škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeti 1,6 tdi dsg için 18 jant düşünüyorum

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Taner s

• Karadeniz Bölgeler Müdürü
  • Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Skoda Yeti beyaz aracım 1,6 tdi dsg 205.55,16 jant ben bunları yaz dönemlerinde 18 yapmayı düşünüyorum, yakıt tüketimini artıracak olması dez avantaj olsada orijinal çok küçük duruyor, lastik ölçüleri 225,60,18 oyumlu olurmu, yanak ölçüsü 60 yerine 40-45 dahamı düşük olmalı, ikinci konu ise Caretta karavanda çekiyorum çeki demiri ruhsata işli, durup dururken aracı ilana koydum araçta yetiye uygun olabilecek farklı özel ilavelerim oldu karavan ve aracı satabilirim incelersenizhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-turkiye-de-farkli-olmak-isteyen-icin-resimler-anlatiyor-235682323/detay/ teşekkürler:)
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2016, 00:03:09 Gönderen: Taner s »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Taner s;553177
Merhaba Skoda Yeti beyaz aracım 1,6 tdi dsg 205.55,16 jant ben bunları yaz dönemlerinde 18 yapmayı düşünüyorum, yakıt tüketimini artıracak olması dez avantaj olsada orijinal çok küçük duruyor, lastik ölçüleri 225,60,18 oyumlu olurmu, yanak ölçüsü 60 yerine 40-45 dahamı düşük olmalı, ikinci konu ise Caretta karavanda çekiyorum çeki demiri ruhsata işli, durup dururken aracı ilana koydum araçta yetiye uygun olabilecek farklı özel ilavelerim oldu karavan ve aracı satabilirim incelersenizhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-skoda-turkiye-de-farkli-olmak-isteyen-icin-resimler-anlatiyor-235682323/detay/ teşekkürler:)

18" düşünüyorsanız 255/35/18 ya da 295/30/18 takabilirsiniz. Aksi ölçüler arabanızı yükseltir.

Çevrimdışı arinalw

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
18 jant kullanmanız halinde yanak ölçüsünü çok düşürmeniz gerekir bu da konforsuz bir sürüşe neden olabilir.

Çevrimdışı Taner s

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler, şirketimizin düzenli lastik aldığı firmanın ustaları ile görüştüm 215 yada 225 lastik genişliği olmalı yani 225-40-18 yada 215-40-18 olmasını tavsiye ediliyor yaz başında almadan önce ideal lastik oranlarını derleyip doğru karar vermek istiyorum !

Çevrimdışı Taner s

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracım 205,55,16 jantlarımı 18 buldum jant genişliğide 225 cm lastik tercihimde 225 40 18 lastikte yük ve hız endeksi düşünüldüğünde hangi markayı almalıyım, ayrıca 500-600 kg arası ağırlıklarda karavan çekiyordum, teşekkürler

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Taner s;557712
aracım 205,55,16 jantlarımı 18 buldum jant genişliğide 225 cm lastik tercihimde 225 40 18 lastikte yük ve hız endeksi düşünüldüğünde hangi markayı almalıyım, ayrıca 500-600 kg arası ağırlıklarda karavan çekiyordum, teşekkürler

bu araç bir ara sahibinden com.da stıştaydı yanılıyormuyum acaba ?

Çevrimdışı Taner s

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Evet satışta halende, özelllikle satayım düşüncemiz yok, fazla 16'' orijinal jantımı vardı eski aracımızda kışlıkta takınca kullanıyordum 1,2 tsi eski kasaydı satmıştık o jantları, 18 jantla değiştirdim şimdi uygun lastik bakıyorum hız ve yük endeksine göre en uygun olan lastiği alacağım...

