škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınızın gördüğünüz eksileri nelerdir?

kblbn · 174 · 39400

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: r.a.i.f.;551972
Aynı arabayı kullanıpta farklı eksiklikler hissetmek gayet hoş. Herkesin beklentisinin farklı olduğunu gözler önüne seriyor
Yukarıda saymış olduğunuz kriterlerinin hiç birini hissetmedim yada bana rahatsızlık vermedi.

Eksik kısma gelince

- Avrupa arabalarının genel eksiliği burdada göze çarpıyor. A,B sınıfı arabada PERDE yastığını extra sunulması. Madem güvenlik önlemi standart olarak sunsanıza ?
- 4 camınında kumandadan veya cam kaldırma modülü üzerinden otomatik olarak kapatılamaması.
- Park, Sinyal vb arka aydınlatma grubunu LED yapamaz mıydık ?
- Cam tavan perdesinin manuel olması.
- Smartlink, android telefonlarda gayet verimli çalışıyor. Polo'da ekstra ücret olduğunu öğrendiğimde şaşırmıştım. Mirrorlink yazılımları yetersiz kalıyorsa şiddetle Android Auto'yu kullanmanızı öneririm.

MERHABA ben 2016 modelini sipariş verdim arka park sensoru artık standart ve aırbag boş modelerdede artık 4 tane bilginiz olsun

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;561195
MERHABA ben 2016 modelini sipariş verdim arka park sensoru artık standart ve aırbag boş modelerdede artık 4 tane bilginiz olsun

fiyat neye geldi hocam? Park sensörümü ücretsiz yaptılar fakat 4 hava yastığı iyi bir geliştirme olmuş. Bu biraz üzdü beni açıkçası, 2 hava yastığı pek güvenli gelmiyor.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Gezen_Orion;561365
fiyat neye geldi hocam? Park sensörümü ücretsiz yaptılar fakat 4 hava yastığı iyi bir geliştirme olmuş. Bu biraz üzdü beni açıkçası, 2 hava yastığı pek güvenli gelmiyor.

Park sensoru stly pakette standart olmus  bana sigorta kasko haric 55.250 ye geldi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yan hava yastığı sitede yazmıyor bu bilgiyi nerden öğrendiniz?

Çevrimdışı abdullah64

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracınız  fabia  combimi  hangi  versiyondur   acaba   teşekkürler.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net

Bir alt modele 4 hava yastığı güzel gelişme ancak PERDE hava yastığı hala opsiyonel :)

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: abdullah64;561380
aracınız  fabia  combimi  hangi  versiyondur   acaba   teşekkürler.

combi değil 1.2 tsi dsg stly paket carrido kırmızısı :)

Alıntı yapılan: 09fabia;561378
Yan hava yastığı sitede yazmıyor bu bilgiyi nerden öğrendiniz?

skoda bayinden aldığım bilgi güvenlik ön planda artık boş modelinde de 2016 dan itibaren standart olacak dedi

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: armada;561468
skoda bayinden aldığım bilgi güvenlik ön planda artık boş modelinde de 2016 dan itibaren standart olacak dedi

O zaman mutlaka ekstra zam alacaktır. Şuanki liste fiyatı ve donanımınaa göre çift hava yastığı. Sonuçta güzel bir gelişme ama.

Çevrimdışı darkknight

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynaları katlanıyor mu?Elimle katlamaya çalıştım çok da zorlayamadım kırılır diye.katlanmayacak gibi duruyor.Ayrıca spor pedallar yok.sıradan pedallarla geldi 2016 fabia style.

Çevrimdışı drivetome

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: darkknight;561975
Aynaları katlanıyor mu?Elimle katlamaya çalıştım çok da zorlayamadım kırılır diye.katlanmayacak gibi duruyor.Ayrıca spor pedallar yok.sıradan pedallarla geldi 2016 fabia style.

Bende ambition var . Baya sert kapanıyor aynalar.Biraz güç uygulamanız lazım.

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynen bende bi gün denedim zorlamak istemedim. sonra bi gün gerçekten lazımdı  çat diye kapandı o gün bu gündür kulaklarını çekiyorum arabanın :)

Çevrimdışı Zeynepp

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhaba;

Yaklaşık 1 ay önce Skoda Fabia ( Style Paket yani, Full araç. Not: Metalik boya ve Sunroof yok sadece) 1.2 TSI DSG - 110 Beygir olan modelini 55.000TL'ye satın aldım. Araba gayet hoş bence ama birkaç gözüme çarpan eksiklikleri söylemek isterim.

1- Hız limitleyici gereksiz olmuş. Sabitleyici koysalar daha iyiydi.
2- Far LED olabilirdi.
3- Gaz tepki süresi fena değil fakat bende şöyle bir sorun oluyor, uzun süre dik bayır tırmanınca vites geçişi ve ses sorunu oluyor. Fan açıyor. Birkaç kişiye sordum DSG ile alakalı bir durum dediler. Kendilerinde de olduğunu söylediler. ( Octavia araç kullanıyorlar. )
4- Fren olayını tam çözemedim. Bazen çok iyi tepki veriyor, bazen hiç tepki vermiyor. Öndekine vuracakmış gibi his uyandırıyor bende. Araç ile birlikte verilen lastikler pek iyi değil farkındayım, belki iyi lastik takıldığında bu sorun düzelir.

Yukarıda bahsettiğim şeyler harici pek sorun yok. 550KM yaptım şimdiden. 7.0 yakıt ortalaması ile kullanıyorum şehir içi. Ekran ve kullanılabilirlik gayet basit ve hoş. iç malzeme kalitesi çok iyi olmasa da genel olarak hacim, koltuk mesafesi gayet iyi olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda belirttiğim eksiklikler olmasa zaten fiyatı 55.000TL olmazdı. Bir de bu açıdan bakmak lazım.

iyi sürüşler herkese.
« Son Düzenleme: 01 Mart 2016, 02:05:10 Gönderen: Zeynepp »

Çevrimdışı Uğur Akar

• KOLTUKÇU
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız İnşaallah.
Alıntı yapılan: Zeynepp;562507
...3- Gaz tepki süresi fena değil fakat bende şöyle bir sorun oluyor, uzun süre dik bayır tırmanınca vites geçişi ve ses sorunu oluyor. Fan açıyor. Birkaç kişiye sordum DSG ile alakalı bir durum dediler. Kendilerinde de olduğunu söylediler. ( Octavia araç kullanıyorlar.)...
Dik bayır tırmanırken araç bayılmasın diye düşük vites-yüksek devir ile ilerliyor, bu da hararetin yükselmesine neden oluyor. Harareti sabit tutabilmek için de fan çalışıyor.
"Vites geçişi sorunu" tam olarak nasıl bir şey? Bayırı çıkarken vites yükseltmemesi ise yukarıda yazdığım gibidir durum.
İYİ şoför, herhangi bir durumda, iki şoförden birinin durması, ya da  yavaşlaması gerekiyorsa, \'Hak, kural\' falan demeden, ilk davranan, canının ve malının kaderini başkasının inisiyatifine bırakmayandır!

Çevrimdışı erka1907

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

internet sitesinde hala düzeltmemişler demek ki.
çünkü park sensörü ve +2 airbag style donanımda yer alıyor.