škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınızın gördüğünüz eksileri nelerdir?

kblbn · 174 · 39397

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı erens

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben başlığımda bir soru soruyorum ve arkadaşlar çok güzel şekilde yanıtlamışlar.
Siz ise sanki bütün markalar katalogda verdiği veriler kadar yakıt tüketiyor da,  sadece Skoda e
Fazla tüketiyor gibi yazmışsınız.
Yüzlerce insan katalog verilerinin doğru olmadığı konusunda hem fikir. Siz ise bindiğiniz bütün arabaların katalog verisinin doğru olduğunu söylüyorsunuz.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erens;569952
Ben başlığımda bir soru soruyorum ve arkadaşlar çok güzel şekilde yanıtlamışlar.
Siz ise sanki bütün markalar katalogda verdiği veriler kadar yakıt tüketiyor da,  sadece Skoda e
Fazla tüketiyor gibi yazmışsınız.
Yüzlerce insan katalog verilerinin doğru olmadığı konusunda hem fikir. Siz ise bindiğiniz bütün arabaların katalog verisinin doğru olduğunu söylüyorsunuz.

İstanbul da tutturamıyor olabilirsiniz dünya istanbulun etrafında donmuyor beyefendi internet aleminde de çoğunluk istanbul gibi kalabalık şehirlerde olduğu için katalogda yazana 2 ekle diye saçmalık derecesine varacak bi mantık uretmiş.2 km yol gidersen tabi fazla yakar.ışıklarda durursan tabi fazla yakar.skoda da dahil butun araçlarımda katalog verilerini tutturdum hemfikir olan çoğunluğun biraz sığ düşünmekten çıkmalarını tavsiye ederim

Çevrimdışı erens

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çevreyollarında,katalog verilerini tutturmak için orta şeritte 70 ile gidenleri, 15-20 saniyelik ışıklarda kendisi geçebildiği için, arkasındakini düşünmeden gidenleri hatırlattınız bana.
Sizde bu potansiyel var. 1-2 litreler içerisindeki hayatınızda başarılar.

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erens;569956
Çevreyollarında,katalog verilerini tutturmak için orta şeritte 70 ile gidenleri, 15-20 saniyelik ışıklarda kendisi geçebildiği için, arkasındakini düşünmeden gidenleri hatırlattınız bana.
Sizde bu potansiyel var. 1-2 litreler içerisindeki hayatınızda başarılar.

Kesinlikle öyle işlere kalkismam arabaya hızını aldırıp 5.viteste sakince hızınızı  korumaniz yeterli.sizde de benim dediğim gibi değilmiş dur hemen saldırıyım potansiyeli gördüm.yolunuz konyaya düşerse uygulamalı olarak gosteririm nasıl sürüldüğünü :)

Çevrimdışı erens

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Boşuna yazıyormuşum ya :-)
Sizin ne yazdığınız belli değil :-)

skoda da dahil butun araçlarımda katalog verilerini tutturdum

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31457&page=24
Teknik verisi 5.8 olan arabanın gerçekte 8 lt yaktığını bunun aldatmaca olduğunu söylemem bazı arkadaşların hoşuna gitmemiş..Savunmaya geçip farklı farklı arabalarda da durumun aynı olduğunu örneklerle izah edenler çıkmış..Kimisi yakıt gayet makul demiş..Kral çıplak dedik diye bir insanın üstüne bu kadar gelinmez ama değil mi? Orada yazanın doğru olmadığını pek ala siz de biliyorsunuz..Bilgilendirici mesaj yazan arkadaşlara sözüm yok onlara teşekkür ederim..

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erens;569959
Boşuna yazıyormuşum ya :-)
Sizin ne yazdığınız belli değil :-)

skoda da dahil butun araçlarımda katalog verilerini tutturdum

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31457&page=24
Teknik verisi 5.8 olan arabanın gerçekte 8 lt yaktığını bunun aldatmaca olduğunu söylemem bazı arkadaşların hoşuna gitmemiş..Savunmaya geçip farklı farklı arabalarda da durumun aynı olduğunu örneklerle izah edenler çıkmış..Kimisi yakıt gayet makul demiş..Kral çıplak dedik diye bir insanın üstüne bu kadar gelinmez ama değil mi? Orada yazanın doğru olmadığını pek ala siz de biliyorsunuz..Bilgilendirici mesaj yazan arkadaşlara sözüm yok onlara teşekkür ederim..

Öncelikle forumu kullanmayı ogrenseniz iyi olur zira saçmalıktan başka bisey gibi görünmüyor yazdiklariniz...o attıginiz şeyi ben yazmadım bunu demeye çalışıyorsanız :)

Çevrimdışı erens

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Birbirinize öyle güzel çanak tutmuşsunuz ki,  karıştırmışım :-)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erens;569965
Birbirinize öyle güzel çanak tutmuşsunuz ki,  karıştırmışım :-)

Birine artistlik yapmadan önce daha iyi bakmak gerekiyor o zaman alintiladigin şeylere :) herkes özgür fikrini açıklıyor sizin fikrinize olan eleştirimi söyledim sizde yok asla yakmaz katalog verisini  kanitlayabilirim diyorsanız buyurun yoksa boş konuşmaya gerek yok

Çevrimdışı erens

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bencede boş konuşmaya gerek yok. Gelirsiniz ıstanbul 'a kanıtlarsınız katalog verilerinin doğruluğunu hep beraber susarız :-)

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erens;569970
Bencede boş konuşmaya gerek yok. Gelirsiniz ıstanbul 'a kanıtlarsınız katalog verilerinin doğruluğunu hep beraber susarız :-)

İlk mesaja hemen donerseniz dünya istanbulun etrafında dönmüyor demistim bunu görebilirsiniz:) İstanbul da tutmadiysa katalog verileri külliyen yalan demek biraz komik değil mi ?

Birde alıntılama özelliğini kullanırsanız iyi olur ortaliga yazılmaması açısından.kime yazdığınız belli olur.

Çevrimdışı erens

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yav hava sıcaklığı, sürüş şekli, trafik durumu, rampa çıkışı-inişi, yük durumu, ...vs. gibi şeyler tüketimi etkilerken siz neyin kafasındasınız ya. Bu sabah İstanbul' da FSM' den geçerek Ibiza 1.2TSI DSG ile 40km yol yaptım 5.0lt/100km ortalama yazdı yolbilgisayarı. Aynı yolu hafta içi aynı saatte değil 5, 9 litre ile gitmek bile mümkün değil. 4.9 ile geldiğim ve kırmızıda 5 saniye beklediğimde tüketim anında 5.0 oluverdi. Boş yere tartışıyorsunuz bence.

Cep telefonundan yazdım. Yazım hataları affola.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uğur Akar;570004
Yav hava sıcaklığı, sürüş şekli, trafik durumu, rampa çıkışı-inişi, yük durumu, ...vs. gibi şeyler tüketimi etkilerken siz neyin kafasındasınız ya. Bu sabah İstanbul' da FSM' den geçerek Ibiza 1.2TSI DSG ile 40km yol yaptım 5.0lt/100km ortalama yazdı yolbilgisayarı. Aynı yolu hafta içi aynı saatte değil 5, 9 litre ile gitmek bile mümkün değil. 4.9 ile geldiğim ve kırmızıda 5 saniye beklediğimde tüketim anında 5.0 oluverdi. Boş yere tartışıyorsunuz bence.

Uğur abi tartışma değil amacim. Katalog verisi kesinlikle tutturulamaz efsanesine inanmıyorum bu yüzden yazdım.İstanbul da tutturmak zor olabilir ama tutmadığı anlamına gelmez bu.benim demek istediğim sadece buydu.

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Dre42;570008
Uğur abi tartışma değil amacim. Katalog verisi kesinlikle tutturulması efsanesine inanmıyorum bu yüzden yazdım.İstanbul da tutturmak zor olabilir ama tutmadığı anlamına gelmez bu.benim demek istediğim sadece.
Fabrika test şartlarının oluşup oluşmamasına göre değişir tabii ki. Buyur.

İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı Dre42

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Abi bunu diğer arkadaş görürse iyi olur ben başarılabildiginin farkındayım zaten gerekli şartlar sağlandığında.geçen 1.2 TSİ dsg fabia surdum sakin kullanimda akıcı trafikte anlık 3.5-4.0 lt gosteriyordu