škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınızın gördüğünüz eksileri nelerdir?

kblbn · 174 · 39395

0 Üye ve 5 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erka1907;562834
internet sitesinde hala düzeltmemişler demek ki.
çünkü park sensörü ve +2 airbag style donanımda yer alıyor.

Park sensoru bos pakette yok servis sadece 4 hava yastigi dedi

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Chavrolet  piyasadan kalkmasaydı ilk alacağım araba Aveo olurdu 8 hava yastığı <3

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Aracımı 2016 Ocak'ta aldım Corrida Kırmızı renk style paket 1000km'de. 2 aylık süreçte benim eksik gördüklerim arasında:

- Hız sabitleyici; aslında olmak zorunda değil ama olsa harika olurdu
- İç dikiz aynasının çok basık olması, arka camı kapsayamıyor (en sevmediğim özellik)
- Dokunmatik ekrana erişim (bazen basmak için koltuktan öne hamle yapmam gerekiyor)
- Araç anahtarından camların kapatılamıyor olması
- Orta konsolun altındaki boşluk ve eşya gözlerinin çok açıkta durması, kullanışlılık problemleri
- Camların çabuk buğlanması ve yolcu camının tek hamleyle kapatılamaması
- Otomobilde yer verilen ama çalışmayan tuşların işlevsiz olmasına rağmen tıklanabilmesi
- İlk iki viteste özellikle birinci viteste bazı kalkışlarda ufak titremeler (DSG kaynaklı)
- Spotifyda araca bağlantıda bazen problemler yaşıyorum (bazen ses gitmiyor, telefonda çalarken arabada çalmıyor vs vs)
- Park sensörü Style'da standart olmalı en azından arkası için
- Yakıt ortalamam şimdilik şehir içi 7.9,biraz seri kullanıyorum ve bazen çok yakın mesafelerde kullanmak zorunda kalıyorum. Daha önce Golf 1.6 TDI DSG vardı aynı güzergahlarda 6.5-6.7 yakıyordum.

Şimdilik bunlar var ama gerçekten genel olarak araçtan memnunum, artıları eksilerinden çok fazla, belkide Highline Golf'ten sonra biraz daha ayrıntılara takmış olabilirim mazur görün.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2016, 16:41:19 Gönderen: bekomach »

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bekomach;563767
Merhabalar,

Aracımı 2016 Ocak'ta aldım Corrida Kırmızı renk style paket 1000km'de. 2 aylık süreçte benim eksik gördüklerim arasında:

- Hız sabitleyici; aslında olmak zorunda değil ama olsa harika olurdu
- İç dikiz aynasının çok basık olması, arka camı kapsayamıyor (en sevmediğim özellik)
- Dokunmatik ekrana erişim (bazen basmak için koltuktan öne hamle yapmam gerekiyor)
- Araç anahtarından camların kapatılamıyor olması
- Orta konsolun altındaki boşluk ve eşya gözlerinin çok açıkta durması, kullanışlılık problemleri
- Camların çabuk buğlanması ve yolcu camının tek hamleyle kapatılamaması
- Otomobilde yer verilen ama çalışmayan tuşların işlevsiz olmasına rağmen tıklanabilmesi
- İlk iki viteste özellikle birinci viteste bazı kalkışlarda ufak titremeler (DSG kaynaklı)
- Spotifyda araca bağlantıda bazen problemler yaşıyorum (bazen ses gitmiyor, telefonda çalarken arabada çalmıyor vs vs)
- Park sensörü Style'da standart olmalı en azından arkası için
- Yakıt ortalamam şimdilik şehir içi 7.9,biraz seri kullanıyorum ve bazen çok yakın mesafelerde kullanmak zorunda kalıyorum. Daha önce Golf 1.6 TDI DSG vardı aynı güzergahlarda 6.5-6.7 yakıyordum.

Şimdilik bunlar var ama gerçekten genel olarak araçtan memnunum, artıları eksilerinden çok fazla, belkide Highline Golf'ten sonra biraz daha ayrıntılara takmış olabilirim mazur görün.

bende yaklasık 1-2 hafta once 1.2 dsg stly paket aldım 2016 bahsettiğiniz sorunların çoğunu yaşamıyorum park sensoru stly de artık standart onuda belırtıyım.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ekstra para ödeyerek aldığım yağmur sensörü çok geç tepki veriyor, haliyle bir işe yaramıyor..Servis bir çözüm bulamadı.Yakıt yüksek, katalog değeriye hiç alakası yok 2 lt daha fazla yakıyor.İlk aldığım günden bu yana yakıtta azalma da yok..Aklıma gelenler bunlar.

Çevrimdışı armada

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;564739
Ekstra para ödeyerek aldığım yağmur sensörü çok geç tepki veriyor, haliyle bir işe yaramıyor..Servis bir çözüm bulamadı.Yakıt yüksek, katalog değeriye hiç alakası yok 2 lt daha fazla yakıyor.İlk aldığım günden bu yana yakıtta azalma da yok..Aklıma gelenler bunlar.

Yakit olarak fabrika verilerini yakalamak cok zor zaten ruzgarsiz duz yol koltuk bile olmadan yakalanan degerler onlar 7-7.5 litre yakmasi sehir ici gayet normal

Çevrimdışı bekomach

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;564739

Önceden Highline Golfüm vardı, sensör problemi onda da vardı. BMW'den kopya çekseler keşke, bir tuşa basınca bitiyor.

