škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Frenden gelen aşırı uğultu

Sanç · 10 · 2124

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar. Yaklaşık bir haftadır frene basınca aşırı bir uğultu sesi geliyor. Sanki balatalar bitmek üzereymiş gibi. Soğuklar nedeniyle dondu gerildi yapıştı ısınınca düzelir falan diyordum ama havalar yumuşadı hala aynı. 12000 km de henüz araç. Başına gelen var mı daha önce?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Frenden basimiza cok sey geldi, ugultu degilde genelde ciyaklama, gicirdama, titreme seklinde. Ugultu deyince bilemedim servise ugramak lazim baska care yok.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de havalar soğukken özellikle sabah ilk çalıştırmada park yerinden çıkma manevraları yaparken freni her kullandığımıda uğultu ve gıcırdama oluyor.

Ama raç ısınıp yol yaptıktan sonra kesiliyor

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de oluyor özellikle sabahları. Bence dert etmeyin ata biner gibi binin. Kişnemedikçe dert etmeyin. Neticede kul yapımı :)

Çevrimdışı Sanç

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yok bendeki genel gacırtılar degıl de frenler bımıs gıbı nerdeyse teller disklere sürtecek dıye korkuyorum. Servıse gıtmek farz oldu evet. Tesekkur ettım cevaplar ıcın.

Çevrimdışı winstoncash

• 1.4 TSI 150hp
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
hocam bende de var aynı ses birkaç gündür. servisten sonra bilgi verebilir misiniz?

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sanç;552953
Merhabalar. Yaklaşık bir haftadır frene basınca aşırı bir uğultu sesi geliyor. Sanki balatalar bitmek üzereymiş gibi. Soğuklar nedeniyle dondu gerildi yapıştı ısınınca düzelir falan diyordum ama havalar yumuşadı hala aynı. 12000 km de henüz araç. Başına gelen var mı daha önce?

Fren gıcırdısı ve deponun lakırtısı çok can sıkıcı...birde küçük çakıllı yollardan geçerken lastiklerin attığı taşlar sanki içerdeymiş gibi çözüm yokmu bunlara arkadaşlar....

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kapadokya50;553692
Fren gıcırdısı ve deponun lakırtısı çok can sıkıcı...birde küçük çakıllı yollardan geçerken lastiklerin attığı taşlar sanki içerdeymiş gibi çözüm yokmu bunlara arkadaşlar....

Depodaki sesin çözümü yok, artık depolarda dalgakıran olmadığı için mevcut bu ses.

Davlumbazların ićini pütür ile kaplarsanız o seken taş sesi ciddi oranda azalacaktır.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu uğultu bende daha çok sürtünme sesi gibi geliyor. Ankarada en son yağankardan sonra fark ettim. o zamandan beri sesi duyuyorum. Bence balata bitik olsa göstergede abs ışığının yanması lazım. Neden olduğunu anlamadım ilk çalıştırmada  çok ısındıkça azalan bir ses.

Çevrimdışı DDŞ

• Deli Oğlan
  • Genel Moderatör
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle