi piyasa yaptı ben Skoda Rapid severek aldım fakat servislerden ve birkaç sorundan dolayı sattım konu başında belirttiğim gibi bu araçta şu anda flo satışı yok zaten fabrika araç yetiştiremiyor HB ve SW bu hafta bayilre geliyor fiyat olarakta opsiyon olarakta gayet başarılı.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: impossible;551844
Skoda Rapid benim sıfır olarak ilk aldığım aracımdı hatta Ankarada ilk Rapid alanlardan birisiyim  yalnız ben çok takıntılı bir kişiyim en ufak hata bile beni çok rahatsız eder boyasında fabrika hatası veya nakliyeden kaynaklanan aracın her yerinde küçük nokta şeklinde pas lekeleri oluştu uğraşsam mahkemeye versem çözerdim ama uğraşmadım sattığım kişiye de söyledim 10 yıl paslanmazlık garantisi var daha fazla sıkıntı olursa siz uğraşın dedim.  
Egea almamın herhangi bir sebebi yok sonuçta yeni bir araç

Hocam o lekeler aracın stok sahasında fazla beklemesinden dolayı oluyor.Kil veya demir tozu temizleyiciler ile tek seferde hepsi çıkıyor.Keşke konu açsaydınız.Yardımcı olurduk.

Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;574808
Hocam o lekeler aracın stok sahasında fazla beklemesinden dolayı oluyor.Kil veya demir tozu temizleyiciler ile tek seferde hepsi çıkıyor.Keşke konu açsaydınız.Yardımcı olurduk.

Yeni aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.

Teşekkürler konuyu açtım daha önce yardımcı olan arkadaşlar oldu aracı servise bıraktım 2 gün kaldı killeme yapıldı fakat üstünden bir yağış geçsin mantar gibi çıkıyordu
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2016, 13:54:51 Gönderen: impossible »

Çevrimdışı lacivert1112

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
skoda varken fiata binilmez bence.Tabi bu benim şahsi kanaatim.Kazasız belasız kullan inşallah

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lacivert1112;574821
skoda varken fiata binilmez bence.Tabi bu benim şahsi kanaatim.Kazasız belasız kullan inşallah
Teşekkürler Allah hepimizi korusun.Fiat markası sizinde olduğu gibi herkesin gözünde kötü bir izlenim bıraktı zamanında şimdi SKODA varken FİAT'a binilmez diye kestirip atmakla olmuyor bu işler ben  şimdi burda Skoda'yı kötüleyecek hiç birşey yazmadım ayrıca Rapid'e 2 sene severek bindim sıfır araçta boya sıkıntısı paslanma olursa ben daha bu arabaya ne diye binecem FİAT EGEA ile ezberi bozdu bunu sizde benim gördüğüm gibi göreceksiniz bence imkan varsa test sürüşü yapın.
« Son Düzenleme: 13 Mayıs 2016, 14:17:37 Gönderen: impossible »

Çevrimdışı sipartacus

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: impossible;574766
http://i63.tinypic.com/6td2cy.jpg
Arkadaşlar 11.01.2016 tarihinde Fiat Egea 1.4 Eays 95 hp MPI euro 6 ileri manüel aracımı aldım ve bugüne kadar 2500 km şehir içi şehirler arası yol yaptım. Sizlere izlenimlerimi paylaşmak istedim
Maksimum Tork :127/4500 - Hızlanma 100 km/s = 11.5 sn
Boş Ağırlık : 1150 kğ
Şehir içi yakıt tüketim : 7.7 lt
Şehir Dışı tüketim : 4.6 lt
Ortalama Yakıt Tüketimi : 5.7 lt
Uzunluk / Genişlik / Yükseklik (mm)
4.532   /     1.792 /      1.497

Aracın öncelikle kasası çok güzel al benisi var yakışıklı ve heybetli duruyor.
Genişlik bakımından ön ve arka oturma pozisyonuna göre gayet rahat bir araç diz mesafesi çok güzel tavan mesafeside aynı şekilde iyi ayarlanmış.
Bagaj genişliği 520 lt. çok güzel fakat Rapid'in cam ile beraber açılması daha güzeldi.

