škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Spor yay hakkında

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Berk A.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Arkadaşlar acaba şu yaylar vogtland mı ? çıkma bi yay buldum satan adam ben aldığımda vardı köyde öğretmenlik yaptığımdan dolayı çıkarttım yaylar hakkında da hiç bi bilgim yok demiş yayların kutusu vogtland fakat ben emin olamadım üstünde de hiç bi şey yazmıyor. ilanda bu http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-sahibinden-spor-yay-257683678/detay

yardımcı olursanız çok sevinirim
« Son Düzenleme: 10 Ocak 2016, 02:12:17 Gönderen: Berk A. »

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Önlerden emin değilim ama arka yaylar fabrikasyon VAG gurubu yayı. Büyük ihtimalle de bunlar presslenmiş oem yaydır. Spor yayların hiçbirinde nokta boyalı sertlik göstergesi olmaz.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkalar kesin oem onunde safti kaymis biseye benziyo. Kesik de olabilir.

Kisacasi voghland olmadiklari kesin

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim yaylara benziyor benzer hikayesi olan birinden 70 liraya aldım, preslenmiş olabilir...havalar ısınsın, deneyeceğim., benim dizel ağır gelir de olmazsa benzinli fabiacı birine veririm...
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Çevrimdışı Berk A.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
70 lira iyiymiş yine 295 tl fiyat biçmiş adam bunlara :D bi türlü bulamadım uygun bi yay öğrenci işi 300 lira bütçem var şu aralar

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arabanız benzinliyse size vereyim??

Çevrimdışı Berk A.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Malesef aracım dizel ama çok büyük sıkıntılar yaşatıyor mu bu benzinli dizel farkı ?

Çevrimdışı JrSlim

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Engin E.;553133
Benim yaylara benziyor benzer hikayesi olan birinden 70 liraya aldım, preslenmiş olabilir...havalar ısınsın, deneyeceğim., benim dizel ağır gelir de olmazsa benzinli fabiacı birine veririm...

benimkine olur mu ki :)

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinliyse olur,
dizel araba daha ağır olduğu için daha fazla esner, virajda falan tehlikeli olabilir.

Çevrimdışı Berk A.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
H&R polo 6R yayı benim aracıma olmaz mı ? Satıcı uymaz dedi şaşırdım
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2016, 20:31:47 Gönderen: Berk A. »

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Uyar, polo 6r ile fabia 5j öndüzen ve amortisör sistemi aynı...yalnız kullanım sonrası bir sorun çıkarsa satıcı ''ben olmaz demiştim, polo yayını fabiaya takmışsınız'' diyebilir...

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
On 35mm arka 55mm nasil oluyosa :D kesik basik yay falandir.

Kesilmis basilmis yay alacaksaniz eger sifir yan sanayi yaylar baya ucuz alin sifir bir takim. Gidin bildiginiz gibi bastirin.
(Ama kesinlikle ve kesinlikle basilmis isitilmis kesilmis yay yavsiye etmiyorum. Bu is tamamen suna benziyor, 13" lastigi hafif icinden traslayip 15" janta takar misiniz? Kesilmis basilmis oynanmis yay tamamen buna benziyor)

Çevrimdışı Berk A.

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Polo yayı fabiaya uyacaksa hemen alıcam kesin bi cevap alabilir miyim Doğukan abiyle konuştum fakat net bi cevap veremedi malesef. Bilen birisi aydınlatabilir mi ona göre sipariş vericem.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
En guzeli su kardesim. Internetteki sitelelerde hangi araclara yillarina gore ugduguna bak. Sonrasinda yine internetten o yillardaki polonun sase koduna bak, sonra sendeki fabianin sase koduna bak. Biraz kurcalarsan cikar internette.

Ya da bir vag parcacisini ara. Abicim su model fabiam var hangi kasa poloyla ayni bu arava de soylerler

Çevrimdışı Can

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DDŞ!;553627
On 35mm arka 55mm nasil oluyosa :D kesik basik yay falandir.

Kesilmis basilmis yay alacaksaniz eger sifir yan sanayi yaylar baya ucuz alin sifir bir takim. Gidin bildiginiz gibi bastirin.
(Ama kesinlikle ve kesinlikle basilmis isitilmis kesilmis yay yavsiye etmiyorum. Bu is tamamen suna benziyor, 13" lastigi hafif icinden traslayip 15" janta takar misiniz? Kesilmis basilmis oynanmis yay tamamen buna benziyor)

Orjinali böyle Doğukan. Bendede aynı yayın 25/40 ı vardı 28977-2 kodlu. H&R ve Vogtland'ın önü daha az arkayı daha fazla basıp düşüklüğü eşitleyen yayları var. Bu da 28974-1,benzinli 35/55 Polo yayı ama benim 25/40 bile deli gibi sekiyordu sanırım bunla dalak böbrek falan hepsi yerinden kopar :D

Fabia 2 ve Polo 6R/6C yayları birbirine uyar. Ancak iki aracın aks ağırlıkları farklı o nedenle dengesizleşebilir. Ben yine diyorum H&R den uzak dur. Kullanan ve sonra Eibach a dönen biri olarak açık yüreklilikle diyorum. H&R nin mavi serisi pist için yapılmış yaylardır. Şehir kullanımında sorun yaşarsın.

Neden korkman gerektiğinide kendi aracımda H&R varken çektiğim bir foto ile özetleyeyim,mavi seride yayın üzerindeki baklaların çoğu araç üstüne binince kapanır,bu da pist için ideal bir durumdur,araç 3 bakla üzerinde ilerler,serttir,yatma yapmaz. Ama şehir içinde sürekli o 3 baklaüstünde gitmek insanı kusturacak kadar zıplatıyor.
« Son Düzenleme: 13 Ocak 2016, 22:23:59 Gönderen: Uğur Akar »