škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınızın gördüğünüz eksileri nelerdir?

kblbn · 174 · 39620

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Uzman24

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiacı06;555021
silecekler kaldırılmak istendiğinde kaputa çarpıyor
aynaların kontrolü zor istediğim gibi ayarlayamıyorum ve ayna ısıtma ısıtıcı simgesi üzerine geliyor çalışıp çalışmadığından emin olamıyorum

"Silecekler durma pozisyonunda bulunduğu zaman, ön camdan geri katlanamazlar.
Bu nedenden dolayı, kış mevsiminde sileceklerin ön camdan kolayca geri katlanacak şekilde düzenlenmesi tavsiye edilir." (Kullanma Kılavuzu Sayfa 65)

Kontağı kapatın 10 saniye içinde, silecek kolunu tek silme yaylı konuma (kolu aşağı çekmek) basıp, kolu 2 saniye boyunca bu konumda tutun. Daha sonra silecekleri istediğiniz şekilde kaldırabilirsiniz.

Çevrimdışı r.a.i.f.

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.qreatif.net
Alıntı yapılan: fabiacı06;555021
ayna ısıtma ısıtıcı simgesi üzerine geliyor çalışıp çalışmadığından emin olamıyorum

- ısıtıcı simgesi üzerinde ise zaten ısıttığını belirtir, simge üzerinde değilse ısıtmaz
problem olduğunu düşünüyorsan, dikiz aynalarını elinle dokunabilirsin. sıcaklık kolaylıkla hissedilebilir düzeydedir.

- Aracın ısıtma fonksiyonu +4 derece altında otomatik olarak devreye girecek şekilde kodlanabilmekte (soğuk ülker için bir opsiyon) ancak bu durumda arac kapalı iken bile aküden resistaslar için güç çekilmekte

Çevrimdışı MetalGri-büyülü

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
1.2 style dsg kullanıcıları demiyorki ya bu araba anahtarsız çalışıyorda peki niye anahtarsız giriş yok. Zaten anahtarı cebimden çıkardıktan sonra tutar anahtar deliğinede takarım. En büyük eksi 1 , 2. Olarak poloda 4 cam tam otomatik bizim sadece sürücü Tarafı tam otmtk. Olduğu için özellik açarken dahi sadece kilit tuşuna uzun basınca tek cam açılıp kapanıyor. Şuan 5000 kmde olmama rağmen en büyük eksik bu 2 eksik.

Çevrimdışı Gezen_Orion

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Fabia 2015 TSI Ambition Manuel araca sahibim. Gördüğüm eksiklikler;

*Cam suyunun geç tepki vermesi
*Direksiyonun korna sisteminin istediğim gibi tepki vermemesi
*Sellektörün geç tepki vermesi
*Ambition model kullanıyorum fakat, ses ayarının artık her araçta direksiyonda olması grektiğini düşünüyorum
*Arkaya 3 kişinin oturamayacak olması (ortadaki çıkıntı sebebiyle)
*CD çalarının olmaması
*Şoför koltuğunun bence yeterince aşağıya indirilememesi (biraz boyum uzun olduğu için beni rahatsız ediyor olabilir.)
*Aksesuar yetersizliği ve kolay bulunamaması

Benim gördüğüm eksiklikler bu şekilde şimdilik. Genel anlamda çok memnunum arabamdan.

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Style paket için konuşmak gerekirse Hız sabitleyici ,yağmur sensörü,park sensörü ve keyyles özelliğinde araca anahtarsız giriş olmaması en büyük eksileri. B segment olsa da Full donanımda bunlardan en az ikisi olmalıydı.
Ancak güvenlik açısından araç beklentileri tam anlamıyla karşılıyor
110 beygir  tok bir araç olması bence aynı klasmandaki rakiplerini seçmemenin en önemli nedeni ;)

Çevrimdışı Yaso79

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben sirf anahtarsiz giriş olsun diye nisan haziran arasi 2 ay bekledim çünkü diğer türlü çok saçma anahtarla aç düğmeye bas ,sipariş verdiğim için hiz sabitleyici ,yağmur sensörü, ön arka park sensörü , cam tavan ,anahtarsiz giriş çikişi eklettirdim o zaman 6.250 tl opsiyonlara verdim araç 57.300 tl ye geldi ama deydi yani , bence eksik olarak bixenon farlar ve led arka stop lambalari hiç yoktan opsiyon olarak koymalari lazim.

