škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Aracınızın gördüğünüz eksileri nelerdir?

kblbn · 174 · 39560

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;590559

Ya aracın bozuk yada start&stop un devreye girmesi için gereken 3-4 koşulu sağlamıyorsun.

Start&stop sisteminin çalışma şartlarını gayet iyi biliyorum. Otopark.com'un fabia test sürüş videosunu izlersen aynı tespiti orada da yaptılar. Benim aracıma has bir özellik değil.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur22;571378
Arkadaş Firmaların yakıt testleri reklam amaçlı olduğundan tam doğruluk beklenmez, hiçbir benzinli araç basayım gitsin dersen 7 litrenin altında yakmaz, yüksek devirlerde düşük hızla gidersen fabia aracın ortalama 100kmde 5 litre yakıt harcar. Fabia yakıt konusunda çoğu araçtan ekonomik.Kaldı ki bu konu başlığı olan "aracın gördüğünüz eksileri" kısmı ile alakası yok.

Firmalarin yakit testleri reklam amacli mi?Yani ciddiye almayalim diyorsun..Hicbir baglayiciligi yok aklina esen tutturabildigini yaziyor diyorsun yani..
Yakit tuketiminin klavuzda yazandan 2-3 lt daha cok olmasi neden bu basligin konusu olmasin?Aslinda bir nevi haklisin mahkeme konusu olmasi lazim..

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SAHLVCV;590563
Start&stop sisteminin çalışma şartlarını gayet iyi biliyorum. Otopark.com'un fabia test sürüş videosunu izlersen aynı tespiti orada da yaptılar. Benim aracıma has bir özellik değil.

Benim araçtada start stop çok iyi çalışıyor. Her fırsatta kendini durduruyor. Kışında yazında.  Araç 1.0 Mpı manuel

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ruzgar;590594
Firmalarin yakit testleri reklam amacli mi?Yani ciddiye almayalim diyorsun..Hicbir baglayiciligi yok aklina esen tutturabildigini yaziyor diyorsun yani..
Yakit tuketiminin klavuzda yazandan 2-3 lt daha cok olmasi neden bu basligin konusu olmasin?Aslinda bir nevi haklisin mahkeme konusu olmasi lazim..

Bu tüketimlerin bir standartı var. Vehicle Certification Agency tarafından belirlenmiş hız ve süreler baz alınarak hesaplanıyor. Örneğin; araç şu devir aralığında şu hızla şu kadar dur kalk yaparak yakılan yakıt tüketimi .... l/100 km değeri şehir içi tüketimi oluyor.

Aslında firmanın bir kandırması söz konusu değil. Sadece aracı bizlere satarken bu sertifikaları da sunmaları lazım. Aarç alırken hepsini isteyin :)
« Son Düzenleme: 21 Eylül 2016, 14:17:01 Gönderen: Bilgic »

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Dün akşam Ankara'da çok yoğun bir yağmur vardı ve yolda giderken farların ne kadar yetersiz olduğunu ilk defa hissettim. Far ayarımda da sıkıntı yoktu ama gerçekten yolu görmekte güçlük çektim. Eski aracım Vw Bora idi ve bilenler bilir lanet stok farları vardır. Fabiamın da stok farları var üstünde ve pek ondan aşağı kalır yanı yok gibi.

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
-AutoHold
-Adaptif Hız Sabitleyici  
benim için mümkün olur ise sonraki bu segment aracımda tercih edeceğim özellikler olacaktır.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: firat1337;590681
Dün akşam Ankara'da çok yoğun bir yağmur vardı ve yolda giderken farların ne kadar yetersiz olduğunu ilk defa hissettim. Far ayarımda da sıkıntı yoktu ama gerçekten yolu görmekte güçlük çektim. Eski aracım Vw Bora idi ve bilenler bilir lanet stok farları vardır. Fabiamın da stok farları var üstünde ve pek ondan aşağı kalır yanı yok gibi.

Farlar mercekli değilmi aracınızda ? Mercekli farlar tofaş gibi aydınlatmazki. Yeterli kadar yolu aydınlatır. Karşı tarafıda düşünün biraz akşam seyahatlerinde :ok::ok:   Işık gücünde sorun yoksa eğer normal o durum.