Yakıt tüketimi tamamen sağ ayağınızla ve kullandığınız güzergahlarla ilgili. Avrupa'da tüketim hesapları The New European Driving Cycle (NEDC) testlerine göre yapılıyor ki burda arabalar çok hafif gaza basılarak test ediliyorlar.

Golf7 TDI DSG fabrika verisi 4.9lt/100km ama benim ortalama 6.3lt/100km civarındaydı. Pederde 525d kullanıyor fabrika verisi 5.1lt/100km, şu an ortalaması 7.6lt/100km. Bu tarz farklar gayet normal bence.

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
araçta gaz tepkisi azaldı gaz pedalı yumuşadı ve eskisi gibi hızlanma gaz yeme durumu düştü.
 Bir de aracı park edip p ye alınca emniyet kemerini ve kapıyı açınca otomatik stop edip farı kapatma bazen oluyor bazen de far açık 30 dk içinde kapanacak uyarısı veriyor normali hangisi kendi kapatması mı uyarı mı

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Keşke önde bardaklıkların bulunduğu bölgeyi aydınlatacak bir ambiyans aydınlatması olsaymış. Karanlıkta o kısım dipsiz kuyu gibi oluyor ve otoparkın kumandasını çok zor buluyorum.

Çevrimdışı Rafet

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiacı06;565158
araçta gaz tepkisi azaldı gaz pedalı yumuşadı ve eskisi gibi hızlanma gaz yeme durumu düştü.
Bir de aracı park edip p ye alınca emniyet kemerini ve kapıyı açınca otomatik stop edip farı kapatma bazen oluyor bazen de far açık 30 dk içinde kapanacak uyarısı veriyor normali hangisi kendi kapatması mı uyarı mı

Merhaba,

Menüler hakkında çok tecrübem yok (aracı kızım kullanıyor) fakat kapıyı açınca kendi stop etmiyordur. Tabi otomatik start/stop aktif ise sen durduğun için araç stop etmiştir. Kapıyı açtığın için değil. Işıklara gelince Medeia ekranından ayarlardan yanma süresini kısaltabilirsin. Kapıyı kilitledikten 30 sn sonra sönmeye ayarlayabilirsin.

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar.
 teşekkür ederim. haklısınız park edince stop etmesi star/stop özelliğinden sanırım 90' yi geçmediğinden stop etmiyordu. farların kapanmayışı ise yolcu koltuğunun emniyet kemerini takılı bırakmıştık sanırım autoda olmasına rağmen ondan otomatik kapanmıyordu.

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese Merhabalar;

ilk önce şunu belirteyim FABIA' mı gerek dökümanlarından gerekse test aracını 2 kere test ettikten sonra aldım. Bana kalsa çok aman aman bir eksiği yok. B sınıfı bir araçta beklentiyi yüksek tutmak bana biraz yanlış geliyor. Bununla birlikte DSG (otomatik vites ) bir araçta ayak dayama aparatının olmayışı benim çok dikkatimi çekti. Ayrıntıdır ama güzellikler ayrıntıda saklıdır diye düşünüyorum.  Saygılar.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar adamlar klavuza şehir içi 5.8 yazmışlar.Sizin arabanız 7.5-8 lt yakıyor ve siz buna normal diyorsunuz.Benim şimdiye kadar kullandığım arabaların hepsi hemen hemen fabrika verisiyle uyuşuyordu.2 lt farkı ilk defa bu arabada görüyorum.Yarım lt hadi 1 lt olur da 2 lt kabul edilir değil.1995-2000 model corsa cliolar bu arabayla aynı yakıyor.Aradan geçen 15-20 yılda hiç mi teknoloji üretememiş bu vw..!

Çevrimdışı TolgaAntalya

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aracı kullandığınız ildeki eğim ve rampalar, trafik gibi etkenler yakıt tüketiminde farklılıklara sebep olabilit diye düşünüyorum. Aracım şu anda 2300 km de ve yakıt tüketimini 6 lt olarak gösteriyor. Karma tüketim değeri bu. Biraz daha düşmesi beklenebilir zamanla. Antalyada tepecikler ve İstanbuldaki gibi bir trafik olmadığını düşünürsek bana bu değerler normal gibi geliyor. Ayrıca benim araçta dsg şanzıman var, manuel olsa değerler biraz daha düşük olabilir. Herkes yakıtla ilgili paylaşımda bulunurken yaşadığı şehri de paylaşırsa belki ortak sağlıklı bir sonuca ulaşabiliriz.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tolga bey, genelde otomatik şanzımanlar yarım lt fazla yakar diye bilinir. Fakat DSG nin 1000-1100 devirlerde yedinci vitesle gitmesini hangi manuel kullanımla yapabilirsin? Her ne kadar kullanıcıya, kullanılan yere, yöreye, kullanım türüne vb. tüketimler değişiklik gösteriyor olsa da ancak aynı güzergahta peşpeşe sürülerek her iki şanzımanın tüketimleri karşılaştırılabilir. Ben DSG nin manuelden daha az yakacağını düşünüyorum. Çünkü en düşük devir en yüksek vites ve ekonomiye göre programlanmış. Spor/Standart modla araç daha fazla yakacaktır.