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar mrb style paket araçlarda geri vitese alınca yan ayna otomatik aşağı iniyor mu?

Çevrimdışı mehmetniyazi61

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fabiacı06;556005
arkadaşlar mrb style paket araçlarda geri vitese alınca yan ayna otomatik aşağı iniyor mu?

malesef inmiyor hafızalı ayna olması gerekiyor ki hafızaya aynanın 2.konumunu  kayıt edip geri vitese takınca komut getirip 2. konum olan aynanın aşağıya inmesini sağlııyor.

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
birkaç gündür direksiyondan sanki ıslık gibi gıcırtı gibi bir ses geliyor. havaların soğuması ya da lastikle ilgisi olabilir mi?

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba amortisörleri çok sert. En ufak çukurda araba gümgüm sen yapıyor.

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
amortisörlerin sert olduğu doğru ama çukurlarda çok etkilenmiyor gibi önceki aracım Hyundai era idi ona göre çukurları nerdeyse hisettirmiyor diyebilirim

Çevrimdışı fabiacı06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Uzman24;551936
Merhabalar

benim araçta sizinkinin aynısı ses yalıtımı konusunda çok rahatsız edici bir durumla karşılaşmadım hatta aracıma binen bir çok kişi de aracın içeriye ses almamasını başarılı buldu.

İçeride kullanılan malzeme konusunda haklı olabilirsiniz plastiği sert ama bu segment araç için fena sayılmaz.

Çok fazla radyo dinlemediğim için çekim kalitesine bir şey diyemeyeceğim.

İlk iki viteste sarsan vites değişimini eğer çok dikkat ederseniz hissediyorsunuz. Ayrıca yolcuların hissettiğini düşünmüyorum. Öle olsa kıskanç arkadaşlarım sırf eleştiri olsun diye söylerlerdi:)

D modunda ölü şanzıman tepkilerinden kasıt nedir? Tam anlayamadım?

Frenlerden şuana kadar bir ses duymadım ama sabah erken saatlerde kış dolaysı ile bazı gıcırtı sesleri geliyor.

İlk defa 40'a çıkıldığında gelen ses. (ABS sesi?) bu konu da sonuna kadar haklısınız. Ben de çok rahatsız oluyorum hatta başlarda çok takıntı etmiştim. Ama hala ne sesi emin değilim bu konuda açılan bir başlık vardı. Bir çok şeyin sesi olduğu konuşulmuştu. Serviste başka bir şeyler söylemişti.

Aracımı Eylül ayında aldığım için mirrorlinkte bir sıkıntı yaşamadım. Tek sıkıntım İphone carplay kullandığım için navigasyonu ekrana yansıtamıyorum. Bu da apple ilgili bir durum.

Bana göre bu donanımdaki bir aracın en büyük handikapı kesinlikle arka park sensörünün olmaması. Bana göre en büyük eksiklik bu.

Anahtarsız giriş olsaydı da çok iyi olurdu.

Farlar bixenon olabilirdi.

Simply clever olarak telefon tutucuyu araca koymamışlar. Ayrıyeten satın aldım.

Şuan için aklıma gelenler bunlar. Ama performans, yakıt, konfor, olarak şuana kadar beni tatmin etti.

bahsedilen gıcırtı sesleri direksiyondan mı geliyor

Çevrimdışı Alcanzar

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: teachtr;556335
merhaba amortisörleri çok sert. En ufak çukurda araba gümgüm sen yapıyor.

Aracınızın jant ve lastik ölçüleri nedir?
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2016, 13:39:58 Gönderen: Alcanzar »

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alcanzar;556372
Aracınızın jant ve lastik ölçüleri nedir?

Selam style paket standart 15" Mato alaşımlı jantlar var aracımda. Gerçekten çok sert süspansiyonları var.

Alıntı yapılan: fabiacı06;556337
amortisörlerin sert olduğu doğru ama çukurlarda çok etkilenmiyor gibi önceki aracım Hyundai era idi ona göre çukurları nerdeyse hisettirmiyor diyebilirim

sert bir süspansiyon sistemi var veya benim araca özel öyle.