Beyaz ışığa geçerseniz biraz daha iyi aydınlatır ama arıza ışığı yakabilir ampüller değişince.

Çevrimdışı firat1337

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;590751
Farlar mercekli değilmi aracınızda ? Mercekli farlar tofaş gibi aydınlatmazki. Yeterli kadar yolu aydınlatır. Karşı tarafıda düşünün biraz akşam seyahatlerinde :ok::ok:   Işık gücünde sorun yoksa eğer normal o durum.

Beyaz ışığa geçerseniz biraz daha iyi aydınlatır ama arıza ışığı yakabilir ampüller değişince.

Evet farlarım mercekli ama ben de anlamadım. Far yükseklik ayarım da yerinde ama yolu çok zor gördüm o yağmurlu havada. Bir de yanlış bilmiyorsam beyaz ışık yağmurda çok daha kötü performans gösteriyor normal sarı ışığa göre.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tyanali;590690
-AutoHold
-Adaptif Hız Sabitleyici  
benim için mümkün olur ise sonraki bu segment aracımda tercih edeceğim özellikler olacaktır.

Sizin aracınız kaç model? Yokuş kalkış desteği 2015 modelden sonra geldi.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fabia'nın tek eksiği perde hava yastığı bence. Gerisi çok önemli değil :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SinirliSürücü;590751

Işıklandırma, sizden giden ışığın yansımasıdır. Yağışlı havalarda görüş mesafesinin düşmesi yansımanın azalmasındandır.

Çevrimdışı tyanali

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;590771
Sizin aracınız kaç model? Yokuş kalkış desteği 2015 modelden sonra geldi.

Benim aracım 2014 model SuperB II prestij paket. Manuel el freni olan araçlarda auto hold görmedim daha. Aracımda yokuş kalkış sistemi var hali hazırda, benim istediğim auto hold denilen sistem.

Çevrimdışı cengizozal

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tyanali;590867
Benim aracım 2014 model SuperB II prestij paket. Manuel el freni olan araçlarda auto hold görmedim daha. Aracımda yokuş kalkış sistemi var hali hazırda, benim istediğim auto hold denilen sistem.

Auto hold zaten yokuş kalkış asistanı diyor VW: "Yokuş Kalkış Asistanı “Auto Hold”

Elektromekanik park freni bulunan araçlarda bulunan yokuş kalkış asistanı “Auto Hold”, sürücünün kalkış yapma konforunu büyük ölçüde arttırır."

Detay için kaynak:
http://binekarac.vw.com.tr/VWSozluk/ShowComponent.aspx?ComponentID=18231
« Son Düzenleme: 25 Eylül 2016, 19:57:47 Gönderen: cengizozal »

Çevrimdışı FabiaYarışMavisi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: cengizozal;591038
Auto gold zaten yokuş kalkış asistanı diyor VW: "Yokuş Kalkış Asistanı “Auto Hold”

Elektromekanik park freni bulunan araçlarda bulunan yokuş kalkış asistanı “Auto Hold”, sürücünün kalkış yapma konforunu büyük ölçüde arttırır."

Detay için kaynak:
http://binekarac.vw.com.tr/VWSozluk/ShowComponent.aspx?ComponentID=18231

Hillholder deyince yokuş kalkış desteği anlaşılır. AutoHold tam otomatik aracın gazdan ayağını çekince arabanın otomatik olarak arabayı tutması demektir. Her marka kendine göre isimlendirebilir tabi

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;590666
Bu tüketimlerin bir standartı var. Vehicle Certification Agency tarafından belirlenmiş hız ve süreler baz alınarak hesaplanıyor. Örneğin; araç şu devir aralığında şu hızla şu kadar dur kalk yaparak yakılan yakıt tüketimi .... l/100 km değeri şehir içi tüketimi oluyor.

Aslında firmanın bir kandırması söz konusu değil. Sadece aracı bizlere satarken bu sertifikaları da sunmaları lazım. Aarç alırken hepsini isteyin :)

Sunmaları gereken verileri vermiyorlarmış siz diyorsunuz işte.