škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Hız Sabitleyememe

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar araçta hız sabitleyiciyi açıp, göstergede de anlık hızı gösterttiğimde rampa çıkarken 1-2 km eksilip sonradan tamamlıyor bunu kabul edebilirim. Fakat rampa aşağı inerken 4-5 km sabitlediğim hızı geçiyor. Bu durum sizde de oluyor mu ve normal mi?

Çevrimdışı bulentperu

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Çalışma şekli öyle, yokuş aşağı fren yapmıyor, Allah ne verdiyse gidiyor. Benim de pek hoşuma gitmiyor...

Çevrimdışı mcb951

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta da oluyor. Yokuş aşağı inerken 4-5 kmden fazla gösterdiği bile oluyo bazen.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Acaba durum diğer markaların araçlarında nasıl?

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Developer;552538

Frenleme özellikli hız sabitleyici olarak donanımı olan markalarda bu durum olmuyor. Bkz bmw nin yeni ccleri :)

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;552541
Frenleme özellikli hız sabitleyici olarak donanımı olan markalarda bu durum olmuyor. Bkz bmw nin yeni ccleri :)

Emin bizimkiler tamam zaten, motor freni yeterli gelmediği için hız artıyor. Ancak araçta adaptif hız sabitleyici varsa bence bunun olmaması lazım, zira devredeyken aktif olarak freni kullanıyor zaten diye düşünüyorum.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552542
Emin bizimkiler tamam zaten, motor freni yeterli gelmediği için hız artıyor. Ancak araçta adaptif hız sabitleyici varsa bence bunun olmaması lazım, zira devredeyken aktif olarak freni kullanıyor zaten diye düşünüyorum.

Tamam abi acc de olmuyodur zaten. Benim bahsettiğim normal cclerde frenleme özelliği var bmwlerde. Hatta 2 serisindeydi galiba otoparkın testinde bahsediyolardı

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;552544
Tamam abi acc de olmuyodur zaten. Benim bahsettiğim normal cclerde frenleme özelliği var bmwlerde. Hatta 2 serisindeydi galiba otoparkın testinde bahsediyolardı

Yoğunluktan beynim nasıl bulandıysa "developer" "kolgezer"miş gibi yazdım, Superb 3 var ya onda:++:

Çevrimdışı Esariipek

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552548
Yoğunluktan beynim nasıl bulandıysa "developer" "kolgezer"miş gibi yazdım, Superb 3 var ya onda:++:

Aydınlık kafası iyiymiş. [emoji23]

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Esariipek;552549
Aydınlık kafası iyiymiş. [emoji23]

Ya ya hiç sorma:wax:

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ACC de fren yapıyor, ama illa ACC olmasına gerek yok.

Mesela benim GTC de ACC yoktu ama gayet güzel fren yapıyordu. İlginçtir babamın Vectra C si de octide ki gibi fren yapamıyordu.

Çevrimdışı Developer

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: enoktakenokta;552548

Karışıklığa sebep olmak istemezdim :). Neyse ki forumda böyle güzel bir ortam var.

Alıntı yapılan: viperking;552560
ACC de fren yapıyor, ama illa ACC olmasına gerek yok.

Mesela benim GTC de ACC yoktu ama gayet güzel fren yapıyordu. İlginçtir babamın Vectra C si de octide ki gibi fren yapamıyordu.

Alıntı yapılan: Esariipek;552541

Satış temsilcilerinden bu kadar net ve doğru bilgi almak maalesef mümkün olmuyor. İlk defa kullanınca bu teknolojiyi eksik/hatalı bilgilerimiz ortaya çıkyor. Teşekkürler...

Çevrimdışı engin_z_engin

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Vw Grubunda Adaptif hız sabitleyici olmayan bütün araçlarda durum aynı, Passat-Transporter, bütün Renaultlar. Rampa ne kadar dikse ayarlanan hızdan o derece sapma oluyor, İzmit Dilovası rampasına hız sabitleyici ile girin bakalım en az 20km sapma olur.

Çevrimdışı 06lkn66

• Sales Advisör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Developer;552538

Renoda 10 20 değil 120ye sabitlediğim halde 160a kadar çıktığı oldu :)

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
CVT şanzımanlı araçlarda bu durum yaşanmıyor fren yapmaya gerek kalmadan şanzıman oranı düşerek ve motor devri artarak kendini ayarlıyor