Çevrimdışı unveren55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ilanınızı okumuştum ve şahsen kırılmıştım ilandaki ifadeleriniz çok kırıcıydı.aklımda kalan cümle şu idi (onu nerden aldın bunu nerden buldun diye sormayın) demiştiniz yanlış hatırlamıyorsam.bilgi paylaştıkca güzeldir.aracınızın üzerindeki birçok aksesuarı nette bulup inceledim.bizler için sizin aracınızda canlı canlı görmek avantaj oldu.bilgi paylaştıkca güzeldir.jant mevzusunda zevkler tartışılmaz ama bizim araçlarımızda 18'' jant görsel açıda güzel durur fakat konfor ve ekonomiyi olumsuz etkiler diye düşünüyorum.kendim değişsem 17'' yaparım.umarım 18'' beklentilerinizi karşılar.saygılar.

Çevrimdışı Taner s

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ünveren bey araç ilanda olduğu için pişman ettiler gecenin bir saati arıyanmı okadar sinir bozucu tiplerde çıktıkça sadece aksesuar sorulması üzerine konu uzadıkça uzaması bende sabır bırakmadı ısrar eden üslubunda dengesizleşenler nezaketsiz düz tipler yüzünden mecbur not yazdım, ne kadar empati yapsamda herkes kendi için vaktimizi alma derdinde tabiki herkesin bakış açısı farklı olabilir ilanda ise ilanla ilgili satış aracı alıyormu ona bakmalı, burada forum paylaşım platformu olduğu için tam yeridir aracımızla ilgili fikirler paylaşılır, saygılar, teşekkürler...

Çevrimdışı muallim45

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sahibinden için tel den aramayın cevap verilmeyecek mesaj atın ibaresi koyun rahat edersiniz ben öyle yaptım aslında oğlum iş yoğunluğundan ötürü öyle yaptı gerçekten rahat ettik mantıksız mesajlara cevb bile vermedik
 lastik işine gelince kendi durumumu anlatayım
 sattığım yeti 1.2 tsi dsg idi lastikleri 215 60 16 idi aldığım ise 1.6 tdi dsg ve
 lastik 205 55 16 ben tsi dekileri sizin gibi bir neden den ötürü alıp tdi takmak istedim lastikçimi aeadım olmaz hocam dedi önermedi, ben istiyorum ya tuttum izmir vosmeri aradım baş usta ile görüştüm oda önermedi neden dedim hocam dsg yi yorarsın fazla ısınır dedi bende tamam dedim.
 şimdi bindikçe bunu değerlendiriyorum gerçekten farkedilir fark var bir kere dsg tepkileri daha iyi kasislerden araç daha vuruntusuz geçiyor bu cmax dan sonra rahat geçen aracım oldu ben anlatmış oldum evet haklısınız lastikler motor lastiği gibi duruyor ama bize yarıyor eşimde bende belden rahatsısız bunda daha rahat iner biner olduk. birde tsi kadar olmasada ataklık gayet iyi sizin almayı düşündüğünüz 18 ler bence boğabilir ozaman da mutsuz olabilirsiniz derim takdir sizin...
2020 Karoq 1.6 TDI

Çevrimdışı Taner s

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu Prelli pzero 225-40-18 takdırdım 2 gün kullanma imkanım oldu, sürüşte bir anormalik hissetmedim lastik manevraları ve hızlanma tepkisi eskisi ile aynı, ARACIN 4-5 cm'de yüklsediğini hisettim, jantlarım önde 22,5 cm arkada 25 cm'miş sonradan farkettim oda ayrı heybetli oldu, lastiklerin davlumbazı doldurması daha genişlemesi araç davlumbazından taşma olmadı kusursuz  denk eldi araca ayrı bir karizma kazandırdı böyle daha çok beğendim,

Çevrimdışı ali729

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Taner s;558982
Hafta sonu Prelli pzero 225-40-18 takdırdım 2 gün kullanma imkanım oldu, sürüşte bir anormalik hissetmedim lastik manevraları ve hızlanma tepkisi eskisi ile aynı, ARACIN 4-5 cm'de yüklsediğini hisettim, jantlarım önde 22,5 cm arkada 25 cm'miş sonradan farkettim oda ayrı heybetli oldu, lastiklerin davlumbazı doldurması daha genişlemesi araç davlumbazından taşma olmadı kusursuz  denk eldi araca ayrı bir karizma kazandırdı böyle daha çok beğendim,
Hayırlı olsun resimleri bekliyoruz

Çevrimdışı MURATE

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle