škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid SB Direksiyon Sertliği

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nskr07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Aracında direksiyonda sertlik sorunu olan var mı?
40 km hızı geçinde direksiyon takılır gibi oluyor, çevirmeye çalışında çözülüyor.Bu tür sorun yaşayan var mıdır?

Teşekkürler

Çevrimdışı nskr07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Tevfik Yüksel

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben böyle bir sorun yaşamadım. Yanlış hatırlamıyorsam forumda bundan şikayetçi olan bir arkadaşımız da yoktu.

Çevrimdışı vtecman

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben'de aracı alalı 1 seneyi geçti böyle bir sorun olmadı . Bu durumu bence ihmal etmeyin . İşinin ehli bir usta ile test edin .

Çevrimdışı heredot mehmet

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hatırladığım kadarıyla çoğunlukla rapidciler direksiyonun yüksek hızlarda dahi çok yumuşak olmasından muzdariptiler. 2015 yılı başlarında direksiyon güncellemesi ile giderilmişti. Aracınız 2015 başları ve.öncesinde almışsanız güncelleme gerekiyorda olabilir. Bir servise uğrayın bence.

Çevrimdışı nskr07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
aracı agustos basında aldım,serviste yazılımsal bir sıkıntı çıkmadı.
Sorun cok belirgin değil, belirli süre düz giderken direksiyon sabitleniyor ve cevirirken normalden biraz güç gerekiyor,ilk çevirimden sonra direksiyon haraketinde sorun olmuyor.

Tekrar test için servise gideceğim anlaşılan..

Çevrimdışı nskr07

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
merhaba,

haftasonu videoya kaydedebildim.

direksiyonda bariz şekilde takılma ve ses oluyor

https://www.youtube.com/watch?v=HCXJDyHGb9I&index=10&list=WL

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben eylül 14 te aldım bende ses gibi vardı servise sordum hızlı çevirince ek motor devreye giriyormuş ama sorun yoktu hele böyle bi ses hiç duymadım

Çevrimdışı ümit Aziz

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.piramitinşaatyapimarket.com
Alıntı yapılan: nskr07;553252
Merhabalar,

Aracında direksiyonda sertlik sorunu olan var mı?
40 km hızı geçinde direksiyon takılır gibi oluyor, çevirmeye çalışında çözülüyor.Bu tür sorun yaşayan var mıdır?

Teşekkürler

Selamlar;benimde 2015 spacback aracımda direksiyon sert gibi gelmeye başladı bana,siz bi yere götürdünüzmü bi sonuç alabildiniz mi ?bizide aydınlatırsnız sevinirim

Çevrimdışı mertwrc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Konu ile ilgili benim Sb de sadece park manevrası yaparken belli belirsiz bir tık sesi olmakta ama sürüşte sorunsuz.

Onun haricinde forum da vag-com kodları arasında direksiyon için özel bir kod gözükmekte

11. Direksion Yardımcısının Seviyesini Ayarlamak:

In the control device of the power steering gives you the option when Skoda Rapid NH adjust the characteristic of the steering assist. Depending on the set value is either the steering firmer (dynamic) or smoother (comfort).

araçlarımızda Dinamik veya Konfor seçeneklerinden hangisi var bilemiyorum
ve merak ediyorum konu ile ilgili tecrübesi olan var mı acaba.?

Çevrimdışı mrt03mrt03

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mertwrc;556093
Konu ile ilgili benim Sb de sadece park manevrası yaparken belli belirsiz bir tık sesi olmakta ama sürüşte sorunsuz.

Onun haricinde forum da vag-com kodları arasında direksiyon için özel bir kod gözükmekte

11. Direksion Yardımcısının Seviyesini Ayarlamak:

In the control device of the power steering gives you the option when Skoda Rapid NH adjust the characteristic of the steering assist. Depending on the set value is either the steering firmer (dynamic) or smoother (comfort).

araçlarımızda Dinamik veya Konfor seçeneklerinden hangisi var bilemiyorum

ve merak ediyorum konu ile ilgili tecrübesi olan var mı acaba.?

Arkadaşlar aracı ilk aldım tanımaya çalışırken bende o sesleri farketmedim yalnız bi gün direksiyonun altından uğultu gelir gibi oldu. Servise gittim. Ustanın dediği aynen şu. Direksiyonun altında ikinci bi motor var hızlı çevirirseniz devreye girip direksiyonu yumuşatır hızlı çalışmasını sağlıyor ş içi kullanım park vs amaçlı. Ama herhangi bir tık sesi falan yok sadece motorun uğultusu bendeki