ARTILARI
1- Yakıtı gayet tatmin edici
2- Motoru sessiz rahatsız etmiyor
3- Dış görünüş mükemmel ötesi
4- Malzeme kalitesi verdiğiniz paraya göre tatmin edici
5- Bagaj hacmi çok iyi
6- Süspansiyon sistemi konfor odaklı güzel,çukurları fazla hissettirmiyor
7- Yol tutuşu gayet başarılı

RAPİD Başlangıç Paketinde Olmayan ve EGEA Başlangıç Paketinde Olanlar
1- Krom kapı kolları
2- Elektrikli ısıtmalı yan aynalar
3- TFT Yol Bilgisayarı
4- Eve kadar takip sistemi farlar
5- Fonksiyonel Direksiyon
6- 3. Arka kafalık
7- Eşya gözlü ön kolçak
8- Full güvenlik donanımı abs, ebd, bas, esp, tcs, msr, erm, dst
9- Tmps lastik arıza göstergesi
10- Yokuş Kalkış Desteği
11- Bluetooht Bağlantısı (telefon ile konuşabilme)
12- Usp ve Aux-ın soketleri
13- 4 ön ve arka hoparlör ( rapid'de arkada yoktu)
14- Otomatik açılan bağaj kapağı içerden ve kumanda ile

BANA GÖRE EKSİLERİ

1-Farlar mercek far ve gündüz ledleri olabilirdi (HB ve SW lerde yoğun istek üzerine led ve mercek koyuldu)
2-Bagaj kapağında tutabileceğiniz biryer yok,kapatırken araç kirliyse elinizde kirlenicektir
3-Cam acma düğmeleri çok kötü,daha iyi bir tasarım olabilirdi
4-Bagajda 24v giriş yok
5- City tuşu devre dışıyken, direksiyon çok sert
6-Arkalar karartmalı cam olabilirdi
7-Silecek fıskiyeleri kaporta üstünde değilde, kaporta altında gizli olsa daha iyi olabilirdi

Not : ARAÇ BAŞLANGIÇ PAKETİ
Sonuç olarak ben kendi adıma artıları - eksileri ne olursa olsun bu aracı aldığıma hiç pişman değilim, çok objektif olarak bu sonuçları verdim, gerçekleri yazdım.

Bende baya almayı düşündüm(1.3mj urban), bana göre en büyük eksisi hala çarpışma testinin olmayışı, hb ile çarpışma testine girermi bilmem ama bu çok kötü.

Çevrimdışı impossible

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sipartacus;574833
Bende baya almayı düşündüm(1.3mj urban), bana göre en büyük eksisi hala çarpışma testinin olmayışı, hb ile çarpışma testine girermi bilmem ama bu çok kötü.

EuroNCAP öncelikle avrupa da satışa sunulacak araçları , üretici firmalardan habersiz satın alıp ilgili testleri yapmaktadır.
FIAT veya başka bir markanın biz araba ürettik , bu testlere sokalım şu teste sokmayalım deme gibi bir lüksü yok.
Gelelim EGEA 'nın neden teste girmediğine ;

Yukarı da belirttiğim gibi öncelik avrupa da satışa sunulacak araçları teste sokmaktadırlar. EGEA modeli öncesin de sadece TÜRKİYE için tasarlandı ancak FCA grubu tarafından
çok beğenilen EGEA diğer avrupa ülkelerine de ihraç edilmesi kararlaştırıldı.
Dolayısı ile EGEA veya avrupa pazarında ki ismi ile TİPO öncelikle avrupa da satışları yeni başladı.
Ben şahsi fikrim olarak bu testin hatchback modelin de yapılacağını düşünüyorum.
FIAT EGEA Otomobil 500X Ve Renagede den kaide alımmış Bir Platforma sahiptir 500X Amerika nın ve dünyanın en zorlu test merkezi olan IIHS De Top Safety Pick+ Ödülüne Laik görülmüştür bu başarı İle Fca da toplam 7.Top Safety Pick Ödülü alımıştır 500X Bunu başardıysa Baz alınan Aegea bu testlerden sınıfın en yüksk notlarına laik görülecektir ve Fiat Egea %80 güçlendirilmiş çeliğe 100 Db ye kadar burulma direncine sahiptir ve kullanılan yüksek dayanımlı çelikler sayesinde sürücüsünü sonuna kadar koruyacaktır.